Sága: Prokletí stínů

Saga: Curse of the Shadow

Akční / Fantasy

USA, 2013, 100 min

John Lyde

Airk Thaughbaer

Airk Thaughbaer

Hezká příroda a scenérie, sympatičtí herci, ale na odpad to je zase moc povedené. Jsou horší filmy a dostávají lepší ohodnocení. Myslím si, že za čtyři si tento film zaslouží.(3.2.2014)

Príjemné pozeranie, pri ktorom som napriek značnej absencii kvalitnejšieho deja neodpadol nudou! Kostýmy a Kullimon super.(28.7.2014)

Vzhledem k tomu, jak se tu bezmyšlenkovitě odpaduje, tak já zas neváhám dát plný počet a klidně mě za to i ukamenujte. Kdejaká kravina tu má lepší hodnocení a tohle vcelku příjemné fantasy by si zasloužilo mnohem víc. 38%? Ale jděte, to je hodně přehnané! To, že filmu chybí finance, je sice zřejmé už od začátku. Ale možná i dobře, že více financí nebylo. Přibylo by tak více efektů, které podle mě stejně nejsou potřeba. Příběh je prostý, ale přesto dokáže zaujmout. Moc zvratů v něm nenajdeme a ubírá se k jasnému cíli. Avšak stále je na co se dívat a to mě baví. Uvidíme zde dostatek soubojů. Některé hodně povedené, některé průměrné. Přesto ani jeden z nich není nudný. Hlavní trio elfka, člověk a ork působí hodně sympaticky a já jim fandil. Ork navíc občas utrousí nějakou fajn hlášku a líbil se mi ten jeho lišácký smích. Jak už jsem psal výše, prostě je toho hodně co hodnotit a 38% si tohle fantasy (pro někoho třeba pohádka) určitě nezaslouží. Jestli bude někdy pokračování, tak budu stát v první řadě, abych ho mohl vidět. Jo a docela parádní hudba. Keltus: "Zabíjení nemá cenu, je jich hodně!" Kullimon: "Nic jiného ale neumím!" EDIT ve stejný den: Tak jsem si ještě zjišťoval pár informací a překvapilo mě, že tohle všechno bylo zrealizováno za mizerných 33k dolarů. To museli herci hrát prakticky zadarmo a mají můj obdiv za herecké výkony, páč bylo vidět, že do toho dávají vše a baví je to. A tím pádem se ani nedivím, že bylo i tak málo komparzu a kulis. A v podstatě si ten film vybojovali fanoušci. Tohle se prostě musí už jen z principu ocenit, protože tu máme spoustu špatných filmů za hodně peněz. Ale jen málo dobrých filmů za málo peněz. Tohle je však unikát, dobrý film za úplnou almužnu a těch je velmi poskrovnu. 85%(30.3.2014)

• Nivenx

Na takovéhle fantasy mám slabost, alespoň co se týká bytostí. Příběh nějak obzvlášt' neuchvátí, herci jsou průměrní a není ve filmu nikdo z nich, kdo by to alespoň malinko táhnul. Efekty nic moc, ale neurazili tolik jako celkový dojem. U takového nízkorozpočtového filmu jsem to čekal přeci jen horší. 35%(28.10.2013)

• merigieren

nestahovat, není to hezký, jen pořád stejný bitky(27.3.2016)

• - Natáčení probíhalo v americkém Utahu. (Terva)

• - První scéna, kde proti sobě bojuje Nemyt (Danielle Chuchran) a Fangtor (Adam Abram), byla natočena jako koncept pro případnou sérii nebo film. Scéna se natáčela začátkem roku 2012 a zbytek filmu byl pořízen později v srpnu. Diváci si mohou všimnout, že kostým Nemyt je jiný a Danielle Chuchram vypadá dospěleji. (Kritiq)