Zvrácený

• Francie Irréversible (více)

Mladá a krásná Alex je v opuštěném podchodu znásilněna a bezcitně zbita neznámým mužem. Její impulzivní a nezávislý manžel Marcus a jejich společný a zdrženlivý přítel Pierre se pak rozhodnou vzít spravedlnost do svých rukou... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

davebono

V době premiéry by to bylo na 4* a zanechaná pachuť by zůstala déle. Po letech je to syrově zvrácený film, kterému přibili parťáci, třeba v podobě Antikrista. I tak je to pořád dobrý film s výborným naturalistickým ztvárněním. Scéna znásilněná tak nějak vyčnívá a i přes svou nechutnost je to právě to, co činí tento film, ještě pořád, nesmrtelným. ()

raadec

Jeden brutální rape a pak jedno velké nic. Hvězda za Monicu Bellucci. I když procházet se takhle nalehko v noci podchodem, už to samo o sobě by mělo být na pokutu. ()

cajda77

Víte..každý chce zaujmout. Zatímco však přes šedesáti lety bylo ve filmu tabu odhalené prso, dnes musíte vymyslet něco rafinovanější, aby se kritika zhrozila a divák zvedl z křesla. Řekl jsem si, udělám experiment, zkusím si pustit film, který budí tabu dnes. Bláhově jsem si myslel, že to zvládnu. Ne ..ne....néééé..prosím!!! Držel jsem se, co to šlo, ruce zapřené o zeď, daleko od té hrůzy, ale ještě půl minuty a peristaltika se obrátí na plné čáře a již nebude existovat síla, která by to zastavila. Ano, chápete to správně...nevydržel jsem to, nedoukoukal jsem to. Chtěl jsem, plánoval, ale todle bylo nad mé síly...uvědomil jsem si, že nepotřebuji vidět vše. Kdo to dokouká, má u mě alespoň panáka, ale bude mi muset vysvětlit proč to dokoukal! Provedení filmu je zcela psycho - psycho kamera - psycho hudba - psycho scény ... ()

julie_mie

Tento film jsem viděla při jeho premiéře v Pařiži. Spousta lidí opustilo sál velmi záhy, téměř po titulcích. Na konci nás tam sedělo sedm statečncýh (z původních asi 150). Ty 4hvězdy dávám za to, že žádný jiný film se na mě nepodepsal, až do dnešních dní, tak silně. Čistých 80% za neuvětřitelně syrové ztvárnění, 20% si nechávám jako rezervu, jestli najdu sílu se na to někdy kouknout ještě jednou. ()

skepticka

Ja nemám rada násilie,moje hodnotenie teda nevychádza z nejakej úchylnej potreby.Bolo to silné,spracovanie bolo veľmi neobvyklé a pretože beriem film ako umenie,ktoré má vo mne predovšetkým vyvolať emočnú reakciu,nemôžem dať inak ako 5 hviezd!Mám rada experimenty a nové veci,takže tento spôsob-premietanie deja od konca,som videla prvý krát a myslím,že to bolo zvláštne a od tvorcov odvážne.Ten,kto na začiatku vyzerá ako násilnícky psychopat,sa na konci filmu premení v kladného hrdinu,a v zápätí zase z pomstiteľa na obeť ,ako často sa vám to v bežnom filme stáva?Mne zas tak často nie.A naviac mnou snímok silne otriasol,hlavne to,ako to dopadlo so skutočným vinníkom,čo dalo filmu úplne nový rozmer a význam.Pochopila som to(ako paradoxne násilím vo filme)-proti násiliu v živote!Pretože vendeta, bola na koniec len ďalšou krivdou a zločinom na nevinnom človeku.A toto nie je dostatočne rafinované???Zase ďalší, na čsfd podhodnotený, film:-( ()

Fundelot

Těžko říct, jestli se vám tento film zalíbí nebo vás spíše popudí.. Sama z něj mám smíšené pocity a nějak se nemůžu rozhodnout. Každopádně vás nenechá klidnými, zaryje se vám hluboko pod kůži a při vzpomínce na něj ve vás vyvolá špatný pocit ještě dlouho po jeho shlédnutí. ()

