Zmizení Eleanor Rigby: On

• Česko Zmizení Eleanor Rigbyové: On (více)

Režisér a scenárista Ned Benson natočil najednou dva filmy vyprávějící jeden a ten samý příběh, příběh dvou mladých lidí, Conora a Eleanor. Prožívají opravdovou lásku a štěstí. Společný život a radost z něj ale nečekaně protne osobní tragédie, na kterou nebyli a ani nemohli být připraveni. Jejich do té chvíle pevný vztah se v tom okamžiku hroutí. Conor a Eleanor na stejnou událost reagují pro ně nečekaně odlišným způsobem. Jsou zmatení, cítí se být druhým nepochopení a opuštění. Ve filmu Zmizení Eleanor Rigbyové: On, věnovaném především subjektivnímu pohledu Conora, sledujeme jeho usilovnou snahu spojit se s Eleanor, překonat vzájemné odcizení a společně obnovit jejich dříve tak intenzivní lásku. Ve druhém snímku a zároveň tomtéž příběhu, Zmizení Eleanor Rigbyové: Ona, pak pozorujeme Eleanor, která se snaží překročit trosky zničeného vztahu a svým odchodem z něj najít sama sebe a ztracenou životní rovnováhu. (CinemArt)

tomo41

"We'll never get to where we were. Where was that? Someplace good." Him ani Her sa nedá hodnotiť osobitne, len ako celok, pretože len vtedy sú úplné. Mám bližiše (neznamená to, že sa mi viac páči) k Jeho verzii, no bez Jej by to nebolo kompletné a nemalo v podstate zmysel. Samotný príbeh je veľmi zaujímavý, nesnaží sa všetko zjednodušovať práve naopak, necháva diváka subjektívne premýšľať a vživať sa do postáv. Tie sú výborne napísané a ešte lepšie zahrané, takže vo výsledku tu máme vynikajúci a hlavne originálny snímok ako po stránke formálnej, tak aj po obsahovej. ()

cmuchalprvni

Film On těží z původně napsaného scénáře, ze kterého měl vzniknout pouze jeden film. Příčina rozpadu vztahu mezi Conorem a Eleanor není přímo zveřejněna. Líbí se mi, jak film působí mysteriózně. Nevíme, co způsobilo odcizené chování Eleanor, proč se dostala do nemocnice atd. Doporučuji, jako většina přede mnou, začít filmem On, jelikož Ona neoplývá tak tajemným kouzlem. Conor se snaží na minulost nemyslet, nesnaží se pochopit Eleanor a dopřát ji čas na "zmizení". Jako debutující režisér se jeví Ned Benson jako profesionál. Vítám jeho experiment udělat z jednoho příběhu tři filmy. Podařilo se mu ve mně vyvolat takovou směsici smíchu, melancholie a naděje jako nikomu jinému po dlouhé době. Conorův otec je mi sympatický svoji klidnou "pohodářskou" povahou, dokáže tolerovat synův neúspěch, nemá s ním větší neshody. Je to vkusný film bez tuctových kýčovitých scén s výborným hereckým obsazením.. Nejmagičtější na filmu jsou společné scény, kdy leží v parku na trávě, koukají se na poletující světlušky. Film se nesnaží násilně nabízet názory, prezentuje nám problém hlubokého vztahu dvou dospělých lidí a jejich odlišný pohled na věc. Conor není zrovna příkladmý kladný hrdina filmu, podlehne libidu, nechová se ve svých třiceti letech jako dospělý rozumný a zodpovědný muž. Dějově slabší než Ona, dialogy nejsou taky více rozvinuté. Pro ty, co si rádi domýšlejí a nepotřebují znát jednoznačně celý příběh... ()

wiix

Ostala som sklamaná. Popis filmu navádza na poriadnu zápletku, emócie, zmätok a smútok, no nakoniec z toho vyplynuli len nudné, nepochopené dialógy dvoch ordinérnych ľudí, ktorí v mladosti robili z lásky šialené veci (hmm, aké nečakané!) a teraz potrebujú svoj priestor na premýšľanie. Po celý čas som nemala pocit, žeby v ich minulosti došlo k nejakému osudovému okamžiku, zlyhaniu, pretože ani jedna z postáv okrem neustáleho "I'm sorry" neprejavila smútok, zmätok či zúfalstvo. Som zvedavá na pohľad z HER strany, pretože ten HIM pôsobil chladne. ()

