Berserk: Ógon džidai hen III – Kórin

• Japonsko ベルセルク 黄金時代篇Ⅲ 降臨 (více)
všechny plakáty

Kumpanie Jestřába se bez Griffitha a Gutse skrývá v tmavých lesích a pod velením bojovné Cascy jen s vypětím sil vzdoruje královské armádě. Potřebné povzbuzení přinese návrat neohroženého Gutse a k obnovení původní síly má dopomoci osvobození uvězněného vůdce Griffitha. Výsledkem je trpké zklamání a složité dilema pro Cascu. Sled událostí ale vzápětí nabere zcela jiný směr, do hry se vrací talisman Behelit a o slovo se konečně rázně přihlásí démoni. Nastává temná éra, Griffith je postaven před osudové rozhodnutí a začíná věčný boj Gutse s přízraky – zrodí se Black Swordsman. (Dont)

ElFifo

Na 3. dílu Berserk: Golden Age Arc je znát největší odklon od původního fenomenálního manga seriálu. Tento díl se mi líbil překvapivě nejméně, ale i tak celé trilogii patří po právu plné hodnocení a následuje vřelé doporučení všem fandům nejen seriálu, ale i anime jako takové. ()

Hellscuboy

Naruta sleduju,miluju,prostě pecka,ale tohle je naprostej mordor,..ryťířské války,kozy,bobřeny,krev,sračky,démoni,prostě ňamka....anime masturbace,anime orgasmus,zkrátka......ehm,já se snad znova..........omlouvám se....píšu to zde,ale je to za celou trilogii,nejsilnější díl pro mě je 3ka...kdy hlavně v tom pekle,nebo kde to v druhý půlce byli,jsem čuměl z otevřenou hubou a nevěděl jsem,jestli se mám rejpat v nose,nebo si nervama kousat nehty,říkajíc..no do prdele Gutsi!!...přece to jen tak nenecháš!!...přece to nezkončí,že všichni chcípnete!?...nebo....nebo,až se probudí Griffith ukončí to ve prospěch,alespoň Gutse...ne...objevil se,nabodl Cascu na svůj kolíček,čumíc při tom kámošovi do xsichtu......sakra,po několika letech se mi vrátilo astma,sípajíc,sleduju jak poslední přeživší zachraňuje Král Kostička....uffff....stříknu si dávku do plic a připraven umřít sleduju zrození Černomečouna....mno,doufám a potíc,čekám nějaké pokračování!!! ()

Dajtin

Jediný z filmoch, ktorý sa oplatí vidieť fanúšikom, ktorý už majú seriál za sebou, keďže prináša ako tak uspokojujúci koniec. Síce som ohodnotil všetky 4 hviezdičkami, ale tieto filmy sú určíte slabšie ako pôvodný seriál. Dosť mi tam chýbala zrada kráľovnej. Ale napokon čítať mangu budete musieť tak, čí onak :D ()

Desmi

Zřejmě nejhorší díl z téhle minisérie, stejně mu ale musím narvat plnej počet. Ačkoliv bych si přál jiný průběh i závěr, závěrečný díl mě zkrátka stejně nezklamal. Jen málokdy se mi stává, že bych nějaký film tak hltal, Berserkovi se to povedlo a za to mu patří mé dík. Užil jsem si celou trilogii. ()

RomanL

Třetí závěrečná část dle mého názoru bohužel vůbec nezapadla do celkového konceptu a posunuje děj úplně jinam, než by jeden čekal. Sice asi chápu autorův záměr (a samotný název třetího dílu tomu nasvědčuje), nicméně čekal jsem skutečně trochu jiné rozuzlení (bacha, spoiler), než že nakonec prostě všechny sežerou démoni. Škoda, že se to nedrželo původního tématu a prostředí, ale asi by to bylo pro autora málo japonské. :-( ()

Mukade

och ježiši, hlúposť jak traky. Kto už len má rád bad end (okrem zloduchov ;-> ), ešte k tomu totálny (síce prežili, ale ona ako retard a on, tým pádom prežíva s mučiacou frustráciou). Go fuck yourself with it, u moron author, fuckhead. 5* za časť pred zatmením, "odpad" za to po zatmení, celkove nech je 3. ()

Majrek

Ne, ne, tohle se podle mne do Berserka nehodilo. Artově úžasné, ale dějově slabé - samé působivé efekty, hodně erotických scén, aby byl západní divák patřičně ukojen, moře krve, brutality, hnusu, vše zvládnuté na výbornou - ale kam se podělo to staré dobré jádro původního seriálu? A pak ten otevřený konec... No, třetí díl mne opravdu překvapil, ale nemůžu říct, že v pozitivním slova smyslu... ()

sdf1

Tento film vypadal vizuálně buď naprosto skvěle nebo naprosto odporně, což je (stejně jako u dvou předchozích filmů) jeho největším negativem. Tentokrát bych chtěl říct ještě něco k hudbě, protože se mi zdálo, že v některých scénách, které ji vyloženě potřebovaly, byla nedostatečná/nevýrazná nebo nebyla vůbec. dále spoilery! Tím myslím třeba tu scénu, kdy se Guts vrátí po roce k Jestřábům, jelikož ta by mohla vypadat s dobrou hudbou tak moc epicky, ale nevypadá. Samotné ukončení celé trilogie na mě neudělalo až takový dojem jako ukončení eclipsou v Berserk (1997), ale chápu, že toto ukončení je asi mnohem méně matoucí a podtitulková scéna je i docela epická. ()

A.l.a.d.a.r.

Jarlaxle: pokud vím tak tenhle film by měl mít závěr o něco dál než původní anime.. podle trailerů byych řekl že tam bude minimálně to jak se z toho Guts s Cascou dostali. Těšim se na to už přes rok jako malej. ()

sh3riff

člověk čeká 15 let na pokračování, pak udělají celovečerní film a jen aby zjistil že další pokračování bude až později :)) každopádně doporučuji shlédnout seriál spolu s filmem ()

Nag0

Dávam za 5 hviezd, už len kvôli k tomu dejovému prídavku. (Spoiler alert!...looking into Cascas eyes, knowing she doesn't remember a single thing from all that happend between them, that's just heartbreaking) ()

IceFraud

Pokud jste viděli původní anime sérii, stačí shlédnout asi jen 40 posledních minut aby jste mohli pokračovat v novějších sériích. Osobně doporučuji spíš původní sérii než tyto 3 filmy, hlavně z důvode (podle mě) lepší animace. ()