Paříž-Manhattan

Paris-Manhattan

Paríž-Manhattan

Romantický / Komedie

Francie, 2012, 77 min

Sladký francouzský průměr, scénář nic moc, ale jako oddychovka výborné, pro fanoušky Woodyho Allena, Paříže a Alice Taglioni téměř povinná záležitost. Ach ta sladká Francie a Paříž, i když není film kdovíjak úžasný a skvělý, ta pravá atmosféra dokáže divákovi spoustu vynahradit.(24.5.2016)

Pozitivní pecka s kouzelně upovídanou Alice Taglioni, ze které na první pohled čiší, že byla natočena pro všechny filmové fanoušky a která příjemně naladí humorem, romantikou i nostalgií. A je úplně jedno, jestli se z plakátu na vaší stěně dívá Woody Allen, Darth Vader nebo Kristen Stewart.(15.10.2013)

Film působí jako pocta Allenovi, kterého stylově nemusím. Příběh je přirozený, ze života, je z něj znát Francie a to je dobře. Alice není moc společenská a má hezčí sestru, která ji vyfoukne chlapa, který se jí konečně líbil. Nikoho nemá, rodina jí neustále někoho dohazuje. Ale děj má i další linie; není to výrazná komedie, spíš má občas takový nádech, zasmál jsem se všehovšudy dvakrát. Kromě ALice, kvůli které jsem si film pustil stojí za zmínku i Michel Aumont a Patrick Bruel. # [viděno: monitor, 5.1, EN sub] # příběh 5 | hudba 5 | humor 2 | akce 0 | napětí 0 | pustil bych si znovu 4(8.12.2012)

Myslím, že velmi povedená pocta Woodymu; pocta se vším všudy. Občas trošičku krkolomná, ale to se režijním debutům obyčejně promíjí. Tipuju, že by mě nakonec oba Lellouchovci mohli bavit, třebaže spolu rodový kmen - aspoň co je mi známo - nesdílí.(31.3.2013)

Pro milovníky Woodyho Allena skoro povinnost. Hlavní postava z něj totiž do svého příběhu přenáší to nejlepší. Komentuje situaci se stejným nadhledem a vtipem, navíc je její láska k Woodymu zdrojem dalších úsměvných momentů, třeba zloději, který přijde vykrást obchod, pohotově nabídne Výstřely na Broadwayi a Seber prachy a zmiz. Film se sice nevyhnul snad nejtypičtějšímu žánrovému klišé a předvídatelný přeslazený závěr trochu sráží předcházející svěží cynismus, ale vzhledem k řadě dobrých nápadů a velice krátké stopáži to zas až tolik nevadí. A možná přijde i Woody Allen..(27.11.2012)