O síle víry a o vůli, jež hory přenáší... Viděno v rámci Tour po Americe.(18.4.2016)

Příjemný, dle mě rodinný film, co se žánru týče. Jako válečný bych to neviděl vůbec, to bylo jen na pozadí, jako kulisa. Jinak reálie, výprava a záběry (kamera) amerického venkova první poloviny minulého století se mi líbily hodně. U spousty záběru jsem si říkal, že je to fakt super jak to vypadá. Víra v boha v tom sice je, ale klučina za celou dobu nic takového pořádně neřekl, ten věřil ve vlastní moc, ve víru v sebe sama, že svojí mocí dokáže tátu vrátit zpět. Závěr asi není moc překvapením, u takovýchto filmů je hodně očekávaným, protože celé je to stavěne velmi dětsky, naivně, takže negativní dramatické finále by se tam vůbec nehodilo. Klučík byl fajn, nebyl otravný, byl to takový malý sympaťák, kterému scénáristé přihráli pár fantaskních věcí do příběhu. Jeho starší brácha mi přišel jako neherec a to dost totální. Krom závěru snad nedokázal hnout jediným svalem v obličeji, natož to co předváděl v rámci postavy. Stejně tak je pro mě propadák Michael Rapaport v ač hodně vedlejší roli, ale se zásadním dopadem na dění ve filmu to nezahrál skoro vůbec. Strašně neuvěřitelný ve všem co zkusil zahrát. Tagawa byl fajn a Emily Watson mě nezklamala ač její role byla taky spíše jen jako kulisa. Film byl pro mě nakonec docela milým překvapením.(15.4.2016)

Aj jedna veľká slza sa mi skotúľala po líci. Little Boy je skoro rozprávkový príbeh pre celú rodinu, ktorý vás zaujme svojim spracovaním, dojme tým smutným a poteší zlatým chlapcom, ktorý na svojich pleciach nesie ťarchu hádam celého sveta. Jasné, že to bolo niekedy až moc ... ale no a čo! Watson a Wilkinson výborní. Videné v rámci Tour po Amerike 2016 (5.4.2016)

Od první do poslední minutky zcela jasně vykalkulovaný film, který je předurčen k tomu, aby se líbil a aby dojímal, pokud možno několikrát. Nic proti, takových filmů je kupa, ale tady to už trošku tvůrci přepískli. Malý chlapec a dokonce i jeho otec mi připadali snad až lehce retardovaní, aby byl výsledek o to působivější. Nejvíc mě naopak potěšila stále perfektní Emily Watson a japonský veterán Tagawa, který se hodně vzdálil svým "krutopřísným" rolím z devadesátých let a je zde rozhodně nejsympatičtější postavou. Podtrženo sečteno je to pěkný filmový zážitek, který bych doporučoval na nedělní odpoledne na vylepšení nálady, že musím jít v pondělí do práce. Přemýšlím ale o druhém zhlédnutí, tak třeba se to do mě zakousne víc. Zatím to jenom velmi lehce sjelo po povrchu.(29.9.2015)

„…VĚŘIL, ŽE NENÍ NIC MOCNĚJŠÍHO NEŽ SAMOTNÁ VŮLE. VŮLE ČELIT VLASTNÍMU STRACHU A JEDNAT…“ /// Pepper je malej kluk, kterýho nejlepší a jedinej kámoš musí do války. Ten jedinej a nejlepší kámoš je jeho táta. Klučina se nemůže dočkat, až se taťka vrátí. Bohužel se objevil takovej zádrhel, přijeli pánové v armádním vozidle… Film s vypravěčem (miluju filmy s vypravěčem!) o klukovi co pohnul horou. Snové (či fantasijní) flashbacky oživují vyprávění a ukazují taky něco jinýho, než vybarvený městečko. Těžkej život nemá jen kluk, ale i Japončíci, žijící v USA (tak to jsem teda nevěděl!). A tak vyprávěj vo klukovi, o víře v návrat táty, o panu Hashimotovi a já furt nevím, jestli to má bejt pro děti nebo pro mě. Sympatie ke klukovi taky nic moc (nemám nic proti dětem, ale nepřipadá mi jako zázrak). Nakonec se mě snažej (ZÁMĚRNĚ) neuvěřitelně dlouho citově vydírat. Na to jim (s prominutím) seru. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Píšu si seznam, kterej mi vrátí tátu. 2.) Jmenuju se jako ta bomba. (jaká? Japončíci věděj…) 3.) Thx za titule „titulkomat“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(6.9.2015)