Sága: Prokletí stínů

• Česko Sága: Prokletí stínu (více)

Ve Druhém věku se válka bohů rozhořela naplno a živých bylo stále méně. Lidé proto založili Řád, v němž ze zoufalství spojili své síly s pyšnými elfy a proradnými trpaslíky. Zatímco se Řád snažil vzkřísit civilizaci, na západě znovu ožilo dávné zlo. Temnými kouty špinavých krčem se plíží šepot tajného spolku spiklenců, známého jako Stín, jehož hrůzní vyslanci již překročili hranici země. Magistři Řádu proto vyslali své vlastní špehy, aby včas zmařili plány nepřítele. Lidský poutník a vyslanec Světla Keltus, lovkyně odměn a nemilosrdná elfka Nemyt a svojí loupeživou hordou zapuzený ork Kullimon se pod přízračně žlutým nebem kraje Battlegrave vydávají hledat tajemný artefakt, jehož pomocí chtějí služebníci Stínu znovu nastolit vládu pána temnot Gotha Azula. (TV Barrandov)

Synesis

Film docela zari originalnima barvama :) Jakoby preexponovanej nebo jak se tomu rika. Opravdu zajmavy. Hudba neni spatna. Vzhled trpaslika pobavil. "S rybama to nedelam ... Nestojim o vodni stetky ... :D ". Pribeh trosku slabsi. Kdyz uz efekty tak sranda :D Je to tak 60 max 65. Vzhledem k tomu jaky mel finance ( https://www.kickstarter.com/projects/arrowstorm/the-shadow-cabal-feature-film ) je to skoro genialni pocin :D 45 mi prijde nespravedlive malo kdyz jen pomyslim na blbosti co maji obrovsky rozpocty a jsou hrozny a maji tu mnohem vic procent.. Natocit za velky penize spatnej film neni obtizne, ale natocit za minimalni aspon takoveho.. Takze vzhledem k nespravedlnosti celeho sveta (a uzivatelu csfd :D ) dam 4*. (jeste dodatek ~ na otazku "jakej film bys mi doporucil" by tenhle asi jen tak neprisel na radu) ()

spawnxp

Pochechtávající, "filosofující" (a zpívající) ork Kullimon Black fakt překvapil. Béčko jak vyšitý - nenudil jsem se... ()

Dacsus

Vzhľadom k tomu, že je to za pár šupiek, herci sa fakt snažia, exteriéry sú pekné, masky a kostýmy sú fajn za ten peniaz, a scénar je v poho - originálnejší ako kdejaký AAA titul (jedine súboje su trapas, ale aj tak lepšie ako pridrbané rýchlostrihy napr. vo filmoch s Liamom Neesonom). Takýmto ľuďom držím palce. Ak tomuto ktosi dá odpad, buď videl z toho len pár záberov, alebo je to snobský idiot. Je to totiž atmosférickejšie ako kdejaká novodobá česká alebo slovenská (alebo iná európska) rozprávka točená za omnoho väčší rozpočet. O deji, hercoch a dialógoch ani nehovoriac. Ak človek ignoruje začiatok a začne to pozerať od asi 16:10, je to fakt výborne natočené fantasy, so skvelými hercami, dobrými dialógmi, a fajn príbehom. A ta atmosféra a hudba! Absolútne neporovnateľné so sračkami od Asylum. ()

draxus

U tohohle filmu jsem si nebyl ze začátku úplně jistý, jestli je to parodie, nebo jestli se bere vážně. Nakonec se bohužel ukázalo, že pravdivá je druhá možnost. Nápad celého filmu mi přišel dost tuctový, ale se slušným zpracováním by se z toho dalo určitě vytřískat něco hodně slušného. Bohužel tomuhle filmu se to nepovedlo. Už po počátečním uvedení hlavních hrdinů jsem měl chuť film vypnout. Chování postav dost nelogické, všichni se snaží být co nejvíc cool, čímž si spíše sami podrážejí nohy, bitvy spíše působí pateticky, vtipy vyznívají naprázdno a většina dialogů na mě působila spíše jako vata, aby tam vůbec něco bylo, když by se jinak celý smysluplný děj dal zfilmovat jako půl hodinová epizoda nějakého seriálu. Vlastně bych řekl, že nejvíc práce jim musel zabrat trailer. Co se mi na filmu líbilo, bylo prostředí, ve kterém se celý příběh odehrává, a také docela povedené masky. Z postav mi byl paradoxně nejsympatičtější ork, jehož jméno jsem už ale zapomněl. Dávám dvě hvězdičky právě kvůli orkovi a prostředí a možná také kvůli tomu, že i když ta elfka byla docela nesympatická a vypadala, jako kdyby byla celou dobu na speedu, byla pořád docela hezká. ()

