Rozbitý svět

Mark O'Rowe

Rob Hardy

Kostýmy:

Jane Petrie

Pro Rufuse Norrise se jednalo o filmařský debut, po divadelní režii, a přišlo mi, že si nové vymoženosti velmi užíval. Spousta detailů, flash-backy, flash-forwardy, zajímavé přechody mezi scénami, kdy vidíme nový záběr, ale ještě doznívá zvuk z předešlého... Herci výborní asi bez výjimky - přesný Tim Roth, okouzlující Eloise Laurence.(28.10.2013)

Nemůžu si pomoct, ale to předměstí prostě vypadá úplně stejně jako GTA. Akorát místo černejch gangsterů je tam banda retardů, z nichž největší je nenapravitelnej nechutnej fotr a jeho tři tupý vylízaný dcery. Zlatej Big Smoke(28.9.2015)

Velice srdceryvná prohlídka jednou anglickou čtvrtí, ve které na sebe lidi snad problémy přitahují. Broken je takový malý snímek, který po tažení na festivalových kláních lehce zapadne, ovšem byla by to rozhodně škoda. Fascinuje mě, jak citlivě dokázal zcela neznámý Rufus Norris s grácií sobě vlastní (fantastické přelety kamerou) natočit nevyumělkované dílo, které zkrátka empatického člověka zasáhne, aniž by k tomu potřebovalo osvědčené prvky červené knihovny. Ani náhodou, Tim Roth a Eloise Laurence vás dokáží přesvědčit o tom, že i během chvíle se vám může rozbít celý svět...90%(9.8.2014)

Závěrečný song definoval celkové vyznění a ráz snímku. Neradostná deziluze očima malé holky, vnímající věci odehrávající se kolem ní - chování násilnického souseda, šikana ve škole, nešťastná láska, prostě rozbitý svět… Moc pěkný „nenápadný“ film s neuvěřitelně emotivním a napínavým závěrem.(19.10.2013)

Mám ráda nezávislé filmy, tak jsem si s nadšením pustila Broken a opravdu prvních deset minut bylo velmi slibných, ale tím to také skončilo. Příliš mnoho osob a ani jedna nebyla uceleněji vykreslená a časové přesmyčky k lepšímu dojmu rozhodně nepomohly, ale naopak ještě víc přitížily k mému ambivalentnímu pocitu z celého filmu. Závěr už neměl vůbec co do činění s reálností a celková roztříštěnost celého příběhu mě tudíž i emocionálně úplně minula. Velká škoda, ale výš já dneska nepůjdu.(23.2.2013)