Maly klenot na ktory som natrafil len nahodou. Bohuzial nemal uspech ani v kinach. Pritom si to nezasluzil. Je to nadherny film o vtahu medzi otcom a jeho malym synom natoceny v takom roztomilom Spielbergovskom style. Kazda jedna postava je perfektne typovo obsadena a ustredny chlapec je neskutocne roztomily. Najviac ma potesil Michael Rapaport v ulohe dokonaleho otca a potom Cary-Hiroyuki Tagawa, ktory si zase po dlhsej dobe strihol kladnu postavu a znova dokazuje, ze je viac ako len drsny xicht vhodny na zaporakov. Je to rozhodne spickovy herec. Pochvalit musim aj technicku stranku, (ci uz vypravu, kameru alebo hudbu) ktora je dokonala. Nieco takéto roztomilo hravé som ocakaval od filmu Young and Prodigious T.S. Spivet, ale nedostal som to. Je to prekrasny film plny emocii a ja ho kazdemu odporucam. 8/10.(12.9.2015)

• *CARNIFEX*

Je to pekný film? Určite áno! Je to o vzťahu otca so synom? Ani omylom! Je to prezentácie jednosmernej lásky potomka k hlave rodiny, ktorý bol počas dospievania jeho vzorom, či jediným priateľom. Samotný snímok určite nezobrazuje ich vzájomnú naviazanosť, nakoľko otec ako taký, v tomto smere nehrá žiadnu rolu. Teda hlavne fyzicky nie. "Little Boy" je propagandistický počin obhajujúci zvrhnutie atómovej bomby na Hirošimu pod rúškom viery, ktorá samotný skutok obhajuje, či Boha, ktorého to bola vôla. Osobne ma veľmi mrzí, že podaktorí tvorcovia spoza mláky nemajú chrbtovú kosť, a obhajujú skutky svojich "mecenášov" z obdobia 2 svetovej vojny, obalia to do takéhoto sentimentálneho počinu, ktorý im následne zhltne 3/4 divákov. Ale aby som nefilozofoval, nekritizoval, ide o veľmi vnímavý, jemný film, s výborným scenárom, ktorého udalosti do seba krásne zapadajú a nekomplikujú ho. Na jednej strane nútia zamyslieť sa, na druhej, hlava z neho rozhodne nikoho bolieť nebude. Pravdu povediac, napriek silnej manipulovateľnosti si "bez problémov" získa "oko" diváka. Moje hodnotenie treba brať s veľkou rezervou.(12.5.2016)

Takovým stylem by filmy měli točit křesťané...Jednu stranu neurazí a druhá nemá pocit, že je to jako pěst na oko...Každý si najde to své...Nepřeberné množství obrazů k zamýšlení...Příběh, který poučí a povzdbudí...(15.9.2015)

O síle víry a o vůli, jež hory přenáší... Viděno v rámci Tour po Americe.(18.4.2016)

Aj jedna veľká slza sa mi skotúľala po líci. Little Boy je skoro rozprávkový príbeh pre celú rodinu, ktorý vás zaujme svojim spracovaním, dojme tým smutným a poteší zlatým chlapcom, ktorý na svojich pleciach nesie ťarchu hádam celého sveta. Jasné, že to bolo niekedy až moc ... ale no a čo! Watson a Wilkinson výborní. Videné v rámci Tour po Amerike 2016 (5.4.2016)