Arthur Newman

Arthur Newman

Athur and Mike

Drama / Komedie

USA, 2012, 101 min

Kdo nikdy nechtěl být aspoň na den někým jiným? Ale úplně napořád či každý den si vyzkoušet být pokaždé jinou osobou (k tomu mě napadá The beauty inside, ale to už je zas něco úplně jiného)? To asi ne no. To už kapku zavání i nějakou tou psychickou poruchou. Jinak je dobře, že Colin už hraje role starších mužů a necpe se do těch čtyřicátníků, i když tady si zrovna prochází obyčejnou krizí středního věku, ale snaží se to omluvit tím, že jeho dosavadní život je nudný a potřebuje se zamyslet... velmi hluboce, nad tím co dál. Emily jsou to přemýšlení nad životem žrala, ale jemu ne.(4.1.2014)

Colin Firth se na hodinu a půl zaseknul v jedné herecké poloze, to Emily Blunt předvedla mnohem barvitější výkon. Faktem ale je, že role i poněkud vrtkavý scénář jí k tomu daly víc příležitostí. Wallace alias Arthur Newman byl zkrátka přesně takový mizerně naladěný suchar, jak ho Colin Firth ztvárnil. Film je to opravdu nevšední, lehčí existenciální drama pojaté jako road movie s komickými prvky, kterých je ale pomálu a zdaleka ne všechny fungují, jak by měly. Chemie mezi hlavním duem není žádná, ale to je v tomto případě v pořádku, protože tam ani být neměla. Jediné co je doopravdy sbližuje je touha začít znovu a jinak. Vedlejší linie s expřítelkyní byla zbytečná a i docela nudná. Když to shrnu, námět je dobrý, ale chtělo to víc zapracovat na scénáři, určitě kvalitnější režii a dalo se jít mnohem více do hloubky.(19.10.2013)

Arthur Newman je ponuré, občas úsměvné drama, které vás zanutí se alespoň trochu zamyslet. Ze začátku pomalý rozjezd, ale s příchodem Emily Blunt se mi film líbil víc a víc, její postava byla na filmu pro mě to nejlepší. S postavou Colina Firtha jsem se zžil až později, Emily byla přeci jen výraznější. A snad poprvé jsem ji slyšel mluvit s americkým přízvukem, po chvíli mi to i přišlo normální, ale stejně je lepší její původní. Za celkové vyznění filmu a výkony dávám 4 hvězdy.(1.10.2013)

Bůh ví, že pro projížďku a ponocování po hotelech s Emily bych i svojí orezlou toyotku naučila střechu stahovat a bankovní konto růst, ale jakmile totéž provozuje s jakýmsi panem Newmanem, začínám se nudit hnedle, jak si ti dva poprvé hrknou a do konce už to nic nezmění a je to právě jen Ems, co mě drží nad vodou. 50%(1.10.2013)

It's a lot easier to love a dead man.(8.9.2013)