Reklama

Reklama

Epizody(12)

Obsahy(1)

Dvaadvacetiletý Rjóta Sakamoto, náruživý hráč počítačové hry Btooom!, se jednoho dne probudí na zdánlivě opuštěném tropickém ostrově. Vůbec si nepamatuje, jak se na ostrově ocitnul, ale ještě než se pořádně vzpamatuje, tak už mu jde o život – je napaden neznámým mužem, jenž se Rjótu snaží zlikvidovat pomocí bomb. Rjóta velmi rychle pochopí, že na ostrově zdaleka není sám, a že pokud chce přežít, bude muset také zabíjet. Pomocí bomb, stejně jako v jeho oblíbené počítačové hře. Ve hře, která se nyní stala realitou a jíž je Rjóta součástí. Povede se mu přežít a zjistit, jak a proč se na tomto ostrově smrti ocitnul? (Hromino)

(více)

Recenze (19)

Monoxid 

všechny recenze uživatele

Ani bych to tak nedoporučovala jako „něco mezi“ Battle Royale a novějšími parafrázemi. Na to seriál nemá. Mohlo by se to ale líbit zklamaným divákům Sword Art Online. Je to akční, je to krátké, umírá se tam, krev tam taky je, a romantika nejromantičtější je trošku zredukovaná faktem, že tu máme dva nerdy. Hlavní hrdina si svůj vývoj v morálně dokonalého jedince mohl odpustit, ale to už je takové obligatorní. Konec žádný, ale na to už jsme taky zvyklí :D Ale třeba hodnocení ještě snížím, až mi dojde, že to žádná sláva nebyla. ()

Hees 

všechny recenze uživatele

Btooom! nie je ničím novým a pracuje s tým čo veľa iných anime. Na ostrov sa dostávajú ľudia čo sú na okraji spoločnosti a jediná možnosť ako sa z neho môžu dostať je to keď sa budú navzájom zabíjať pomocou rôznorodých bômb. To čo som napísal, že sú na okraji je trocha zveličené, skôr sú tí ľudia niekym nechcený z nejakého dôvodu a ich zmiznutie si prajú nejaké osoby. Prípadne ešte poviem, že to väčšinou nie sú osoby kriminálneho charakteru, ale skôr bežný ľudia. Čiže anime si vytvorí prostredie a posadí tam nejaké viac menej schopné charaktery. Btooom! kedže má dvanásť dielov tak podstate pracuje iba s dvoma hlavnými postavami a to s Ryouta Sakamoto a Himiko. Ostatné postavy sú na tom dosť zle kedže sa dokonca môže zmeniť ich osobnosť behom pár dielov, alebo sa postavy chovajú maximálne divne oproti tomu ako bolo naznačené, že by sa mali chovať. Najviac to je vidieť na Souichi Natsume, čo je bohužiaľ chybou tohto anime. V príbehu viac menej všetko funguje a niekedy postavy aj rozmýšľajú nad ďalším ťahom. Tiež funguje aj zobrazenie človeka ako monštra a to, že ľudia sa chovajú v extrémnych situáciách extrémne. Aj keď niekomu môže vadiť to, že extrémne sa chovajú všetky postavy okrem hlavného hrdinu a hlavnej hrdinky. Ak sa človek zameria na dvoch hlavných hrdinov tak to sú kvalitne napísané dva charaktery. Ryouta Sakamoto (22rokov) je NEET (nezamestnaný a povaľač), možno čiastočne hikikomori (veľmi málo, alebo vôbec nevychádza von) a hráč hier, no ale napriek tomu je to odvážny mladý muž, ktorý je hádam jediný charakter v celom anime čo verí, že ľudia na ostrove by mohli spolu vychádzať. Himiko je mladé dievča (len 15 rokov podľa všetkého), ktoré má veľmi zlé skúsenosti s mužmi a k tomu je ešte na ostrove, kde sa s mužov stávajú beštie. Takže prežil som to, že k dispozícii sú len dva do hĺbky premyslené charaktery, aj keď tiež majú svoje muchy (chyby). Btooom! neskúša medzi jednotlivými dielmi vôbec spomaliť a skúša to stále pokračujúcou akciou. Charaktery proste chodia z jednej skúšky, kde môže zomrieť do druhej kde je riziko smrti vyššie. Týchto dvanásť dielov sú slušná a nenudiaca porcia a Btooom! teda odporúčam ako niečo čo sa dá pozrieť za jeden deň. Samozrejme chápem tých čo im vadí otvorený koniec, ale to si človek čo pozerá anime na to rýchlo zvykne kedže je to bežné. P.S: dobrý opening. (Hodnotenie 3,5) ()

