poster

Rozbitý svět

 • Velká Británie

  Broken

 • Slovensko

  Rozbitý svet

Drama

Velká Británie, 2012, 91 min

Režie:

Rufus Norris

Scénář:

Mark O'Rowe

Kamera:

Rob Hardy
 • tatanapope
  ****

  Zajímavý film z dobrou a originální pointou.Tři rodiny, žijící vedle sebe a zdánlivě nezajímavé sousedské vztahy se od samého začátku doslova osudově propojí a vše bude souviset se vším, až z toho vyjde tragédie i štěstí. Viděno v rámci Filmová Výzva 2015 od ELIAS(25.12.2015)

 • Deschain
  ***

  Ak Tim Roth zháňa dcéru, I volunteer as tribute. Veľmi krehké vzťahy otcov a ich dcér a okolitého sveta. Keby som nad tým mala hlbšie rozmýšľať, tak budem celé dni plakať v posteli. (Lumiere - 06.07.2014)(11.10.2014)

 • Hwaelos
  ****

  Všichni herci tady šlapou jako hodinky, je to perfektně vybalancované mezi humorem, (nostalgickým) smutkem, i sociálním vyzněním... až na ten konec. Tam se Norris stal obětí přepjatosti, které se mu dařilo tak dobře vyhýbat předtím. Kataklyzmatický závěr, kde jedna chyba spustí řetězec neštěstí všech ostatních postav je specialitou A. G. Inarritua, jenže v jeho filmech (Amores Perros, 21 gramů) se postavy prakticky neznají a výsledná kauzualita nepůsobí tak přímočaře. Proto vedle něj působí Rozbitý svět poněkud přímočaře. Nešťastná je hlavně režisérova snaha co možná doslovně uzavřít svůj příběh a všechny jeho linie. Kdyby film končil scénou, kdy vyjde ven Rothův zakrvácený soused a zhroutí se u auta, nejen, že by to podpořilo interpretační nejednoznačnost, která je pro každé umělecké médium klíčová (zdravíme Wolfganga Isera a Kostnickou školu), ale byl by to i efektní návrat na začátek filmu, k jeho první scéně. Namísto narativní elipsy se dočkáme naivní, rádoby snové scény z kómatu, která málem poslala do kómatu mě.(14.8.2014)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Eloise Laurence, představitel Skunk, přišla na konkurz skoro jako poslední. Přesto si ji režisér Rufus Norris vybral z 850 dívek, které na konkurzu byly. (Terva)

 • - Britský spisovateľ Daniel Clay, ktorý napísal novelu "Broken", podľa ktorej bol natočený tento film, bral inšpiráciu z novely Harpera Leeho "To Kill a Mockingbird". (Eoin)

 • - Herečka Eloise Laurence (Skunk) naspievala všetky pesničky k filmu. (Eoin)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace