S Molièrem na kole

• Francie Alceste à bicyclette (více)

Gauthier Valence (Lambert Wilson) je úspěšný herec. Je hlavní hvězdou v diváky oblíbeném televizním seriálu, který mu přináší dostatek peněz i slávy. Do cesty se mu však připlete ambiciózní divadelní projekt a jeho herecký sen ztvárnit postavu Molièrova Mizantropa. Gauthier automaticky vidí v hlavní roli Alcesta sám sebe a vedlejší postavu hry, Filinta, chce získat pro svého přítele, Serge Tanneura (Fabrice Luchini). Ten však před několika lety odešel z města a žije v zapadlém koutě Francie na březích Atlantiku. Na cestě za získáním své vysněné role a přesvědčením svého přítele (a možná soupeře), aby se vrátil do města, Gauthier najde odpovědi na ještě neznámé otázky. Serge totiž věří, že oba jsou vhodnými adepty na ztvárnění obou postav, ale zároveň si uvědomuje, kolik času a námahy tomu bude muset obětovat. Najde Serge společnou řeč s člověkem, který má úplně jiný přístup k životu? (Film Europe)

JimJam

Obal anglického dvd sliboval příjemnou komedii o přátelství, ale obsahu to moc neodpovídalo. V průběhu celého filmu si tšžko dokážete učinit závěr, že dvě hlavní postavy jsou přátelé a ke konci začínají přivývat sspíš temnější tóny. Nakonec se vlastně ukázalo, že se jedná přes několi velmi vtipných scén o poměrně smutný příběh o neschopnosti změnit se k lepšímu, odpustit či smířit se s tím, co život člověku nadělí. Gauthier je nakonec ten, který si zahraje roli Alcesta, ale pravým Alcestem je Serge, který není schopen vidět v lidech nic dobrého, protože sám nedokáže překonat svou hořkost a sobectví. F. Luchini je dlouho mým oblíbencem, kdežto L. Wilson mi ve všech filmech přišel vždy spíše ve stínu a nedosahující umění hlavních hvězd, zde mě však ve druhé polovině přesvědčil o svých kvalitách. ()

NICOTINE

Jsem ve varu, úžasné zpracování, úžasný dej, úžasne herecké výkony, úžasné úžasné. To jak tvůrci dokázali dostat změny lidské osobnosti, nitro lidské duše, mezi "ubohou" divackou sortu, je neuvěřitelné. Pro mě rozhodně na vrcholu, spolu s pár dalšími kousky, francouzské tvorby. Mám rád takové filmy, dá se říct, že i jejich humor. Příběh by měl potěšit snad každého, kdo nemá alergii na Francouze :D ()

predoci odpad!

Domnívám se, že se bezradní tvůrci Moliera na kole byli poradit v České televizi, aby zjistili, jak že se na Jedničce dělají televizní filmy. Výsledkem porady je bezradná matlapatlanina, která obsahuje každé myslitelné klišé z tisíců lepších i horších filmů, jejíž originalita spočívá v chabých analogiích s Misantropem a v níž je příliš přebytečných postav i minut stopáže. Při vzpomínce na Sergeovu vasektomii (!!), která má zřejmě symbolizovat jeho nenávist k lidskému rodu, mi další komentář vázne v krku jako knedlík. Ech. ()

Nová přehlídka francouzského filmu v Praze

Nová přehlídka francouzského filmu v Praze