numan

Jeden inteligentní ork, jedna poznamenaná elfice a jeden homo jakž takž erectus - klerik s poněkud neujasněnou vírou - putují hezkou krajinkou se žlutým nebem a průběžně bojují se zlem. Celkem milá televizní dobrodružná fantasy, evidentně nízkorozpočtová, takže se v ní často mečuje a výhružně plive do obličeje. Docela bych uvítal, kdyby to byl pilot k seriálu, ta veselá trojice je mi skoro až sympatická. :o) P. S.: Z jedné uživatelské recenze na imdb: "Better than most Hollywood movies". A to je fuckt. ()

RoyBatty444

B-Movie. Celkom pozerateľné fanúšikovské fantasy s niekoľkými vydarenými scénami. Príbeh neurobí dieru do sveta ako ani špeciálne efekty a emočných filtrov viac ako dosť. Dobré stvárnenie Orkov a celkom uveriteľné zlo, ktoré ale hralo podradnú rolu pri osudoch hlavných hrdinov.Musím dodať, že som milovník sci-fi a fantasy tak pre ostatných hviezda dole. ()

Avern

Uprimne.. cekal jsem hroznou pitomost ale kvůli dost vecem me to hooodne bavilo.. :-) Není to dokonaly a je to hrozne levny a tak podobne ale třeba u nas by jsme tohle nedali dohromady asi nikdy.. a navíc.. Danny :-) ()

ice.tea odpad!

Na to,jak jsem se na tento velenímek těšila asi půl roku,tak mě docela dost zklamal.Po prvních minutách jsem měla zato,že budu hledět na velmi zkrácenou variaci Pána prstenů,který by takto asi vypadal,kdyby neměl v rozpočtu tolik peněz,kolik se za něj utratilo a kdyby si ho Jackson tak nevymazlil.Škoda těch 100 minut života,které jsem u tohoto veledíla proseděla....Howgh! ()

lusst

Až na tie farebné filtre sa to relatívne pozrieť dalo. Jasné, je to "B"-čko jak Brno, ale ... Ako fanúšik žánru oceňujem aspoň snahu :) a koniec koncov - na Danku sa pozeralo celkom dobre ()

UrsusDom

Původně jsem chtěl dát 1 hvězdu za sličnou elfí bojovnic (kterážto jakoby z WOW vypadla) další hvězdu za mnou preferovaný žánr. Jakmile jsem se informoval, za jak nízký peníz ( 33.000 dolarů) byl tento film pořízen, neváhal jsem přidat další dvě hvězdy. Dle mého jsem za málo peněz obdržel mnoho muziky, nebo jsem prostě skromný a nekritický. ()

Pythonator

Dvě hvězdičky z milosti za žánr, kostými a sexy výběr hereček. Taky bojové scény nebyly úplně nejhorší. A vůbec to bylo celé mnohem lepší než ty běžné céčkové srance, které těží z popularity fantasy. Dokonce tam byla docela dobrá hudba a dialogy nebyly na úrovni zvláštní školy, i když k tomu měly místy dost blízko. Přesto je to stále jenom blbá kravina s nezajímavým příběhem a mizernými herci - až na jednoho fajnového skřeta. ()

Mistr119

Celkem obsáhlá epická zápletka a celkem jasná narážka na to, jak špatný je rasismus, ale jinak veskrze celkem tuctový boj dobra proti zlu, který by mohl být zápletkou kdejakého Dračáku. :) ()

Jessica_Biel

Ten kdo vyrůstal na "béčkových" fantasy knížkách a povídkách za dvacku, teď může zaplesat. Z hecu a radosti dávám pět hvězd, ikdyz snímek si to třeba nezaslouží. ()

