Ježíš mě miluje

Jesus liebt mich

Jesus Loves Me

Komedie / Romantický

Německo, 2012, 100 min

CITÁT - A v onen den, padne rozhodnutí v místě zvaném Armageddon...... .......mám já to pech, pastor je vožralej, družičky vypadaj jak Kukuřičné děti a svatební šaty mám posedlé Ďáblem......... Smál jsem se od počátku, laťka je vysoko, tak snad to vydrží. Marie je smolařka a má celkem dobrý kecy. Ježíš je cvok. Je to nábožensky pojaté, ale vnesené do dnešní doby a naštěstí je příběh brán s rezervou, humorem a ironií. Podstatou příběhu je láska a možný konec světa. CITÁT - Řekla jsem to nahlas?....... Scéna, kdy Ježíš promění Gabrielovi vodu na víno mě snad rozesmála nejvíc. CITÁT - Řekni: Hovno......... Ďábel je sympaťák a Bůh je borec. CITÁT - Co se tu děje, Maruško?.......... Ke konci to trochu ztrácí ten původní vtip, ale když se blíží apocalypsa, tak musí humor stranou, nebo ne? Příběh přináší i nějaké to moudro a rozumy, ale mi se stejně jménem božím budeme mlátit dál. Bůh sere na nějaká pravidla. No a já se slušně pobavil. Je vidět, že Němcům se v natáčení komedií celkem daří a já jim to přeju. CITÁT - Sakra!..........(22.11.2014)

• WANDRWALL

Narazil jsem na ten film náhodou, a přišel mi hodně Americký, https://www.youtube.com/watch?v=2duBtwwkulU&list=RD2duBtwwkulU#t=1945, a úvod tomu i nasvědčuje. Opilý pastor v tělocvičně káže učitelce a dětem, že víra není pro posery....Postupně ale film trochu - zdá se mi - slábne. Jen díky hlavnímu hrdinovi, neústupnému, fajšmekrovi jsem to nechal puštěný, ale už moc zajímavých hlášek jsem v něm neslyšel. Třeba napodruhé, pokud si to zase pustím, tak jich zachytím víc.(26.2.2015)

U takovýho filmu je zbytečný se nějak sálodlouze vykecávat, tak tedy : zábavné dialogy Marie v orginální originální pohádce. Moje hvězdičky hledej za slovy : zábávné, originální a pohádka.(14.11.2014)

,,On je z Judei? takže - Palestinec ! Terorista! '' :-) --- Filmy s náboženskou tématikou nevyhledávám. Tady potenciálního diváka notně odrazují již dvě základní věci aniž by z filmu viděl byť jen první okénko: Název - Jesus liebt mich a to, že film je romantická komedie (německá!). Prostě nic z toho nejde moc dohromady a působí to rovnou odpudivě. Ale já před časem viděl jednu německou komedii, která byla kupodivu velmi vtipná a tak jsem se rozhodl nejen německému humoru, ale i Ježíšovi dát u sebe šanci :-). A ono to kupodivu celkem hezky fungovalo. Podobně jako smrt v Seznamte se Joe Black se Ježíš objeví mezi námi hříšníky aby blíže poznal lidi... Při tom se však zamiluje do ztřeštěné Marie, které život moc nevychází podle jejích představ. A ona se zamiluje do něj. Když zjistí kdo je a co se se světem chystá, nechce o něj přijít. Jenže čas apokalypsy se blíží a ďábel hledá dva zrádce, kteří by mu umožnili ovládnout svět.... Naštěstí nad tím vší bdí samotný Bůh, který se rozhodne probíhající dění změnit podle svého. --- Film se mi líbil. Přiznávám bez mučení. Bylo to takové příjemné, ne moc sladké, mírně mysteriózní s opravdu pěkným vizuálem a zajímavou kamerou. Nečekal jsem nic a byl jsem velmi spokojen! Sice tam sem tam něco skřípne, ale mělo to myšlenku. -- A až se někteří z nás zase budou divit jak jen všechna ta zvěrstva a katastrofy co se na světě dějí může ten milující Bůh dopouštět...tak si uvědomte, že nejsme jediné terárko v jeho pracovně ! :-). Tři satanské masařky. * * *(13.2.2015)

Film s výborným námetom a originálnym fantasy nápadom. Obsahuje silné myšlienky, ktoré by sme si mali často ako ľudia pripomínať. Rozbeh bol pomalší, dejová linka často skĺzala do bežných rodinných problémov a nudy. Odkedy sa však do toho zamontoval Ježiš, tak snímok získal nielen na humore ale aj pútavosti. Záver bol vôbec najlepší, také zhmotnenie priam Dantovskej apokalypsy som veru nečakal. A k tomu ako čerešnička na torte pekné posolstvo. 65/100(22.9.2015)

• - Ježíš mě miluje je také název básně, kterou napsala Susan Warner v roce 1860. (Terva)