Sága: Prokletí stínů

Saga: Curse of the Shadow

Akční / Fantasy

USA, 2013, 100 min

John Lyde

Airk Thaughbaer

Airk Thaughbaer
  • Dixiee

Tohle fantasy "béko" nebo spíš až "céčko" za to opravdu nestojí. A rozhodně to nevylepší protivná hlavní hrdinka, protivný hlavní hrdina a spousta příšerných namachrovaných skřetů.(1.3.2014)

Vzhledem k tomu, jak se tu bezmyšlenkovitě odpaduje, tak já zas neváhám dát plný počet a klidně mě za to i ukamenujte. Kdejaká kravina tu má lepší hodnocení a tohle vcelku příjemné fantasy by si zasloužilo mnohem víc. 38%? Ale jděte, to je hodně přehnané! To, že filmu chybí finance, je sice zřejmé už od začátku. Ale možná i dobře, že více financí nebylo. Přibylo by tak více efektů, které podle mě stejně nejsou potřeba. Příběh je prostý, ale přesto dokáže zaujmout. Moc zvratů v něm nenajdeme a ubírá se k jasnému cíli. Avšak stále je na co se dívat a to mě baví. Uvidíme zde dostatek soubojů. Některé hodně povedené, některé průměrné. Přesto ani jeden z nich není nudný. Hlavní trio elfka, člověk a ork působí hodně sympaticky a já jim fandil. Ork navíc občas utrousí nějakou fajn hlášku a líbil se mi ten jeho lišácký smích. Jak už jsem psal výše, prostě je toho hodně co hodnotit a 38% si tohle fantasy (pro někoho třeba pohádka) určitě nezaslouží. Jestli bude někdy pokračování, tak budu stát v první řadě, abych ho mohl vidět. Jo a docela parádní hudba. Keltus: "Zabíjení nemá cenu, je jich hodně!" Kullimon: "Nic jiného ale neumím!" EDIT ve stejný den: Tak jsem si ještě zjišťoval pár informací a překvapilo mě, že tohle všechno bylo zrealizováno za mizerných 33k dolarů. To museli herci hrát prakticky zadarmo a mají můj obdiv za herecké výkony, páč bylo vidět, že do toho dávají vše a baví je to. A tím pádem se ani nedivím, že bylo i tak málo komparzu a kulis. A v podstatě si ten film vybojovali fanoušci. Tohle se prostě musí už jen z principu ocenit, protože tu máme spoustu špatných filmů za hodně peněz. Ale jen málo dobrých filmů za málo peněz. Tohle je však unikát, dobrý film za úplnou almužnu a těch je velmi poskrovnu. 85%(30.3.2014)

Hezká příroda a scenérie, sympatičtí herci, ale na odpad to je zase moc povedené. Jsou horší filmy a dostávají lepší ohodnocení. Myslím si, že za čtyři si tento film zaslouží.(3.2.2014)

• kaylin

Je mi líto, ale tahle variace na hraný WoW je až moc chabá. Inspirace v "Pánovi prstenů" je více než jasná, alespoň tedy v tom, jak mají orkové/skřeti vypadat. To, že už se nikdo neinspiroval kvalitou příběhu, to je věc druhá. Nudné a předvídatelné postavy se chtějí skrývat za ucházející efekty a rádoby novou mytologii. Jenže je to strašně předvídatelné a spojení lidí s orkem nefunguje.(24.10.2013)

Na to, že z toho kouká nedostatek financí, to neni špatnej filmek. Většinu času je na co se dívat. Osobně bych to viďěl radši o něco kratší. Souboje jsou tak půl na půl, některé hodně povedené, některé méně. To samé platí i o efektech. Hlavní trio, Elfka, Ork a člověk působí sympatickým dojmem a po čase jsem jim i fandil. Elfka s těma modrýma kukadlama hodně pěkná. Hudba se mi zdála hodně utopená v pozadí což je docela škoda. Příběh je hodně prostej, ve kterém bych nehledal nic jiného, než přímočarý děj, bez jakýchkoliv zvratů. Pro mě filmek průměrná, místy svižnější podívaná, která má i svoje kouzlo. Za mě 60% :)(18.11.2013)