Reklama

Reklama

Innocence of Bin Laden

(neoficiální název) (amatérský film)
  • USA Innocence of Muslims (neoficiální název) (více)
všechny plakáty
USA, 2012, 14 min

Obsahy(1)

Žádný film s názvem "Innocence of Muslims" nikdy natočen nebyl. Původně vznikal jako "Dessert Warrior", příběh o kmenové válce zapříčiněné příletem komety a ani po jediném veřejném promítání pro minimum diváků nic nenaznačovalo protináboženský charakter. Posléze se na internetu objevil chaotický a nesourodý sestřih z onoho filmu, ve kterém ovšem byly bez vědomí herců části dialogů primitivně a zřetelně předabovány protimuslimským obsahem. V této podobě bylo video přeloženo i do arabštiny a rozšířilo se po celém světě. (berg.12)

(více)

Recenze (31)

RedDuck odpad!

všechny recenze uživatele

Nevinnost muslimů je čistá amatérština. Ani obsahově není nijak zajímavá. Hraným způsobem akorát zveřejňuje to co se o Mohamedovi dávno ví, není to poučné ani komické a reakce jeho fanatických následovníků je také očekávána. Dnes čtu že pakistánský ministr železnic dokonce vyhlásil odměnu za zabítí autora. Proč radši nedá peníze na film o křesťanství nebo třeba propagandu o Mohammedovi? Doufám že za veřejné přiznání ke zločinu půjde jako v každé civilizované zemi za katr. ()

Mallinali 

všechny recenze uživatele

Jasně, je to hrozná amatéřina . Ale povedlo se tomu nastavit zrcadlo líp, než všem držitelům Oscara a následného V.I.P. koksu dohromady. Nyní již přes 50 mrtvých a nespočet zraněných jako důkaz, že islám a jeho zakladatel nejsou vůbec tak zvrhlí, jak jej popisují tvůrci (anžto z druhé strany zeměkoule a v zemi se svobodou slova) - to je na Chocholouška. Naklonovaného v úderných brigádách. Hodně lidem se otevřely oči a stejně tu místní elita furt hlásá obsah nad formou, tak se teď necukejte. ()

Reklama

SuzukiZ odpad!

všechny recenze uživatele

Naprosto netuším, jak takový naprosto nepovedený hloupý snímek prakticky o ničem dokáže vyburcovat celý muslimský svět? Řekla bych, že kdyby ho pár muslimů zhlédlo, mávli by nad tím rukou, nebo by byli znechuceni krátkozrakostí tvůrců. Rozhodně nemá cenu se nad tímto snímkem dlouho zamýšlet, natož kvůli tomu byť jen hnout prstem - za to vážně nestojí ani herecké výkony, ani scéna, ani dialogy, nic! Ale holt lidé se bouří nejvíce proti tomu, o čem mnoho neví.. ()

jack_scott 

všechny recenze uživatele

Dokuď bude existovat Islám, a ovšechny mohamedány kupované země nebudou osvobozeny, tak do té doby bude moje hodnocení na pěti hvězdičkách. Je to sice čirý amatérismus, ale účel světí prostředky, o tom žádná. Kýžený efekt měl snímek úplně výborný, je to úplně stejné jako natáčení komerčních filmů. Pokud se to povede, z hlediska tvůrců je vše ok, a na diváky už se nikdo zpětně neohlíží. Tak co... ()

Wayne

všechny recenze uživatele

Toto by nemělo být hodnoceno ani umístěno v této databázi. Jak je psané v obsahu, film ve skutečnosti neexistuje, jde pouze o část filmu s pozměněným dabingem. Proto se nad zpracováním ani nepozastavujte. Mělo to svůj účel (vyburcovat muslimy) a ten to bohužel splnilo, ale na čsfd to nemá co dělat. Potom by zde mohl být stejně tak umístěn třeba Pár pařmenů a další amatérsky předabované hovadiny, které nemají s filmem nic společného. ()

Zajímavosti (14)

  • Za tvůrce filmu je považován koptský egyptský přistěhovalec do Spojených států amerických Nakoula Basseley Nakoula, známý také jako Mark Basseley Youssef či Sam Bacile. Zřejmě ho natočil po svém podmíněném propuštění z vězení, ve kterém byl kvůli podvodu s kreditní kartou a škodou ve výši 800 000 amerických dolarů. Po jeho zveřejnění byl v září roku 2012 pro porušení osmi podmínek onoho propuštění znovu zatčen. Na vzniku filmu se zřejmě také podíleli další egyptský přistěhovalec Joseph Nassralla Abdelmasih, který vedl organisaci Media for Christ, jež v srpnu roku 2011 získala povolení k natáčení filmu a veterán války ve Vietnamu Steve Klein. (JoranProvenzano)
  • Egyptský premiér Hišám Kandíl požádal Spojené státy americké o zásah proti tvůrcům filmu. (JoranProvenzano)
  • Po zveřejnění filmu se v muslimském světě strhla obrovská vlna protestů. Při útocích na konsulát Spojených států amerických v Benghází (Libye) zemřel velvyslanec Christopher Stevens, tři američtí členové bezpečnostní služby a deset Libyjců; jeden pracovník byl postřelen. Následně byly k libyjským břehům vyslány dva torpédoborce a tým padesáti vojáků námořní pěchoty. V Káhiře (Egypt) se u amerického velvyslanectví konala několikatisícová demonstrace, přičemž přibližně dvacet lidí přelezlo zeď, strhlo na půl žerdi visící (výročí událostí 11. září roku 2001) americkou vlajku, roztrhalo ji, trhance spálilo a místo ní vyvěsilo černou vlajku s nápisem Není boha kromě Alláha a Mohamed je jeho prorok; zraněno bylo přibližně dvě stě dvacet lidí. V Chartúmu (Súdán) desetitisícový dav zapaloval ohně, skandoval: ""Náš prorok je nedotknutelný." a z budovy velvyslanectví Spolkové republiky Německo strhl vlajku a nahradil ji vlastní. Rozlícený dav kromě napadení aemrické školy ve městě vnikl na americké velvyslanectví v Tunisu (Tunisko), kde zapálil několik automobilů a stromů a vysklil okna, přičemž zahynuli tři lidé. V Tripolisu (Libanon) protestující zaútočili na pobočku amerického řetězce KFC, přičemž zemřel jeden člověk. V Bagdádu (Irák) strhli z amerického velvyslanectví znak, vytloukali okna a zapalovali před ním pneumatiky; nakonec vnikly do jeho areálu, zapálili několik automobilů a strhli vlajku. Na americké velvyslanectví vnikl dav i v San'á (Jemen). Protestovalo se i v Ammánu (Jordánsko) - více než dva tisíce lidí a Nadžafu (Irák) - stovky lidí. Ve většině případů bylo proti protestantům ze strany místních orgánů použito vodních děl, slzného plynu či varovných výstřelů. (JoranProvenzano)

Reklama

Reklama