Zvrácený

• Francie Irréversible (více)

Mladá a krásná Alex je v opuštěném podchodu znásilněna a bezcitně zbita neznámým mužem. Její impulzivní a nezávislý manžel Marcus a jejich společný a zdrženlivý přítel Pierre se pak rozhodnou vzít spravedlnost do svých rukou... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

g3rtrud odpad!

O ničom. Film mal asi šokovať brutálnym násilím, ktorého tam zas toľko nieje. Pre bežného diváka je to možno poburujúce, ale pre niekoho kto už pár takýchto hororov videl je to nič. Čo mala znamenať tá super mega originálna kamera? Predstavte si kameru z found footage hororu, to trasenie si vynásobte desiatimi a pridajte k tomu ešte neustále otáčanie všetkými smermi. A záverečná pointa je úplne od veci. ()

2CRAZY

Český překlad je dost zavádějící a doslovné Nezvratný by mnohem lépe vystihovalo pointu celého díla. Smrti se totiž vyhnout nedá a čas zničí vše. Způsob vyprávění, který, protože s ním přišel už o dva roky dříve v Mementu Ch. Nolan, sice není už zas tak originální, ale dodává celé věci právě onu nezvratnost a, i když ke konci, resp. začátku, film už trochu pokulhává a ztrácí na dynamice, místo aby ji nabíral, není to jen ta domnělá provokativnost, co ho stále drží na vysoké úrovni jak formou, tak obsahem. Zpověď naší doby. ()

Sticks odpad!

Druhý celovečerný film Kašpara a opět se jedná o experimentální divácký antifilm s nihilistickými sklony. Kamera je strašná, horší než FoundFootage. Nechutné. ()

darebacek

Původně jsem se chtěl po shlédnutí Malény podívat na další film s krásnou Monicou Bellucci ale tohle jsem opravdu nečekal, jednoduše a zkráceně - ZVRÁCENÝ. Nejsem moc vyznavač takové brutality ale todle prostě bodlo. ()

Papoushek

Ani s odstupem času nedokážu film správně ohodnotit. Na jednu stranu je film úspěšný v tom, čeho se snaží dosáhnout, ale to, o co se snaží, je znechucení, nevolnost, návaly zvracení a psychická bolest. Takže i přes nakonec vyšší hodnocení, které filmu dávám, ho rozhodně nikomu nedoporučuji, pokud zrovna nemáte sebedestruktivní náladu. ()

Šak

Film je opravdu působivý, šokující a především depresivní až do morku kosti. Úvodní scéna v gay klubu, kdy se kamera převaluje, poletuje dopředu a dozadu, převrací se vzhůru nohama se mnohým z Vás udělá nevolno o scéně s hasičákem ani nemluvím. Samotné znásilnění je opravdu hnusné a především nekonečně dlouhé, těch deset minut se člověku jen tak z hlavy nedostane. Naštěstí scény se skutečnou manželskou dvojicí Monicou a Vincentem působí velice přirozeně a hezky se na ně kouká. Zvracený se mi hodnotí těžko, jěstě nikdy mě film tak nerozhodil a nešokoval. Jestli byl tohle režisérův záměr, tak musím konstatovat, že se mu to 100% podařilo. ()

Sekel

Celkem novatorsky pristup k filmu a tim nemyslim, ze je to pozpatku jako Memento, ale ze film jde od zapletky po obdobi nevinnosti, takze se reziser musi sakra snazit, aby si divakovu pozornost udrzel i po scene znasilneni. Ty nasilne sceny jsou natoceny tak realisticky, ze by se mi chtelo napsat az s laskou. Myslim, ze kdyby se Noe nesnazil sokovat za kazdou cenu a podobnou scenu vlozil do normalne beziciho filmu, melo by to mnohem drastictejsi efekt. ()

Ygor20

Z tohto dielka mi bolo v istých chvíľkach fakt zle, hlavne scéna so znásilnením mi poriadne dvhihla tlak no napriek tomu nemôžem dať iné ako 100% hodnotenie. Koniec alias začiatok ma teda fakt dostal a celé mi to tým pádom prišlo ešte zaujímavejšie. ()

cubiczech

mam rad Daft Punk, a tak se mi libil soundtrack (od jednoho z clenu Daft Punk) ... jedna dechberouci scena s uzasnym hereckym vykonem pani Belluciove... jinak je to takove nevyvazene a najdou se mista ktera by jste nejradeji preskocily... podarilo se ale vystihnout tu horsi stranku lidskeho zivota v modernim svete a proto davam 4 hvezdy... ()

mijano

Veľmi dobré dlhé scény bez strihu, pre silnejšie povahy. Určite nepozerať s frajerkou. Film točený odzadu vyznel celkom dobre, len tá zmätená kamera ubrala dosť na kvalite. ()

cici24

Humusáckej film...od začátku jsou všude vidět v problicích ztopořený dyky a to mně bylo zle...pak se to trochu zlepší a zase prasáckej klub....Jinak Monika mooc krásná, ale ty podělaný feťácký SDM kluby jsou humus... ()

david666

Film na samotné hranici snesitelnosti. Zejména pro ženy asi celkem nekoukatelný i když i mě při rvačce v gay baru nebylo dvakrát dobře. Slavná scéna znásilnění je teda fakt maso - věděl jsem, o co asi půjde ale i tak jsem byl otřesen. Podruhé se ale na film už dívat nebudu - nejsem úchyl:-) Dávám * navíc za odvahu a originatilu tvůrců. ()

ZAUME

Noého klasický francouzský styl drama, navíc s jedinečnou Monicou Bellucci. Něco mu však přece jen chybělo.. a nebo to jen není můj šálek kávy. ()

geedee

Proboha, já zapomněl ohodnotit tento klenot a to jsem ho viděl před třemi lety. Nejlepší je scéna s hasičákem a v podchodu. Děkuji za pozornost. Víc toho není třeba psát, dočtete se to tady kolem. ()

nefersobek

Drsné, syrové, uvěřitelné... gradující chaotický pohyb kamery zřejmě odráží postupující myšlenkové pochody manžela znásilněné ženy, tak si to vysvětluju já a shledávám to zcela oprávněným způsobem, jak divákovi přiblížit prožívané nestravitelné utrpení postav, kterým se tímto nezvratně změnil život v jejich světě a vidí do krvavě ruda .... ()

BarVo

Za 5. Ale nech odo mňa nik nechce pozrieť si to ešte raz. Pôsobivé až až. A narozdiel od iných nemám pocit, že by to bolo samoúčelné. Uznávam však, že dopozerať to vyžaduje guráž. ()

43. Letní filmová škola začíná 28. července

43. Letní filmová škola začíná 28. července