(fun)tomas

Tým, že film nemá klasickú lineárnu skladbu, sme pripravení o gradáciu deja, ktorú by sme tak veľmi potrebovali po dejovom vyvrcholení. Ako náhrada je nám na záver filmu ponúknutý začiatok príbehu, ktorý vyvolá šok a smútok. Čo vám utkvie v pamäti na dlhú dobu je samotné znásilnenie a scéna s hasiacim prístrojom. Tieto scény patria k veľmi silným až odpudivým zážitkom. Točiaca kamera by mala pravdepodobne vyjadrovať zúfalstvo a neľahké citové rozpoloženie manžela napadnutej ženy. Mňa to neuveriteľne iritovalo a vyrušovalo. ()

leonskennedy

Ten film je divnej(beží od zadu) taky hodně brutální at´ už jde o rozmlácenou hlavu hasičákem nebo osmi minutové znásiln´ování Monici Bellucci. ()

damatuza

Premyslam nad tym, ci islo skutocne o pomstu, alebo si len potreboval ocistit svedomie.. z filmu som viac ako uprimne sokovanie citila skor silnu snahu o sokovanie, co urcite pokazilo celkovy dojem. Chybala mi pointa, zapletka.. no zaroven, nie je nudza o putave sceny, zaujimave postavy. 3 hviezdicky s cistym svedomim ()

Leachim_

Musím říct, že začátek byl bezvadnej, muzika, psycho průstřihy z klubu, náhodný chlapíci co pomůžou najít viníka, ale postupně to začíná být větší a větší nuda. Co musím vyzdvihnout je hudební stránka filmu. ()

skok01

Totálně slabé. Spíše než na dolní hranici 4*, lépe vyjádřeno slabých 40%. OK, opomenu, že film jde od konce a vrací se k začátku. Skvělá myšlenka a výborný umělecký záměr. Šílená, odhalená, reálná krutost, ukázaná do všech detailů, až v člověku mrazí. Kamera v některých detailech je vynikající. Zbytek = nic moc. Žádné excelentní herecké výkony. Na začátku filmu (na konci děje) velmi slabý a neúspěšný pokus o uměleké natáčení a speciální zacházení s kamerou. K ničemu, o ničem, jen mi to zkazilo dojem z filmu. Žádný pořádný děj, žádná pořádáná vodící linie filmu, žádné obraty v ději, žádná gradace děje. Velim slabé, velmi slaboduché. Film si rádoby hraje na něco víc, ale ve skutečnosti na to nemá potenciál. Velmi sklouzává k zaběhlým klišé. Bohužel, podle mě se jedná o dost velký "propad". ()

draxxi

70% jen díky Monice Bellucci....zahrála to skvostně. Jinak celkem neoriginální příběh, který díky stylu vyprávění pozpátku nechá pár otázek nezodpovězených.... A jedno varování.... : Naprosto nevhodný film pro epileptiky...!!! ()

KeineLust

Po letech jsem to znovu shlídnul, a musim zvednout na 5*. Neskutečně natočená a pocitově hodně silná věc, po který ve vás bude rezonovat celý spektrum protichůdnejch emocí. Skvost. ()

Pokri

Silné vo svojej druhej (prvej) polovici. Cesta za pomstou má svoje čaro najmä vďaka výborným naturalistickým scénam, ale dramatická vzťahová prvá (druhá) polovica už na mňa potom pri takto zvolenej chronológii príliš nefunguje. V Memente mal takto zvolený postup oveľa väčší zmysel, tu fungoval len v polovici filmu. ()

Accuphose

První dojem byl, že jsem to chtěl celé vypnout. Sakra, ta kamera se jako bude točit celej film? Naštěstí ne, s čím mám však o něco větší problém, je pojetí celého snímku. Uděláme to realisticky, syrově, artově nebo trochu s nadsázkou? Kupodivu nevadí přehozené odvíjení filmu a má to i svoje kouzlo v tomto případě, nicméně zvládnout takhle namixovaný snímek se povede opravdu málokomu, naposledy mě napadá Trier a jeho Jack, který staví dům. Tady tam kde to má být odporné a hnusné, tam radši budeme točit kamerou, protože pohled na obscénní chlapy, by byl asi moc... pro vellou část publika. Nicméně jakkoliv jsou některé scény natočené přepáleně nebo naopak naivně, tak zahrané je to moc hezky a celkově si to zaslouží 3 hvězdičky, což je pro mě hraniční rozdíl mezi kvalitou a nekvalitou... Sice jsem malinko váhal, ale intimita mezi hlavní dvojicí je vykreslena velmi hezky a přesvědčivě a nakonec rozhodla ve prospěch celého snímku. ()

mlock odpad!

Po 12.5 min mi ta psychedelická rotující kamera přestala bavit. Jestli to mělo být umělecké, děte s tim do prdele. ()

nikhaj

Pre narocneho divaka, a nie bojazliveho. Je tu silne zobrazene "mäso" ,,,,v klube RECTUM je scena ktoru som videl pred xy rokmi a pametam si ju dodnes konecne viem z ktoreho filmu. Kamera je totalne naspidovana jak z kolotocu ale asi z koksu. Tento film je fakt ulet ()

Hombre8

První čtvrthodinka měla evidentně odradit. Nepodařilo se. Takže jsem se zhruba 10 minut brodil lidskou špatností. Díky rychloposuvu. ()

43. Letní filmová škola začíná 28. července

43. Letní filmová škola začíná 28. července