Ježíš mě miluje

Jesus liebt mich

Jesus Loves Me

Komedie / Romantický

Německo, 2012, 100 min

Přiznávám, že jsem docela zklamaná. Podle většiny zdejších komentářů i hodnocení jsem očekávala nějakou třeskutě vtipnou a neuctivou satiru na náboženství, něco ve stylu Život Briana, Smithova Dogmatu nebo třeba pozdějších dílů Supernatural, ale nic takového se nekonalo, na to byl ten film až příliš korektně hodný a takový závěr už pro mě až nepříjemně zasahoval na území menší křesťanské agitky. Gabriel mě příliš neoslnil, nepříliš charismatický Ďábel také ne, skutečně humorných situací bych napočítala na prstech jedné ruky, celé to bylo mírně utahané a tak jediné co zbývá je průměrná romantická komedie s netradičními hlavními postavami. Taková horší trojka.(23.11.2014)

Dostal ten nápad na scénář, když prošel kolem nějaké evangelizační sekty, která pořvávala: "Ježíš tě miluje!", jak to někteří z těch prudičů dělají občas na Václaváku nebo na Smíchově? A řekl si pak: "Co to vzít doslova?" Každopádně, námět je to originální. Romantických komedií s Ježíšem není mnoho. ___ Snímek má i vtipné dialogy ("Ožrala jsi Spasitele!", Marie při pohledu na Ježíšovy jizvy: "No, jo, tvoje zkušenosti s lidmi jsou vážně k posrání."), hodně vydařený loutkový úvod, povedené triky, hezké scenérie a dobré herce. Jenomže malinko se nálada i tempo rozkliží, začíná to občas být zbytečně vážně a ke konci i nepřehledné. Čím že to vlastně měla Marie zradit Ježíše? Vždyť ho nezradila, jen zauvažovala. Proč nakonec změnil své rozhodnutí? A byl on vůbec hybatelem děje? Jak je možné, že nevěděl, co se na Zemi děje, to se dva tisíce let vůbec nezajímal? Vždyť je vševědoucí....Není to dotažené a vysvětlené. ___ Nicméně film poskytuje nejlepší vysvětlení, proč tě musí bolet zlomené srdce. I já bych šáhla po medicíně, kdy se tě někdo dotkne a v tu ránu je to pryč. Ale to by bylo špatně. Jen bolest je důstojným náhrobkem za ztracenou lásku, jinak za nic nestála. _____Scéna, kdy on se k ní noří do jezera a tedy potlačuje svou božskost na úkor lidskosti, je tak kouzelná, že na mě působila jako báseň neskutečně dojímavé něhy a krásy.(19.5.2016)

• WANDRWALL

Narazil jsem na ten film náhodou, a přišel mi hodně Americký, https://www.youtube.com/watch?v=2duBtwwkulU&list=RD2duBtwwkulU#t=1945, a úvod tomu i nasvědčuje. Opilý pastor v tělocvičně káže učitelce a dětem, že víra není pro posery....Postupně ale film trochu - zdá se mi - slábne. Jen díky hlavnímu hrdinovi, neústupnému, fajšmekrovi jsem to nechal puštěný, ale už moc zajímavých hlášek jsem v něm neslyšel. Třeba napodruhé, pokud si to zase pustím, tak jich zachytím víc.(26.2.2015)

Film s výborným námetom a originálnym fantasy nápadom. Obsahuje silné myšlienky, ktoré by sme si mali často ako ľudia pripomínať. Rozbeh bol pomalší, dejová linka často skĺzala do bežných rodinných problémov a nudy. Odkedy sa však do toho zamontoval Ježiš, tak snímok získal nielen na humore ale aj pútavosti. Záver bol vôbec najlepší, také zhmotnenie priam Dantovskej apokalypsy som veru nečakal. A k tomu ako čerešnička na torte pekné posolstvo. 65/100(22.9.2015)

CITÁT - A v onen den, padne rozhodnutí v místě zvaném Armageddon...... .......mám já to pech, pastor je vožralej, družičky vypadaj jak Kukuřičné děti a svatební šaty mám posedlé Ďáblem......... Smál jsem se od počátku, laťka je vysoko, tak snad to vydrží. Marie je smolařka a má celkem dobrý kecy. Ježíš je cvok. Je to nábožensky pojaté, ale vnesené do dnešní doby a naštěstí je příběh brán s rezervou, humorem a ironií. Podstatou příběhu je láska a možný konec světa. CITÁT - Řekla jsem to nahlas?....... Scéna, kdy Ježíš promění Gabrielovi vodu na víno mě snad rozesmála nejvíc. CITÁT - Řekni: Hovno......... Ďábel je sympaťák a Bůh je borec. CITÁT - Co se tu děje, Maruško?.......... Ke konci to trochu ztrácí ten původní vtip, ale když se blíží apocalypsa, tak musí humor stranou, nebo ne? Příběh přináší i nějaké to moudro a rozumy, ale mi se stejně jménem božím budeme mlátit dál. Bůh sere na nějaká pravidla. No a já se slušně pobavil. Je vidět, že Němcům se v natáčení komedií celkem daří a já jim to přeju. CITÁT - Sakra!..........(22.11.2014)