David po tragickej autonehode prichádza o svoju milovanú manželku. Po sérii vyšetrení mu doktori náhodne zisťujú smrteľnú chorobu lymfatických uzlín. Jedinou záchranou sa pre neho stáva transplantácia kostnej drene od jedného z rodinných príslušníkov. Požiadanie rodičov o pomoc v ťažkej životnej situácii však otvára množstvo tajomných otázok Dávidovej holej existencie, siahajúcej až do obdobia pred druhou svetovou vojnou. (*CARNIFEX*)

Silviaxx

Veľmi podarený film, ktorý spája prvky hororu, drámy zakomponované do príbehu z polovice odohrávajúceho sa v období občianskej vojny pred druhou svetovou vojnou. Netradičný námet je obrovským plusom, spolu s plynulím prelínaním sa súčasnosti s minulosťou. Španieli sú Španieli, celý snímok vonia ich štýlom, a to som si sprvu ani nevšimla, že sa na tom podieľali. Výborne prekvapenie, len ma mrzí, že doktor trpiaci rakovinou nebol doriešený, ale beriem to tak, že to bola vedľajšia línia príbehu. To, čo bolo hlavným sa skončilo priam romantickodramaticky. ()

Miagy

Pre mňa to bol vynikajúci hororothriler, s výbornou zápletkou, dostatočne zapleteným a prepojeným dejom s výborným rozuzlením, ktorý sa asi dal čakať, avšak so mrád, že horor skončil s uceleným záverom a vysvetlením, čo sa pri hororoch veľmi často nestáva. Vidno silný španielsky vplyv, aj keď režisér je pre mňa neznámy. PLUS: atmosféra liečebne, deti v horore, zápletka, dej, záver. MINUS: keďže nemám rád tematiku vojny, tak toto považujem už len z princípu za záporné, ale celkovo to napokon do filmu sedelo ( ale ide mi o princíp, vojny odsudzujem). ()

jafuska

Opět Španělé nezklamali, velmi dramatický film, některé momenty bych řekla, že jsou pro silné jedince, hudba, která vše dokresluje a vykresluje každý okamžik filmu a přesně se trefí do míst, kde je to zrovna potřeba, kde je smutek strach, napětí atd, tady se tedy scénář filmu velmi povedl, když si člověk uvědomí, jaké hrůzy se páchaly na nevinných lidech v období válek a kolik nevinných dětí nepřežilo, různé neprobádané nemoce v té době, a neumím si představit mít tuto poruchu, abych necítila bolest, to je pro mě dost nepředstavitelné, v té době si sice nevěděli rady, ale to snad se mohlo řešit jinak ne? sledovat děti, jak si ubližují a přitom nic necítí, žádnou bolest, spíš je to smutné, než by z toho měl mít jiný pocit, a závěr? měla jsem husí kůži, prostě závěr jak se patří na skvělý film , pro mě byli ve filmu silné momenty, na které jen tak nezapomenu,silný a emotivní příběh,Hodnocení tohoto filmu bych dala klidně na 85 procent ()

nnikynka3

Fuha...docela zklamání. Opět jsem čekala hodně atmosferickou bombu, od které se nebudu schopná odtrhnout. Bohužel jsem se po celý čas nesmírně nudila! Celé mi to přišlo strašně nezáživné, takže i když jsem na film koukala, myšlenkama jsem byla úplně někde jinde. Dávám dvě hvězdy za celkem dobrej námět. ()

XXXXXXXX

Nevhodné střídání dvou časových linii, prokládané zmatenou historií jednoho ústavu pro choromyslné a zakončené více než neuspokojivým závěrem. Na tohle koukat teda rozhodně BOLELO!!! ()

Naghavi

Dějové linie se pořád prolínaly, ale já z toho moc moudrý nebyl...Jaký žánr to měl být ? Horror ani náhodou,..Slušná nuda...:-/ ()

wick

Já nevím, co to mělo být. Ani horor, ani krimi, ani drama. Propojení dvou časových rovin moc nefunguje, pátrání doktora po svých rodičích nezapadá do období občanské války ve Španělsku, postavy moc nevyznívají přesvědčivě, celkově slabý průměr. ()

MrFarmer

Velká škoda prolínání se se současností, což z filmu tvoří z poloviny naprosto nezáživnou podívanou. Jinak sympatický nápad a povedené zpracování, leč s lehce přeplácaným koncem. ()

Pan.Antonin

Hlavně od toho nečekejte žádný horor, jinak se spálíte jako já (a jako dívka na začátku). Španělské mysteriózní drama s melancholickou atmosférou, kterému chybí tempo a napětí, místo kterého tu máme nudu. Střídavé skákání ze současnosti do minulosti tomu taky dvakrát nepomohlo. Na rozdíl od jiných uživatelů nezahrnuji ve svém hodnocení závěr snímku, protože jsem Insensibles nedokázal dokoukat. Tentokrát navíc neměl režisér Medina k dispozici skvělé herce jako v Golemovi a výsledek je tak o 2 hvězdy horší. ()