Reklama

Hromino 

všechny recenze uživatele

Tropické ostrovy, které jsou alespoň trochu vzdáleny od civilizace, snad v žádném filmu či seriálu nemohou být úplně poklidným místem. Buď zde ztroskotáte a bojujete o přežití, nebo se objeví kanibalové a to se taky bojuje o přežití, nebo se tu zkrátka objevíte nějakým jiným způsobem, ale je jasné, že bojovat o přežití tam budete tak či tak. Btooom! tuhle pomyslnou tradici přirozeně nenarušuje. Máme zde dvaadvacetiletého Rjótu Sakamota, náruživého pařana PC her, těžce zapřísáhlého nefachčenka a ctitele úsloví "dokud máma funí, zůstaneme u ní", jenž se spolu s hrstkou dalších lidí ocitne na neobydleném tropickém ostrově, kde jsou proti sobě rozeštváni a snaží se zabíjením druhých získat možnost vrátit se zpět domů. Cítíte to? Ano, pach Battle Royale z toho jde silně cítit. Vlastně i Hunger Games. Pokud se však najdou ti správní lidé, kteří umí i se sebevíc omletým námětem pracovat, přidat do něj i trochu invence a kupříkladu jej proměnit v zábavnou akční jízdu, kde nemají postavy mozek přinejmenším vystlaný senem, pak se dá tvůrcům nepříliš originální námět aspoň částečně odpustit. Btooom! však tímhle případem bohužel není. Nenabízí nic, co bychom jinde neviděli. Co naplat, Hunger Games a Sword Art Online jsou momentálně v kurzu, tak proč nezkusit vytěžit z tématiky "hry o život pro pobavení jiných" taky něco, nehledě na to, že to "něco" je již vytěžené, a do toho se ještě vyprdnout na logiku a fyzikální zákony? Inu, chcete-li si Btooom! naplno užít, musíte přistoupit na pravidla tvůrců. Nebo spíš jen na jedno pravidlo, které říká (dovolím si citovat z pohádky S čerty nejsou žerty): "být ticho a hlavně nemyslet". Přesně tahle věta totiž Btooom! stručně a velmi přesně vystihuje. A má-li být natočena druhá řada (vzhledem k podivně uťatému konci předpokládám, že ano), neočekávám, že by byla kdovíjak znatelně lepší. Více v mé recenzi zde. ()

Subjektiv

všechny recenze uživatele

Kampak se člověk dostane stopováním seriálů o vzájemném vybíjení vybraných jedinců pro pobavení/jiný cíl kohosi v pozadí/popředí? K Hunger Games. Kdepak. Mirai Nikki? Ani náhodou. Eden of the East? To by byl úctyhodný předchůdce, ale ne. Battle Royale? To už zní nadějně, ale můžeme dál. Running man se Schwarzeneggerem? To jsme teprve v roce 1987. Já si osobně myslím, že musíme přinejmenším někam do doby římských gladiátorů. No jistě, prst varující před neúctou k lidskému životu se stále zdvihá převelice vysoko, tak vysoko, až prst ani nevidí, že ona neúcta má v našich (i japonských) zemích docela jiné projevy. +++++ Zatímco Eden of the East s obdobnou premisou se dokázal chytře otřít o stav společnosti a něco nečekaně pojmenovat, BTOOOM jen hloupě, křečovitě a školometsky nechává postavy propadat hysterii či vražedné mánii, dává jim dilema mezi pudem sebezáchovy a morálkou. O lidské povaze nevypovídá, protože neumí odhalit nic, co již všichni viděli tisíckrát nahé. Hlavnímu flákačskému pařanovi dovolí proměnu v drsného ochránce slabých, protože je hlavní a protože se nejvíce podobá divákovi seriálu. +++++ Možná řeknete, že by mi alespoň mohlo imponovat jeho hráčské umění a filmová akce. Mohlo, ale děje se tak jen málo. Spíše nevěřícně koukám, jak ladných pohybů je schopen člověk, jenž proseděl léta na židli. Končím po osmém díle. ()

Aluminium 

všechny recenze uživatele

Nuž povedzme si, že predloha tohto anime nestojí na pevných nohách. Aj keď sa to zdá originálne, vždy som mala pocit, že som to už niekde videla, postavy, ich osobnosti, dokonca aj príbeh ako taký. Naozaj som bola zvedavá, že ako toto dopadne, hlavne po tom fiasku s Code: Breaker, ale musím povedať, že to nie je sklamanie. Vedela som čo čakať a to som aj dostala. Je to dynamické a dokáže to udržať pozornosť diváka. Splnený sen každého gamera, ktorý vstane od compu alebo konzoly a ide zachrániť..prinajmenšom samého seba. ()

Galerie (56)

Reklama

Reklama