Nastala chyba při přehrávání videa.
 • eLeR
  ****

  Aj jedna veľká slza sa mi skotúľala po líci. Little Boy je skoro rozprávkový príbeh pre celú rodinu, ktorý vás zaujme svojim spracovaním, dojme tým smutným a poteší zlatým chlapcom, ktorý na svojich pleciach nesie ťarchu hádam celého sveta. Jasné, že to bolo niekedy až moc ... ale no a čo! Watson a Wilkinson výborní. Videné v rámci Tour po Amerike 2016 (5.4.2016)

 • yakoob
  *****

  Takovým stylem by filmy měli točit křesťané...Jednu stranu neurazí a druhá nemá pocit, že je to jako pěst na oko...Každý si najde to své...Nepřeberné množství obrazů k zamýšlení...Příběh, který poučí a povzdbudí...(15.9.2015)

 • Tuax
  ****

  Příjemný, dle mě rodinný film, co se žánru týče. Jako válečný bych to neviděl vůbec, to bylo jen na pozadí, jako kulisa. Jinak reálie, výprava a záběry (kamera) amerického venkova první poloviny minulého století se mi líbily hodně. U spousty záběru jsem si říkal, že je to fakt super jak to vypadá. Víra v boha v tom sice je, ale klučina za celou dobu nic takového pořádně neřekl, ten věřil ve vlastní moc, ve víru v sebe sama, že svojí mocí dokáže tátu vrátit zpět. Závěr asi není moc překvapením, u takovýchto filmů je hodně očekávaným, protože celé je to stavěne velmi dětsky, naivně, takže negativní dramatické finále by se tam vůbec nehodilo. Klučík byl fajn, nebyl otravný, byl to takový malý sympaťák, kterému scénáristé přihráli pár fantaskních věcí do příběhu. Jeho starší brácha mi přišel jako neherec a to dost totální. Krom závěru snad nedokázal hnout jediným svalem v obličeji, natož to co předváděl v rámci postavy. Stejně tak je pro mě propadák Michael Rapaport v ač hodně vedlejší roli, ale se zásadním dopadem na dění ve filmu to nezahrál skoro vůbec. Strašně neuvěřitelný ve všem co zkusil zahrát. Tagawa byl fajn a Emily Watson mě nezklamala ač její role byla taky spíše jen jako kulisa. Film byl pro mě nakonec docela milým překvapením.(15.4.2016)

 • Fr
  ***

  „…VĚŘIL, ŽE NENÍ NIC MOCNĚJŠÍHO NEŽ SAMOTNÁ VŮLE. VŮLE ČELIT VLASTNÍMU STRACHU A JEDNAT…“ /// Pepper je malej kluk, kterýho nejlepší a jedinej kámoš musí do války. Ten jedinej a nejlepší kámoš je jeho táta. Klučina se nemůže dočkat, až se taťka vrátí. Bohužel se objevil takovej zádrhel, přijeli pánové v armádním vozidle… Film s vypravěčem (miluju filmy s vypravěčem!) o klukovi co pohnul horou. Snové (či fantasijní) flashbacky oživují vyprávění a ukazují taky něco jinýho, než vybarvený městečko. Těžkej život nemá jen kluk, ale i Japončíci, žijící v USA (tak to jsem teda nevěděl!). A tak vyprávěj vo klukovi, o víře v návrat táty, o panu Hashimotovi a já furt nevím, jestli to má bejt pro děti nebo pro mě. Sympatie ke klukovi taky nic moc (nemám nic proti dětem, ale nepřipadá mi jako zázrak). Nakonec se mě snažej (ZÁMĚRNĚ) neuvěřitelně dlouho citově vydírat. Na to jim (s prominutím) seru. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Píšu si seznam, kterej mi vrátí tátu. 2.) Jmenuju se jako ta bomba. (jaká? Japončíci věděj…) 3.) Thx za titule „titulkomat“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(6.9.2015)

 • gogo76
  ****

  Nádherný film z vojnového obdobia s veľmi roztomilým malým chlapcom v hlavnej úlohe. Akonáhle som zbadal Japonca Osimota, vycítil som akým smerom sa bude príbeh uberať. Postupne budované priateľstvo medzi chlapcom a Japoncom, ktorého nenávidí celé mestečko zaberá prevažnú časť filmu. Hlavným motívom však ostáva láska medzi otcom a a synom, ktorá je vykreslená tak silne, že v závere neostane suché ani jedno oko. Kto to zvládne, zaslúži si medailu za statočnosť... Film sa odohráva na vojnou nepoznačenom území USA, ale pár vojnových scén z Filipín sa tu vošlo a sú skvelé. Len som si povzdychol, že by som si toho želal viac. Takmer celý film je vyrozprávaný s ľahkosťou, jemným humorom a smutný je až samotný záver. Sú to však slzy šťastia...80%.(20.2.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace