Sága: Prokletí stínů

Saga: Curse of the Shadow

Akční / Fantasy

USA, 2013, 100 min

John Lyde

Airk Thaughbaer

Airk Thaughbaer

Scénografie:

Anne K. Black

Na to, že z toho kouká nedostatek financí, to neni špatnej filmek. Většinu času je na co se dívat. Osobně bych to viďěl radši o něco kratší. Souboje jsou tak půl na půl, některé hodně povedené, některé méně. To samé platí i o efektech. Hlavní trio, Elfka, Ork a člověk působí sympatickým dojmem a po čase jsem jim i fandil. Elfka s těma modrýma kukadlama hodně pěkná. Hudba se mi zdála hodně utopená v pozadí což je docela škoda. Příběh je hodně prostej, ve kterém bych nehledal nic jiného, než přímočarý děj, bez jakýchkoliv zvratů. Pro mě filmek průměrná, místy svižnější podívaná, která má i svoje kouzlo. Za mě 60% :)(18.11.2013)

Naivní, jednoduché, ale příjemné fantasy se sympatickými charaktery a - vzhledem k minimálnímu rozpočtu - s neuvěřitelně kvalitní výpravou. Nevím, jestli si zdejší kritičtí hodnotitelé jsou vědomi toho, že tenhle film vznikl asi za tisícinu rozpočtu Hobita a že to tudíž nejde tak docela srovnávat... Dávám tři body a jeden navíc na dorovnání.(14.5.2014)

• Nivenx

Na takovéhle fantasy mám slabost, alespoň co se týká bytostí. Příběh nějak obzvlášt' neuchvátí, herci jsou průměrní a není ve filmu nikdo z nich, kdo by to alespoň malinko táhnul. Efekty nic moc, ale neurazili tolik jako celkový dojem. U takového nízkorozpočtového filmu jsem to čekal přeci jen horší. 35%(28.10.2013)

Hezká příroda a scenérie, sympatičtí herci, ale na odpad to je zase moc povedené. Jsou horší filmy a dostávají lepší ohodnocení. Myslím si, že za čtyři si tento film zaslouží.(3.2.2014)

Když nebduu brát to, že si meče vypůjčili od tvůrců Pána Prstenů, oblečení z filmů DD a děj je fakt neskutečně tupej, máme tu docela dost zábavné béčko se super choreografiema soubojů (ikdyž to mnohdy kameraman značně posral), příjemným orkem a super Nazgůlem. Jsem spokojen.(18.5.2014)

• - První scéna, kde proti sobě bojuje Nemyt (Danielle Chuchran) a Fangtor (Adam Abram), byla natočena jako koncept pro případnou sérii nebo film. Scéna se natáčela začátkem roku 2012 a zbytek filmu byl pořízen později v srpnu. Diváci si mohou všimnout, že kostým Nemyt je jiný a Danielle Chuchram vypadá dospěleji. (Kritiq)

• - Natáčení probíhalo v americkém Utahu. (Terva)