arkie

Tuto verziu som videl az po Her, takze ziadne prekvapenie co sa tyka pointy. Menej emocii, rychlejsi pribeh, ale trochu zahadnejsi koniec. Neviem, ci by bol pre mna horsi, kebyze ho vidim ako prvy. Aj tak velmi dobry. ()

teba

Nevím, jestli je nějak předem určený pořadí, já jsem jako první zkoukla Jeho příběh, potom Její. Ten první mě celkem zaujal, hlavně asi díky McAvoyovi, toho já můžu. Pak jsem s napětím, nebo spíš obavama čekala na druhej díl. Říkala jsem si, že to bude nuda, že to všechno bude v podstatě totéž, jen z druhý strany... Nebylo!!! Samozřejmě, nebyly stejný scény, kde si šel každej svou cestou. Ale stejný nebyly ani "stejný" scény, tzn. když byly na plátně oba současně! A já myslela, že je tam zkopírujou, aby si ušetřili pár natáčecích dnů...:o) Takže čtyři hvězdy hlavně za zajímavej experiment (přišel mi o dost zajímavější než Chlapectví...) a taky za poznání, že nehledě na to, že člověk sleduje ten samej příběh, stejně většinou fandí hlavnímu hrdinovi ;o) ()

Neor

Zajímavým způsobem pojaté romantické drama. Dva různé ale ve své podstatě podobné pohledy na jednu společnou partnerskou a životní tragédii. Jak On, tak i Ona si nezadají v tradičním způsobu emočního vnímání muže a ženy. Zatímco jeho příběh je přímočařejší, její emočně výraznější. Ten jeho začíná i končí dříve než její a dá se tak považovat za prolog. Viděno v pořadí Ona-On. ()

blondboss

Jeden z najoriginálnejších romantických filmových "experimentov" roka. Benson pekne vykreslil naštrbený vzťah dvoch ľudí, v tomto prípade z jeho pohľadu....a je len dobré, že sa natočil aj jej pohľad. Myšlienka naozaj originálna, ale musím povedať, že toto prevedenie sa mi zdalo dosť nudné, fádne a necítil som z toho potrebné emócie ... možno sa dočkám v pokračovaní. Soundtrack skvelý a herecké výkony bez najmenšej chybičky. Som prekvapený, že Benson sa na to dal a že napokon urobil dobre, lebo je to opäť niečo nové. Slabé štyri hviezdy. 70 % ()

Devilskitten

K mému velkému štěstí a potěšení jsem měla tu možnost a sledovala při speciální Čsfd projekci část Him i Her najednou. Oba filmy se zakládají na tomtéž silném a bolestivém příběhu. Ve snímku Him sledujeme vše z pohledu Conora, jak se s onou těžkou a nenadálou situací vyrovnává. Pro mne tato část zvítězila, nedokážu vysvětlit přesně proč, ale zdřejmě protože po části Him jsem už u Her s předstihem věděla kam se film bude ubírat. Zpátky ale k tomuto. Tento film zajisté není žádný romantický slaďáček nebo komedie, jsou to čisté sirové emoce plné bolesti a zmatku, i tak ale film nepostrádá i světlejší chvilky pro správné odlehčení děje. Příběh si mne naprosto získal a na jeho konci jsem už pouze toužila zjistit jak to s nimi bude dál...Nemám co vytknout, senzační herci, skvělé zpracování... ()

ProfiDivak

Romantické aj osamote. Nielen neobsahuje klišé, celé je to o prekonávaní klišé- v tomto prípade toho najväčšieho: jeho predstáv o spokojnom živote. Postava Jessicy Chastain je na túto misiu ako stvorená. ()

tuntik

Skvelý pohľad na manželstvo v kríze len z jedného uhla pohľadu (v tomto prípade z jeho). Zaujímavý bol vzťah Conora s otcom. Super pointa, skvele spracovaná, herci síce úplne nezažiarili, ale i tak podali veľmi dobrý výkon. Jednoducho som si sadol do kina a veril som im každé slovo, každý pohyb.... Teším sa na jej pohľad. ()

