Hannibal - Série 1

(série)
Krimi / Thriller / Drama / Horor / Mysteriózní
USA, 2013, 9 h 16 min (Minutáž: 41–44 min)

Epizody(13)

První série seriálu natočeného na motivy série filmů o Hannibalovi pojednává o doktoru Hannibalovi (Mads Mikkelsen) a jeho spolupráci s FBI. Na scénu se dostává mladý agent Will Graham (Hugh Dancy), který dokáže popsat, jakým způsobem se vražda stala. Will a Jack Crawford (Laurence Fishburne) se vydávají do ulic Baltimoru zastavit krvežíznivé vrahy. 13 dílů napětí, akce, krve, vražd, tajemna. (Varan)

buzzwoody

Přehlídka geniálních, chirurgicky zdatných a úchylných psychopatických sériových vrahů a pátrání po jejich osobách jako kulisa pro Hannibala, suverénně se vyhýbajícímu podezření a pomalu manipulujícímu Willa k naprostému šílenství. Příběhy různých maniaků některé zajímavé, některé méně, tempo se po prvních epizodách nenápadně vytrácí, aby se pak v těch posledních začalo znovu objevovat. První série si tak v průměru udržuje poměrně vysokou kvalitu. ()

malylada

Čekal jsem více, tedy mnohem více. Samotný koncept epizod kolem řezníka, osobních vztahů mezi jednotlivými postavami a to celé propojeno do zápletek vyšetřování jednotlivých případu se jevil jako skvělý nápad. Jako plus musím vyzdvihnout samotného Hannibala, i když na můj vkus tu nemá takový prostor, jaký bych si představoval. Jednotlivé případy brutálních zločinů se vydařily po všech stránkách, jsou nápadité a vizuálně naprosto dokonalé. Co funguje hůře a je kámen úrazu, že se tvůrci pokoušeli do čtyřicetiminutové epizody narvat mytologii, zvraty kolem Hannibala, do toho vztahové záležitosti, které drhly a nefungovaly. Vůbec nezbývá prostor na samotné případy, jejichž řešení bylo opravdu banální a porovnáním s takovým Sherlockem až absurdní. Hlavní hrdina, který se dokázal vcítit do role zločinců a rekonstruovat samotné vraždy byl docela úlet. Samotná postav byla otravná, vůbec nebavila, herecky nesympatická a ten prostor na úkor ostatních mě iritoval. První série začíná hodně zvolna, v půlce nabírá obrátky, jak jsem si představoval a závěr opět tempem klesá, bohužel. Rozporuplné pocity, neboť nevyužitý potenciál bije do očí.......7/10 ()

Sdoom

Nápad udělat z Hannibala psychiatra, který "pomáhá" FBI a zároveň "léčí" jednoho z jejich agentů, je výborný. K obsazení taky nemám žádné výtky, hlavní trio Mikkelsen - Dancy - Fishburne šlape na jedničku a dobře je doplňují i vedlejší postavy. Problém mám s určitou nekonzistentností děje i kvality jednotlivých dílů. Dost často se přešlapuje na místě, často se přeskakuje mezi dějovými linkami, některé věci jsou nedořešené, pak se k nim tvůrci vrátí po 3 dílech atp. Se zručnějšími režiséry by to dle mého názoru dopadlo o dost lépe. Nicméně na 2.sérii se i tak těším, lepší 3 hvězdičky. (Blu-ray, orig.) ()

NinadeL

Zatím 100% za Madse, ostatní víceméně nezájem, ale dávám tomu šanci (protože takhle nažehlenej kanibal, to je prostě lahoda). Postupně je to čím dál tím milejší, hlavně taková Abigail a její vztah s Hannibalem... Nicméně vynechání 4. dílu byla demence a mluvit ve stejnou dobu o předčasném ukončení seriálu stejně jako o tom, že jsou plány až do sedmé řady, to je minimálně ehm. Spokojená jsem ale vždycky, když Hannibal vaří a konzumuje vážnou hudbu. Halušky jsou ovšem věcí nevídanou a Gillian Anderson záležitostí přerozmilou. Plus je fajn vidět hostující stary typu Eddieho, Giny Torres nebo Lance. Ve velkém finále pak vynikající cliffhanger, skvělá hudba a Hannibal procházející skrze množinu stínů. Mlask. ()

Trevor

Napriek tomu, alebo možno práve vďaka tomu že som od seriálu s hlavnou postavou v podobe Hannibala Lectera nemal príliš veľké očakávania, nakoľko som si nedokázal predstaviť, že by sa niekto čo i len priblížil stvárneniu tejto postavy tak ako to dokázal Anthony Hopkins. bol seriál vcelku príjemným prekvapením. Po výbornom začiatku prišli dve slabšie časti. Potom však prišli vynikajúce epizódy, v ktorých bol výborný dej dôsledkom toho, že Will Graham ešte neprepadol svojej chorobe a tomu podmienenému psychickému stavu. Záver sa už viac sústredil na vzťahy medzi postavami a dobrej akcie bolo príliš málo. Ak by nebol koniec zvládnutý tak dobre, seriálu by sa možno ušlo o jednu hviezdičku menej. ()

• Tato epizoda nebyla při premiérovém vysílání na NBC odvysílána. Důvodem byl bombový útok na Bostonský maraton, který proběhl pár dní před vysíláním epizody a NBC se jí v návaznosti na tyto události rozhodla z vysílání vyřadit. Tvůrci následně uvolnily všechny scény, které byli důležité pro hlavní dějovou linku seriálu. (fabecc1222)
  • Natáčení série začalo 27. srpna 2012, natáčelo se v Kanadě. (Varan)
  • V epizóde zaznie pieseň "Vide cor meum". Tá zaznela aj v rovnomennom filme Hannibal (2001). (fAZEN)