Thalin

Nehorázný béčko, možná spíš céčko. Trošku mi to připomíná filmy točené amatérskými skupinami. Kostýmy ujdou, ale herecké výkony a přehnaná dramatičnost jsou vážně otřesné. Už při úvodním proslovu, který byl řečený s šílenou vážnosti a několikrát se tam opakovalo temnota a stín, jsem se rozesmála. Souboje jsou taky dost amatérské a vlastně až směšné. Už ten první, kdy elfka metá při souboji hvězdy mě fakt pobavil a nezlepšilo se to. Zkrátka dost laciné fantasy, které se bohužel bere až moc vážně. ()

Baerdeller

Začneme Kickstarterem. Tvůrci si řekli o 20000$, dostali 33000$. Z toho je jasně vidět, že za tyhle prachy nic srovnatelného k Lotru nebo Hobitu nedodají a že většina z tvůrců na tom dělá asi zadara z čirého fandovství, přičemž krajina a efekty vypadají, jak z počítačové hry z přelomu tisíciletí. Velmi mi to připomíná úroveň Warcraft 2. Zabitý drak na začátku zase jako by z oka vypadl ze hry Dink Smallwood a ten závěr zdánlivě připomíná Diablo. A tohle teď nemíním jako výtku - sic je to nízká kvalita, ale alespoň je takové příjemně ucelené retro. Meče jsou plastové/dřevěné obalené alobalem. Některé postavy jsou obdařeny svítícíma očima - takže se připravte na v součtu pět minut záběrů na obličej, abyste mohli ty očka patřičně ocenit. (Paradoxně mi to dalo vzpomenout na mistra Leoneho :)) Nejhorší je asi scénář. Je naprosto plný hluchých míst, které slouží jen jako vata kvůli délce. Dál se ve filmu ani moc nemluví - ono totiž není o čem. Když už něco, tak je to taková ta výplň stylu "HaHaHa! Teď už nás nic nemůže zastavit! Hahaha!", která akorát zdržuje. Další výtka by směřovala k Danielle Chuchran. Slečna to je nádherná, ale ten výkon, co podala, by byl málo i na vesnické ochotnické představení. Zbytek osazenstva překvapivě docela ušel. Sic do očí trochu bije i nedostatek lidí - Horda o desíti skřetech? Nebo ten konec - je tam tak dvacet, dvacet pět lidí a hlavní postavy melou něco o 600? A ten závěr? WTF? Jeden z nejhorších finálních soubojů, které jsem kdy viděl. Rychlý, nelogický, dementní, špatně zpracovaný, jako by za pět minut byl konec šichty a všichni pospíchali domů. Tenhle film prostě není pro normální publikum - cílová skupina je opravdu jen několik nejzapřísáhlejších geeků a nerdů. Za snahu 2** EDIT: Tak až po shlédnutí filmu a zdejšímu ohodnocení jsem kouknul na trailer a čumím. Trailer vypadá opravdu luxusně, ale nenechte se zmást - film samotný je o mnoho pomalejší, míň akční a vůbec horší ve všech ohledech. Však ty prachy jsou tak akorát na ten trailer :) ()

Bladesip

Není to bůh ví jaká kvalita, ale myslím si, že na to, že to je nezávislý a nekomerční film, tak se tvůrci rozhodně nemají za co stydět. Podle mého názoru jeden z nejlepších filmů, který byl v rámci nekomerčních snímků natočen. Ve filmu je krásně vidět to, že herci, i všichni ostatní, co na tom pracovali, se opravdu snaží z toho vyždímat co nejvíce a vytvořit z toho něco víc, než co jim finance dovolili. Rozhodně to není film pro všechny, ale pokud jste fanoušci fantasy a hlavně D&D, tak si určitě přijdete na své, jen ten film nesmíte zapínat s očekáváním, že si pouštíte další snímek podobný Pánu prstenů. Nejvíce mě bohužel zklamal závěr, který je moc uspěchaný a, bůh žel, také hodně nelogický, ale efekty má pěkné. :) Jinak vůbec se nebojím říct, že tohle dílo předčí kdejaký televizní, nebo DVD film. ()