Zaba

Velice dobrá myšlenka... 2 úhly pohledu na jednu situaci. JEHO verze byla jaksi typická pro mužské pokolení. Muži méně mluví, emoce v sobě dusí a neumí mluvit o problémech a svých pocitech (ovšem jsou i výjimky, které potvrzují pravidlo... asi jako u všeho). Zvládnout vzniklou situaci způsobem... stalo, život jde dál u mě příliš pochopení nenašel. Ačkoliv jsem díky své empatii v koutečku duše alespoň trošičku pochopení našla, byl mi bližší JEJÍ úhel pohledu. ()

ragtime

Tieto 3 na seba naväzujúce filmy ani nie je vhodné hodnotiť samostatne, ale pekne v jednej recenzii, napriek tomu ako sa od seba líšia. Ústredný pár zachytávame vo chvíli, ktorá je postrachom všetkých rodičov a pri pomyslení na ňu, mi zviera žalúdok. Aj keď sa presne nedozvieme, čo sa stalo, Ned Benson nám to dostatočne chrstne do tváre a pomaly sledujeme rozklad jedného sľubného vzťahu. "Ona" je štúdiou obyčajnej ženy v neobyčajnej situácii a nevzbudzuje veľa sympatií (aj keď tu je na mieste povedať, že ja ako muž to určite vnímam inak a každý si na to musí urobiť názor sám). "On" je zase príbehom človeka zmýšlajúcim racionálne a sledujeme postupné hojenie starej rany, ku ktorému on potrebuje toho človeka, s ktorým sa snažil vytvoriť v živote niečo zmysluplné. "Oni " je naprosto zbytočným filmom, ktorý len sumarizuje oba filmy dohromady a k tomu ešte veľmi nešikovne, útržkovito a v podstate zráža na kolená celú snahu o podanie silného emotívneho príbehu. Nerozumiem rozhodnutiu režiséra (alebo celého štúdia) a neviem si predstaviť, či by ma zaujímali ony dva filmy, keby som ako prvý zhliadol "Ich". Aj z finančného hľadiska to bola len záťaž. ()

lucienecek

Nejprve jsem si pustila film ONA, kde je vše mnohem niternější a hlubší. Jeho pohled se mi taky moc líbí. Je spíše o zachránění manželství než o touze začít znovu. Možná je v těchto filmech pro mě pár věcí, které by si zasloužili trocha více vysvětlení a brala bych více "uzavřených konců". Ale film je naprosto úžasný a stejně tak jako ONA, mě i ON pohltil svou atmosférou, je to mužský úhle pohledu a člověk zjištuje, že se oba dva pohledy od sebe opravdu liší. Jamesi McAvoyovi jsem tu věřila úplně vše. Pohledy, gesta, mluvu. Oba filmy jsou skvělé. ()

Previt

On se ten jejich vztah začal hroutit už před onou tragédií (máme-li věřit časové posloupnosti filmu), tak se nebylo co divit, že k rozchodu došlo. V tomto pohledu vlastně chvíli ani nevíme, co se vlastně stalo. Dozvídáme se to až v nepřímé řeči od třetí osoby. Conor je zaměřený jen na snahu o obnovení vztahu, v čemž vyniká velkou bezradností. Chybí zde jakákoli snaha o pozornost k osobnosti Eleanor, slyšíme jen řeči. Bezradný je ale i v jiných oblastech svého života, které se mu začínají hroutit také. Shrnul bych to slovem nedospělost. Film mě nijak nestrhl, nezpůsobil emoce, ani vizuálně neoslnil. Ruční až příliš roztřesená kamera při sledování Ele na mne působila rušivě. Jinam jsem zvědavý, jak doplní prázdná místa druhý film - Ona. ()

Anniem

Zajímavý námět, podle traileru jsem se těšila hodně. Film je velké zklamání, minimálně část On. Nuda, klišé, ploché dialogy, po skončení těžký pocit promarněného času v kině. ()

Levice05

Nelze hodnotit On bez zhlédnutí Ona, protože dva pohledy na vypořádání se se životní tragédií do sebe zapadají jako skládačka. Viděla jsem v pořadí On - Ona a pro mne osobně lepší volba. JEHO bolest a trápení jsou skrytá, protože vlastně nikoho nezajímá, jak s "ON" se s celou situací vyrovnává. Skvělý Jamese McAvoy a Jessica Chastain. ()

burg

On se chová jak vocas, ona jako naprostá a bezkonkurenční 3,14ča. Bohužel o důvodu se dovíme až na konci filmu - snad záměrně? Přesto jsem poměrně zvědav na její pohled a jak se to celé vyvrbí. Čili hodnocení se vlastně může klidně dost změnit. Uvidíme. ()