Cesta

• Česko Tulák (více)

Děj se odehrá v blízké budoucnosti, kdy už svět jako takový trošku přestává zvládat všechen ten civilizační nepořádek a každý kope sám za sebe. Drsňák Eric v tom má jasno a kašle na všechno, na všechny i na svou minulost. Jediné, co mu zbylo, je auto. Když mu ho ale parta zlodějů ukradne, rozhodne se je v australské pustině vypátrat a zlikvidovat. Překvapivě na to však nebude sám. Pomůže mu totiž Reynolds, trochu naivní a ne zrovna inteligentní člen onoho gangu, kterého parťáci nechali ve štychu. (valmez79)

Havaj8

Přesně ten typ filmu, kterýmu já asi rozumět nemůžu. Kritická situace ve společnosti v australský bushi, každej se snaží přežít, jak umí, když tu se shodou okolností potkaj dva tuláci. Jeden z nich je právě i Pattinson, kvůli kterýmu mě to zajímalo. Role opožděnýho mentosáka bych řekl, že je pro něj docela krok dozádu, přestože teda ukázal, že umí zahrát už úplně všechno. Druhej je zarostlej, nabručenej Guy Pearce, kterej taky neohromí. Nicméně, aby se hnali celej film za vrácením auta a až v poslední scéně se ukázalo, proč pro něj má takovou cenu, je pro mě nudná podívaná. I přesto, že tam něco málo přestřelek bylo, že se snažili nám nějakým způsobem přiblížit tu situaci kolem, ale ve výsledku mi bylo absolutně jedno, jak to s kým dopadne. ()

Martin741

Strasne slabe, Guy Pearce /Brimstone, L. A. Confidential/ je celkom schopny herec, ale tu sliapol poriadne vedla. Ono to aj komplet zhorelo v kinach, cisla uvadza T2. Pearcovi bych veril neprijemneho chlapa, ale tu proste vrazdi ludi co mu nikdy nic neurobili. A Pearce nie je novodoby Jimmy Stewart ze jo, takze herecke vykony ... no, radsej bez slov. A do toho sa sere este Patyzon / Tvajlajty/ - ten teda hrat nevie uz vobec. Ani jeden znich nie je sympaticky, hrat nevedia, len tam kracaju z A do B, C, D, E ...... ne, proste toto ma vyslovene sralo . 20 % ()

MA.KI

Pořádně špinavý komorní snímek s povedenými dialogy, byť toho hlavní postava, chladnokrevný Eric (skvělý Guy Pearce), jenž se rozhodne stíhat zloděje svého auta, moc nenamluví. Po většinu stopáže mu zdatně sekunduje tak trochu bláznivý ňouma Rey (Robert Pattinson), bratr jednoho ze zlodějů. Děj se odehrává v Austrálii "10 let po kolapsu", film tedy řadíme k antiutopistickým snímkům, pojednávajícím o nelichotivé, často krvavé dystopické budoucnosti lidstva. V tomto případě je však zjevně akcentována paralela se světem současným, v čemž lze vidět nadstavbu k již tak skvěle natočenému a napínavému postapokalyptickému thrilleru. Hudba, velmi pomalé tempo a mnoho prachu australské pouště na pokřivených charakterech postav, v jejichž duších zbyla jen apatie, bezcitnost a prosazení svých cílů, k nimž dopomáhají zbraně. Silnější pes mrdá. Zbyl nezájem o druhého, nedůvěra k druhému, obava z druhého. Lidskost v plamenech. Záběr na smířlivý obličej nahého starce. Pointa! ()

Vojťas

Postapokalyptický thriller, kterému pomalé tempo neuškodilo tolik jako jeho závěrečná pointa. G. Pearce charismatický a R. Pattinsonovi jsem poprvé v nějakém filmu nepřál smrt ... a to se počítá. 60% ()

Lanark

Zabití Johna Hillcoata zbabělcem Davidem Mi(mo)chodem. Zatímco Nietzschovo zvolání "Matko, jsem hlupák." přišlo na sklonku jeho kontroverzního života, když prozřel svůj sebeklam, moje totožné zvolání přišlo již po dvacetiminutách zoufalého nekontroverzního vydloubávání písečných zrnek z nosu. Jaké jiné označení bych si mohl přiřknout, když neodhalil jsem ty nekonečné existenciální hloubky Michodovy trpasličí odysey. Užitečnější myšlenky mi přišly ty, při kterých jsem přemýšlel z jak velkých hloubek svého těla si písečná zrnka musely vyndavat jednotlivé postavy. Jak jinak si vysvětlit strnulé tváře, mlčení až za hrob (doslova) a počínání typu poskytnutí nabité zbraňe někomu, kdo po ní touží, ale nemá na ní cash. Postupem času s upíří vervou rytmicky se opakující dvouvětné dialogy způsobují hluboký trans, což člověka zachraňuje od myšlenek, kam všude a jak hluboko by písečná zrnka prozměnu nacpal scénaristovi. Vím, že tohle není ten pseudointoušskej koment, který jsem slíbil, ale tenhle film taky není ani drama ani thriller. Doprdele písek!!! ()

boblig

Post-apo drama, které by mohlo nudit za vlast. Ani přehrávající Robík Patyzón a fousatej Gáj Pírs nezachrání film, ve kterým nejde o přežití v pustině, ale o to, že chlapovi ukradnou auto s mrtvým čoklem v kufru a von kvůli tomu zastřelí deset lidí. Délka 100 minut, subjektivně tak 300 minut! Zbytečná záležitost. ()

