poster

Arthur Newman

 • USA

  Arthur Newman

 • Velká Británie

  Athur and Mike

Drama / Komedie

USA, 2012, 101 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • pm
  **

  Musela jsem si pustit P&P a dát epizodu, v níž Darcy skáče do jezera, abych se po Arturově road movie trochu srovnala. Už několik měsíců nemám chuť hodnonit filmy Colina Firthe z posledních let a bojím se, že se jim začnu snad i vyhýbat. Když před dvěma lety posledního února, ve chvíli kdy jsem se narodila, tedy o půl šesté ráno našeho času a v den mých kulatin, děkoval s Oscarem v ruce, říkala jsem si, že sice řeč nic moc, přesto jak ten přenos fajn končí a den začíná. On koktavý král byla role hezká a zřejmě životní, ale nerada bych se mýlila, že zřejmě navíc na dlouhou dobu poslední, která stála za to. To by mi tu nakonec zůstala vážně jen ta cesta od Darcyho k Darcymu a něco kolem toho.(8.12.2013)

 • Boogeyman
  **

  Nudnej příběh, nudný dialogy, nudnej Firth a celkově hodně nudnej film. Kdyby Emily nebyla tak pěkná, nedalo by se to vydržet.(19.10.2014)

 • Rosaviva
  **

  Hlubší smysl tohoto filmu mi opravdu uniká, jestli chtěl autor unudit diváky, tak tleskám. Bravo, podařilo se. 2*(21.10.2014)

 • Tommassi3
  ***

  "Smím být sám sebou ??"(6.10.2015)

 • castor
  ***

  Zůstat doma, ti dva by se asi jen těžko setkali. On byl manažerem velké nadnárodní společnosti, pro rodinu přesto nulou. Vykašlal se na Wallace Averyho, a začal jinak. Ona ztratila sebe samu už dávno, teď se plácá od jedné postele na jednu noc k druhé. Filmů o hledání jsme tu už měli víc. Většinou se jednalo o látky, kdy se dva nečekaně potkali a rozvíjeli něco dosud nepoznané. Chápali slova, která ten druhý ani nevyřknul. Napadá mě například Ztraceno v překladu Sofie Coppoly i netradiční love-story Šílená/krásný. Touha utéct, zmizet, spálit, co zbylo. Debutující Dante Ariola vyprávění, které naštěstí není plné nekonečného řečnění, nesoustřeďuje jen na to vážné a důležité, ale předkládá i unikavé a navenek bezvýznamné okamžiky. Jenže z právě takových momentů beze slov by právě Coppola mohla složit státnice, zatímco Ariola se má ještě hodně co učit. Tu a tam jsme sice šikovně vmanipulovaní do nějaké zajímavé situace (obývání prázdných domů a vydávání se za jejich nepřítomné majitele), takže jsme zvědaví, co bude následovat. Kýžený efekt to však většinou nepřinese. Oba tuší, že se za několik dní zřejmě stejně rozejdou. Teď jsou ale tady. S pocitovou kamerou i příjemným klavírním doprovodem. Hrdiny nespokojené se svým životem naštěstí hrají výborní herci svých generací. Britové Emily Blunt a Colin Firth jsou typově přesní, škoda jen, že v téhle ozdravné cestě nemají větší oporu ve scénáři.(15.12.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace