Sága: Prokletí stínů

Saga: Curse of the Shadow

Akční / Fantasy

USA, 2013, 100 min

John Lyde

Airk Thaughbaer

Airk Thaughbaer

Scénografie:

Anne K. Black
  • Dixiee

Tohle fantasy "béko" nebo spíš až "céčko" za to opravdu nestojí. A rozhodně to nevylepší protivná hlavní hrdinka, protivný hlavní hrdina a spousta příšerných namachrovaných skřetů.(1.3.2014)

• kaylin

Je mi líto, ale tahle variace na hraný WoW je až moc chabá. Inspirace v "Pánovi prstenů" je více než jasná, alespoň tedy v tom, jak mají orkové/skřeti vypadat. To, že už se nikdo neinspiroval kvalitou příběhu, to je věc druhá. Nudné a předvídatelné postavy se chtějí skrývat za ucházející efekty a rádoby novou mytologii. Jenže je to strašně předvídatelné a spojení lidí s orkem nefunguje.(24.10.2013)

Totální béčko, které by ovšem béčkem být nemuselo, na rozdíl od kolegů od Asyla, sem tvůrci nevecpali dokonce ani jedinou černošskou postavu (ale zase jsou tu ohyzdní skřeti, ti tento nedostatek vůči politice korektnosti napravují, tak snad nedostali od USA pokutu za nebetyčný rasismus). Děj je ale na stejné kvalitaticní úrovni, jako třeba většina neHowardovských Conanovek, co jsem četl, navíc má skvostné masky (skřetí tváře, oči hlavní a jediné elfky) a některé souboje vypadají o dost lépe, než ve fantasy s pětkrát větším rozpočtem. Souboje jsou taky docela fajn, ač nevypadají jako něco, na co by dozoroval mistr šermíř (nebo alespoň lepší amatér, který v létě blbne po hradech českých), ale rozhodně nevypadají jen jako tupá bezkrevná choreografie, bohužel to ale neplatí o všech soubojích, polovina z nich je jednoduše na kulhavého koně. A dokonce i ten hlavní přihlouplý paladin (který vlastně není ani jednou jako paladin označen, ale znáte to..) vypadá docela poměrně nedebilně a daří se mu eliminovat štěněčí xicht, kterým je nejspíš od přírody vybaven. Nu, je to prostě hovadina, ale vkusná hovadina, které prostě narvu tu hvězdičku navíc jako potěšení z provinilých gulitypleasuerů.(1.4.2014)

Naivní, jednoduché, ale příjemné fantasy se sympatickými charaktery a - vzhledem k minimálnímu rozpočtu - s neuvěřitelně kvalitní výpravou. Nevím, jestli si zdejší kritičtí hodnotitelé jsou vědomi toho, že tenhle film vznikl asi za tisícinu rozpočtu Hobita a že to tudíž nejde tak docela srovnávat... Dávám tři body a jeden navíc na dorovnání.(14.5.2014)

Príjemné pozeranie, pri ktorom som napriek značnej absencii kvalitnejšieho deja neodpadol nudou! Kostýmy a Kullimon super.(28.7.2014)

• - Natáčení probíhalo v americkém Utahu. (Terva)

• - První scéna, kde proti sobě bojuje Nemyt (Danielle Chuchran) a Fangtor (Adam Abram), byla natočena jako koncept pro případnou sérii nebo film. Scéna se natáčela začátkem roku 2012 a zbytek filmu byl pořízen později v srpnu. Diváci si mohou všimnout, že kostým Nemyt je jiný a Danielle Chuchram vypadá dospěleji. (Kritiq)