Ježíš mě miluje

Jesus liebt mich

Jesus Loves Me

Komedie / Romantický

Německo, 2012, 100 min

Po zklamání s Fack ju Göhte jsem nutně potřeboval vsadit na jistotu a pobavit se u německého filmu, což Jesus liebt mich splnil na celé čáře. První půlka je sice výrazně silnější, než ta druhá, ale celkový zážitek je pořád na pěkné čtyři hvězdičky. Florian David Fitz a Jessica Schwarz by byli moc pěkný pár i ve skutečnosti.(1.10.2014)

• WANDRWALL

Narazil jsem na ten film náhodou, a přišel mi hodně Americký, https://www.youtube.com/watch?v=2duBtwwkulU&list=RD2duBtwwkulU#t=1945, a úvod tomu i nasvědčuje. Opilý pastor v tělocvičně káže učitelce a dětem, že víra není pro posery....Postupně ale film trochu - zdá se mi - slábne. Jen díky hlavnímu hrdinovi, neústupnému, fajšmekrovi jsem to nechal puštěný, ale už moc zajímavých hlášek jsem v něm neslyšel. Třeba napodruhé, pokud si to zase pustím, tak jich zachytím víc.(26.2.2015)

Dostal ten nápad na scénář, když prošel kolem nějaké evangelizační sekty, která pořvávala: "Ježíš tě miluje!", jak to někteří z těch prudičů dělají občas na Václaváku nebo na Smíchově? A řekl si pak: "Co to vzít doslova?" Každopádně, námět je to originální. Romantických komedií s Ježíšem není mnoho. ___ Snímek má i vtipné dialogy ("Ožrala jsi Spasitele!", Marie při pohledu na Ježíšovy jizvy: "No, jo, tvoje zkušenosti s lidmi jsou vážně k posrání."), hodně vydařený loutkový úvod, povedené triky, hezké scenérie a dobré herce. Jenomže malinko se nálada i tempo rozkliží, začíná to občas být zbytečně vážně a ke konci i nepřehledné. Čím že to vlastně měla Marie zradit Ježíše? Vždyť ho nezradila, jen zauvažovala. Proč nakonec změnil své rozhodnutí? A byl on vůbec hybatelem děje? Jak je možné, že nevěděl, co se na Zemi děje, to se dva tisíce let vůbec nezajímal? Vždyť je vševědoucí....Není to dotažené a vysvětlené. ___ Nicméně film poskytuje nejlepší vysvětlení, proč tě musí bolet zlomené srdce. I já bych šáhla po medicíně, kdy se tě někdo dotkne a v tu ránu je to pryč. Ale to by bylo špatně. Jen bolest je důstojným náhrobkem za ztracenou lásku, jinak za nic nestála. _____Scéna, kdy on se k ní noří do jezera a tedy potlačuje svou božskost na úkor lidskosti, je tak kouzelná, že na mě působila jako báseň neskutečně dojímavé něhy a krásy.(19.5.2016)

S anglickýma titulkama z translatoru to není úplně ončo, ale většinu filmu to bylo něco mezi komedií a romantikou, taková pohodová jednoduchá pohádka, a ta mě bavila. Poslední třetinu jsem ne úplně chápal, hlavně proto, že slovo Mesiáš mi evokuje kladnou postavu. # příběh ** | hudba *** | humor ** | akce * | napětí – | pustil bych si znovu **(21.4.2014)

Pohled na apokalypsu tak trošku na odlehčený způsob a pro mě osobně naprosté zjevení, které ani nevím, k čemu bych pořádně přirovnal. Vlastně jsem ani nevěděl o čem to celé je a to bylo moje překvapení příjemnější. Malý komediální nádech a hlavně naprosto uvolněná atmosféra, která nám dá nahlédnout na soudný den, který je servírován na německý způsob. Lehce, stravitelně a s výbornou příchutí. Dal bych si ještě jeden chod, ale snad někdy později. Za pět.(31.10.2014)