laik_60

sucho... horúco.... drsne.... piesok a buš, všetko slnkom spálené ... suchá tvár tuláka Pearcea do toho vpadne akoby zo steinbekovho "o myšiach a ľuďoch" Pattison s vlahými očami ... a to všetko podopreté hlbokou ... ťahavou ... vleklou .. ako rozpúšťajúci sa asfalt na ceste ... hudbou ... to všetko hra prim tomto filme. Vydržal som do konca a dal som si dvadsaťminutovú sprchu chcejúc zmyť zo seba teplý prach a pot, čom z toho filmu čpel na mňa. ()

fugazi

Film s tak hutnou atmosférou, že vás zadupe do zaprášenýho koberce a nenechá vás vydechnout celou svoji stopáž! Úžasná režie, perfektní soundtrack, pomalé depresivní tempo, oscarové herecké výkony Guy Pearce a Roberta Pattisona a naprosto nekompromisní a násilné jednání postav, které vyústí v dech beroucí pointu, řadí tehle snímek do toho nejlepšího za rok 2014. ... 9/10! ()

Juto

Postapokalyptický prípad zúrivosti na cestách ma nezaujalo. Pri niektorých scénach som sa nudil. 3/10 ()

alchac

Nápad s Šíleným Parkerem by sice možná nadchl i pana Donalda, leč pan Mičuda se příliš snažil to říznout silnou dávkou něčeho ve stylu Tenkrát u klokanů, aniž by měl Leoneho talent a Morriconeho za prdelí (zde je hlavním hudebním motivem zvuk kotouče cirkulárky mučeného železnou tyčí), a současně prudí s rádoby Tarantinovským kecáním, což mu jde snad ještě hůře. A nejhorší je, že autor zjevně chce cosi sdělit, ovšem sám patrně neví, co by to tak mělo být. Výsledkem je tedy roztahaná hodina a půl čehosi, co nudí s každou uplynulou minutou stále intenzivněji a čehož pointa je stejně blbá, jako předvídatelná. Nejvíc mě tu kupodivu bavilo zoufalé a křečovité Patyzónovo přehrávání - to bylo zvrhlým způsobem opravdu vtipné... ()

WinnJets

Bezpochyby to má skvělou kameru, výbornou atmosféru a ono rozvláčné, utahané tempo, taky není vůbec na škodu. Na druhou stranu však chování postav v některých situacích postrádá i sebemenší špetku logiky, dialogy se taky zrovna dvakrát nepovedly a samotný příběh je bohužel dosti stupidní. 50% ()

Khumbac

Ano viděl jsem to na třikrát, ale stejně nechápu slabé hodnocení. Kurec pochopili ste vůbec, že ten roverský tulák vlastně tím vykopaným hrobem očistil sebe?? Nebo ne? Vleklý, ale zajímavý zážitek. Patizón hrál v pohodě a líbily se mi jeho zuby a obočí. 2 až 4 takové filmy za rok klidně uvítám... ()

Doudis19

Australská krajina je moc pěkná, ale musí se s ní umět pracovat. Tady na to scénář prostě nestačil. Minuty ticha, tupých pohledů a ještě tupějších dialogů a jen sem tam nějaká ta střelba. To Max nám ukázal tuhle krajinu v jiném světle ;-). ()

FritoleXx

Mám jisté podezření, že za nižší hodnocení může jedno jméno v obsazení, kterého se blbečci chytají. Jde totiž o jeden z nejlepších postapo filmů co jsem viděl, a že jsem jich viděl hodně. Pomalé tempo, atmosféra podpořená skvělým soundtrackem a parťácký vztah mezi Pearcem a Pattinsonem neokoukaný. Pro samotného Pattinsona řekl bych doposud nejlepší role. Dějově jednoduché, ale zato nepředvídatelné. ()

Qitek

Tíživé, tiché ( o to víc hlučné když se vystřelí), s minimem dialogů, ale za to naprosto robustní ve skryté decentnosti. Minimalistické herectví které mě rozsekalo. Za mě ano. A na podruhé po letech ještě lepší. Pátá hvězda je objektivně za celkovou podhodnocenost. ()

LordSnape

Má studie post-apo filmů pokračuje: Spíše než film, je to takový spletenec na sobě nenavazujících scén. Pearce je hrozně nudnej, vypadá jak hipster z předměstí a jeho dialogy jsou občas děsně otravný. Hudba je nahluchlá a bez nápadu. Scénář psal asi někdo na houbách, protože je to totálně prázdný a nic nedává skoro žádný smysl, pominu-li vyvedený konec, za který dávám jednu *. ()

Johnny.ARN

Super nudná austrálska pičovina. Gaj ma celý čas jeden výraz a Patizón toho retarda snaď ani nehral, len proste bol. Toto je presne ten film, pri ktorom zasadíte zemiaky, ostriháte stromčeky a vyšklbete si kotlety, lebo nič sa tam nedeje. 1 z 5 ()

Filmaři z Austrálie nezahálí

Filmaři z Austrálie nezahálí

22.06.2014

Asi nejvýraznější australský režisér a scenárista současnosti David Michod má napilno. Jeho očekávaný Rover, který Quentin Tarantino označil za mistrovské dílo a nejlepší post-apokalyptický film od… (více)