Na farmě v jižní Itálii umírá stará žena. Její manžel svolá syny: právníka Raffaela, věřícího snílka Rocca a dělníka Nicolu. Když dorazí domů, každý z nich se střetává s minulostí a sní o tom, co by se mohlo stát: Raffaele si představuje svou smrt, Rocco sní o záchraně neapolské mládeže před násilím, drogami a korupcí a Nicola si představuje, jak se miluje se svou odloučenou manželkou. Mezitím starý pán se svou vnučkou zkoumají chod farmy a společně truchlí... (oficiální text distributora)

ClimbVibe

Od tohoto snímku jsem si hrozně moc sliboval. Začátek je moc krásný a ve filmu se vůbec najde dost pěkných míst, ale celé je to takové "přeplácané" všemi možnými problémy "současného světa", že to působí trochu jako guláš. ()

KatRi

Jasně, pohřeb prožívá každý člen rodiny jinak. Každý je taky úplně jiný. Jenže co je na tom tak zajímavého? Nikam to nevede....snad jen k odchodu smutečního průvodu na hřbitov....a život jde dál. Není to špatný film, jen nevidím žádný smysl ani žádnou výpověď. ()

Looka

65% některé dialogy - Noiret v hospodě mezi venkovany, nebo rozprava všech tří bratrů před spaní zní opravdu šroubovaně... Jinak celý film působí civilně a atmosféra chudého jihu v kontrastu s bohatým avšak odcizeným průmyslovým severem je navozena citlivě. ()

tatopulos

Jeden z 1000 filmů, které nemusíte vidět než zemřete. Ve stejný den, kdy jsem sledoval tento snímek jsem si pustil Tažné ptáky s Menšíkem a Brodským- 1000x silnější film- a to po jeho shlédnutí ani nemusíte umřít. Češi umí kvalitnější komornější filmy. Nevyužitý Placido a Mezzogiornio, škoda ! ()

DonBraso

Tři bratři,dvě roviny příběhů,jedna vesnička na jihu Itálie a příběh na pětníku.Tento snímek je tak jednoduchý jako samo jižní Itálie,kde člověk spíše přežívá než žije,což se v tom snímku jemně nakouslo,protože je to o ženě,která zavřela víko od hrobu a tátovi co si zavolá synky,který tam jsou mrtvý snad stejně tak.Tento film je doopravdy jak se když se Vám zdá sen bez konce a bez nápadů,prostě něco čeho by jste se chytnuli rádi,ale nemůžete.Bohužel i přes pěkný herecký obsazení,nevykouzlí úsměv na rtech,protože sami herci nemůžou svoje řemeslo sami prodat,protože na to jak je to dlouhý,víme úplně kulový,protože kdy se trochu začne je skoro konec filmu,kdy máme jako sny a konečně o tom,co film měl být s jedním pohřbem,který měl smysl.Rosi si prostě usmyslel natočit odpočinkový lehký vánek,který chce jít s divákem,ale nějak mi tam chyběl soucit,bezmocnost,prostě nějaký fakt,proč tohle natočit.Je hezké,že je to ze života,ale není to málo?50% ()

rey17

4,5* Smutný film o lidech, kteří se "poznají" až po smrti matky (a to ještě ne zcela). Film reflektuje stále aktuální témata nejen Itálie... ()

moorks

Nadčasové drama se zajímavými herci. Přestože jsou jejich role různě výrazné, snímek působí jako celek s výpovědí jedné generace své doby. Doby, která jakoby trvala stále i dnes nebo aspon nějaké jeji části. ()