Found

Marty, fanúšik hororových filmov a komiksov, je v škole obeťou šikany. Prednedávnom však prišiel k hrozivému nálezu - odrezanej hlave nachádzajúcej sa v bratovom šatníku. Objav mu pomohol prísť na skutočnosť, že jeho brat je brutálny sériový vrah. Všetko zlo sa na neho začína rútiť z každej strany, ale on si musí zachovať chladnú hlavu, čo v dnešnom svete plného násilia ľahké nie je... (ash99)

J*A*S*M

Čtvrtou hvězdičku přihazuju jako bonusovou podporu pro začínajícího tvůrce. Být americký hororový producent, tak mu přihodim něco jiného, třeba milion dolarů - a čekám, že mi za něj natočí horor roku. Protože pokud dokázal natočit takhle koukatelný, ambiciózní, temný a v rámci možností profesionálně působící horor za 8000 dolarů (!!!), dříme v něm opravdu hodně velký talent. Fanoušci americké nezávislé scény by tomuhle kousku měli věnovat pozornost, ostatní ať počkají na příští Schirmerův film, který už by snad mohl mít vyšší rozpočet. Každopádně doufám, že tenhle člověk bude točit dál. Rozhovor s režisérem. ()

misterz

Trpká sonda do duše chlapca, s ktorým sa život nemaznal, desivá vízia kam až to môže zájsť, ak to okolie a hlavne rodičia vo výchove pobabrú. Zásadná rozpoltenosť medzi súrodeneckým obdivom a odporom, vychádzajúca hlavne z príliš tenkej a rodičmi zle nastavenej hranice medzi dobrom a zlom. Inteligentný 12-ročný chalan, s každým sa snaží vychádzať, nosí dobré známky a pritom má doma veľkého kostlivca v skrini. Nikto to nevidí, nikto ho nepočúva a nikto o ničom nevie až kým nie je neskoro.... Na ultra nízkorozpočtovú záležitosť ide o pozoruhodnú vecičku so slušne zvládnutými gore hororovými prvkami. Koniec je veľmi pôsobivý. 70/100 ()

kaylin

Americký snímek „Found“ je ukázkou toho, že i v hororu je možné natočit snímek, který je o dospívání, dát tomu trochu jiný drive, ale přitom zůstat v onom specifickém žánru, který se vyznačuje celkem zajímavými postavami a pomalým tempem. Osobně je tohle něco, co mi až tak nesedí, a tak se z mého pohledu tenhle film musí spokojit pouze s průměrným hodnocením. ()

castor

Brácha za všechny peníze, vyprávěl režisér Stanislav Strnad před skoro čtyřiceti lety. Tehdy to byla docela legrace a hlavně pohodová rodinná podívaná. Scott Schirmer přišel s poněkud znepokojivější látkou, natočil jí za pár šupů a vůbec se toho nebál. Taky představuje jednu rodinku, jenže když otec zvedne hlas, může se obávat pořádné vendety v podobě velkého nože. A taky, že přijde. Dost psycho.. ()

*CARNIFEX*

Marty je 12 ročným chlapcom pre ktorého je najväčšou záľubou tvorba hororových komiksov. Nakoľko je miernym samotárom, ktorého v škole občas šikanuje jeden zo spolužiakov, sledovanie snímkov tohto žánru mu prináša najväčšiu radosť. Jedného dňa nájde vo vaku svojho brata odrezanú hlavu. Marty si razom uvedomí, že Steve nie je len tak obyčajným súrodencom. V snímku sa objaví zopár slušných gore záberov, takže fanúšikovia slasheru si z časti prídu na svoje. "Found" je však prevažnú časť psychologickou drámou v ktorej sa režisér zameriava na vnútorný boj teenegera, ktorý obdivuje konanie brata, napriek tomu, že si "uvedomuje" jeho chorú myseľ. V konečnom dôsledku, je "Found" vďaka svojim "hlbokým" myšlienkam solídnym snímkom, ktorý si zaslúži pozornosť diváka - 70%. ()

• Film byl zakázán v Austrálii pro dlouhé a detailní zobrazení sexuálního násilí. Později byl film vydán na DVD o dvě minuty zkrácený. (Tereszka33)
  • Filmový rozpočet byl pouhých 8.000 dolarů. (Tereszka33)