Ježíš mě miluje

Jesus liebt mich

Jesus Loves Me

Komedie / Romantický

Německo, 2012, 100 min

CITÁT - A v onen den, padne rozhodnutí v místě zvaném Armageddon...... .......mám já to pech, pastor je vožralej, družičky vypadaj jak Kukuřičné děti a svatební šaty mám posedlé Ďáblem......... Smál jsem se od počátku, laťka je vysoko, tak snad to vydrží. Marie je smolařka a má celkem dobrý kecy. Ježíš je cvok. Je to nábožensky pojaté, ale vnesené do dnešní doby a naštěstí je příběh brán s rezervou, humorem a ironií. Podstatou příběhu je láska a možný konec světa. CITÁT - Řekla jsem to nahlas?....... Scéna, kdy Ježíš promění Gabrielovi vodu na víno mě snad rozesmála nejvíc. CITÁT - Řekni: Hovno......... Ďábel je sympaťák a Bůh je borec. CITÁT - Co se tu děje, Maruško?.......... Ke konci to trochu ztrácí ten původní vtip, ale když se blíží apocalypsa, tak musí humor stranou, nebo ne? Příběh přináší i nějaké to moudro a rozumy, ale mi se stejně jménem božím budeme mlátit dál. Bůh sere na nějaká pravidla. No a já se slušně pobavil. Je vidět, že Němcům se v natáčení komedií celkem daří a já jim to přeju. CITÁT - Sakra!..........(22.11.2014)

Po zklamání s Fack ju Göhte jsem nutně potřeboval vsadit na jistotu a pobavit se u německého filmu, což Jesus liebt mich splnil na celé čáře. První půlka je sice výrazně silnější, než ta druhá, ale celkový zážitek je pořád na pěkné čtyři hvězdičky. Florian David Fitz a Jessica Schwarz by byli moc pěkný pár i ve skutečnosti.(1.10.2014)

• WANDRWALL

Narazil jsem na ten film náhodou, a přišel mi hodně Americký, https://www.youtube.com/watch?v=2duBtwwkulU&list=RD2duBtwwkulU#t=1945, a úvod tomu i nasvědčuje. Opilý pastor v tělocvičně káže učitelce a dětem, že víra není pro posery....Postupně ale film trochu - zdá se mi - slábne. Jen díky hlavnímu hrdinovi, neústupnému, fajšmekrovi jsem to nechal puštěný, ale už moc zajímavých hlášek jsem v něm neslyšel. Třeba napodruhé, pokud si to zase pustím, tak jich zachytím víc.(26.2.2015)

U takovýho filmu je zbytečný se nějak sálodlouze vykecávat, tak tedy : zábavné dialogy Marie v orginální originální pohádce. Moje hvězdičky hledej za slovy : zábávné, originální a pohádka.(14.11.2014)

S anglickýma titulkama z translatoru to není úplně ončo, ale většinu filmu to bylo něco mezi komedií a romantikou, taková pohodová jednoduchá pohádka, a ta mě bavila. Poslední třetinu jsem ne úplně chápal, hlavně proto, že slovo Mesiáš mi evokuje kladnou postavu. # příběh ** | hudba *** | humor ** | akce * | napětí – | pustil bych si znovu **(21.4.2014)

• - Ježíš mě miluje je také název básně, kterou napsala Susan Warner v roce 1860. (Terva)