poster

Rozbitý svět

 • Velká Británie

  Broken

 • Slovensko

  Rozbitý svet

Drama

Velká Británie, 2012, 91 min

Režie:

Rufus Norris

Scénář:

Mark O'Rowe

Kamera:

Rob Hardy
 • poz3n
  ****

  Klasické britské nezávislé drama, které má však na palubě dvě ostřílené herecké hvězdy. Broken bych rozhodně nepřirovnával k Americké kráse, smysl filmu vidím někde jinde. Spíše funguje jako taková mini skládačka lidských osudů, které nemají v životě právě teď zrovna moc štěstí. 8/10(23.3.2013)

 • Marqta
  ***

  Obyčejně neobyčejný snímek, který je svým vlastním způsobem naprosto realistický, přinejmenším tak působí. Je pravda, že poslední část mi přišla už lehce nadsazená a film by mi přišel lepší bez ní, ale taky je pravda, že se do snímku hodila z hlediska toho, jak jednotlivé zápletky gradují. Příběh, který má divák možnost sledovat, je složen z několika samostatných příběhů, které se navzájem doplňují a ovlivňují. Jednotlivé rodiny žijící nedaloko od sebe, každá má svůj příběh, historii, problémy a radosti. Herecké obsazení je skvělé, nedokázala bych si představit lepší Cillian Murphy, Tim Roth a Rory Kinnear předvádějí vážně obdivuhodné výkony, také musím zmínit, že se povedlo vybrat i dobré obsazení do dětských rolí. To co mě ale na tomhle snímku zaujalo asi ze všeho nejvíce je jeho pojetí. Nádherná kamera zaměřená na detaily v prostředí, což ve výsledném dojmu navozuje ještě větší autentičnost. Tímto tedy znovu vyzdvihuji práci Roba Hardyho. Scény jsou velmi šikovně sestříhané a doplněné zvukem- popřípadě (což se mi hodně líbilo) beze zvuku. A nesmím zapomenout na opravdu povedený soundtrack. Za mě to jsou silnější tři hvězdy.(11.5.2013)

 • Deschain
  ***

  Ak Tim Roth zháňa dcéru, I volunteer as tribute. Veľmi krehké vzťahy otcov a ich dcér a okolitého sveta. Keby som nad tým mala hlbšie rozmýšľať, tak budem celé dni plakať v posteli. (Lumiere - 06.07.2014)(11.10.2014)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Herečka Eloise Laurence (Skunk) naspievala všetky pesničky k filmu. (Eoin)

 • - Eloise Laurence, představitel Skunk, přišla na konkurz skoro jako poslední. Přesto si ji režisér Rufus Norris vybral z 850 dívek, které na konkurzu byly. (Terva)

 • - Britský spisovateľ Daniel Clay, ktorý napísal novelu "Broken", podľa ktorej bol natočený tento film, bral inšpiráciu z novely Harpera Leeho "To Kill a Mockingbird". (Eoin)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace