Mosazná konvice

Komedie o chudém manželském páru, který najde kouzelnou konvičku. Ta jim poskytne peníze pokaždé, když sobě (nebo někomu jinému) v její blízkosti ublíží. John a Alice se ale musejí rozhodnout, kam až jsou při plnění svých snů ochotni zajít. John a Alice, dvacátníci z malého amerického městečka, tvoří zamilovaný manželský pár, který je ale úplně švorc. Alice, jíž odjakživa všichni předpovídali "zaručený úspěch", musí nyní šetřit každou korunu, zatímco si většina jejích přátel užívá života v hojnosti. A její muž John, neurotik se spoustou fobií, prostě jen chce zaplatit účty. Jednoho dne manželé náhodou navštíví starožitnictví poblíž silnice, kde Alici okamžitě uchvátí záhadná mosazná konvička. Záhy zjistí, že to není jen tak ledajaký kousek a že díky ní možná konečně najdou způsob, jak vyřešit svou finanční situaci jednou provždy... Magická komedie Mosazná konvice nám připomíná, že máme být opatrní na to, co si přejeme. (Cinemax)

mac000

Vcelku originální námět, dávající (skoro) každému možnost přemýšlet, co by sám dělal, kdyby měl kouzelnou konvičku. Paradoxně lepšímu vyznění filmu uškodil happy end, naopak k pozitivům patří výborný výkon dvou hlavních protagonistů. ()

DavidWebb

Nie, nie. The Brass Teapot je rozprávka. Rozprávka, ktorá ma zaujala len tým, že som si predstavoval ako ľahko by som vyriešil svoje finančné problémy. Údajnú "lásku" som ústrednej dvojici neuveril ani na chvíľku (omnoho viac pôsobia dojmom súrodencov) a vôbec nič na tom nezmenil ani koniec. Ale takýto výstrel do inej dimenzie nemusí vždy nevyhnutne uraziť. 50% ()

Uesbe

a mne sa to páčilo.....mohol to byť prúser v HD, nakoniec to bolo super, bez zbytočných kľučiek a ozdôb, dobre zahrané a to poučenie je tak trpké a boľavé, že nemôže byť asi ani trápne ()

TommyDiamond

Celý ten příběh o mosazné konvičce je spíš k zamyšlení a nabízí plno otázek a úvah. A i když příběh působí komicky, tak má svatou pravdu v tom, že pro peníze je člověk schopen udělat úplně vše; nehledě na bolest....v tomto případě myslím tu fyzickou. Jsem rád, že příběh dokázal vyvrcholit v bajkovské ponaučení a náš mladý chtivý pár úplně nezničil. Bavil jsem se, tak dám za tři hvězdy.... ()

kakyn

Skvělé zobrazení toho, co s lidmi dokáže udělat síla peněz a jak daleko jsou kvuli tomu schopni zajít. ()

Persephone9

Taký Teapot by si asi prial každý z nás. Film neurazil, skôr to bolo príjemné a svieže. Zhltla som celý film na prvý raz. Michael aj Juno boli fakt zohraná dvojka, nečudo, že im to klape aj v real life. Potešenie prišlo vždy keď sa na scéne objavila Alia, tá holka vie ako zažiariť i v takých malých rolách. "Oh My God, WIZARDS!!!!!!!" =D =D =D =D ()

jafuska

Velmi povedený film, dva lidé Alice A john, kteří mají vlastně smůlu si udržet práci, Alice najít si práci, až jednoho dne najdou zlatou konvičku a teprve zde začíná jejich štěstí a zároven trable v jejich živote, ale konvička je kouzelná a začnou se dít věci, které nečekali, najednou mají vše, co si zamanou, co chtěli,mají hodně peněz, ale otázkou je jsou peníze opravdu tak důležité, aby člověk nakonec žil marnivě a v bohatství, místo aby žil svůj vlastní život a peníze si opravdu tvrdě a poctivě vydřel a získal? Mě samotné by tato myšlenka taky lákala získat peníze jen tak bez práce, ale je to opravdu nutné? Mít hodně peněz za každou cenu? nemyslím si, že člověk v bohatství najde štěstí, spíš naopak, Pro mě je tento film určitě zárukou pobavení i ponaučení. ()

dalibor.durcak

Viděno především kvůli Juno, která byla opět skvělá. Chci více filmů s touto herečkou. Angarano ovšem zahrál taky skvěle a tak musím hodnotit jako lehký nadprůměr. ()

boombang

Výborný, a ne zas tak moc pohádkový námět, se kterým se však dalo zajít ještě dál (nebo u Číňana změnit konečné rozhodnutí, což by ovšem nebyl happy end... ale cynici by se ještě víc pobavili). Herci mi moc nesedli - až na to židovské duo. Jedno shlédnutí sice asi postačí, ale satira je to povedená a místy parádně bizarní. A divák se chtě nechtě musí zamyslet, jak by se zachoval on. ()

Vasyl

Tyvole ono je to fakt komedie/thriller. Netušil jsem, že to jde. Ale na komedii málo vtipný a na thriller zas málo napínavý. Dohromady ale super a fakt mě to bavilo. Nevím proč. A tu konvičku chcu! Asi bych neměl ani na jídlo, ale třeba bych se hecnul a pár chlupů obětoval. A k zubaři stejně potřebuju. Líbily se mi i holky, Juno je tak nějak zajímavě krásná a Gilmórce to slušelo moc, až jsem čuměl. ()

xzajox

Nápad dobrý. Odkaz tiež celkom poučný. Vôbec mi ale vôbec nesadli herci a nepridali tomu ani role, ktoré hrali. Nesympatický pod-papučista nevie svojej chamtivej ženskej povedať ani slovo a nechá sa viesť jej túžbou po peniazoch. Konanie oboch som často nechápal a na ich mieste by som konal diametrálne inak. Boli tu aj svetlé momenty, pri ktorých sa dá aspoň v mysli chechtať, ale druhý krát už to vidieť nechcem. 40% - 2* ()

fimler

Fakt mě to hodně bavilo a mezi hromady filmů hodně originální!Juno Temple byla fakt fanatická a úžasná.Ten její manžel mi nevadil. ()

Domas88

Začalo to nevinně a velice vtipně, jako romantická komedie, která se změnila ve fantasy drama, musím uznat, že filmy s "poselstvím" nebo prostě se zpravou pro diváka se mi líbí, hlavně když je to takhle super udělané, jen mi neseděla Juno Temple vůbec, nic na tom, že jsem se opravdu bavil. Určitě velice povedený filmek a doporučuji se podívat a rozhnout se jestli je lepší být bohatý za každou cenu a nebo ne, jde štěstí koupit za peníze? Tady nám to filmaři ukázali a odpověděli za nás, ale rozhodnutí je jako vždy jen na nás. ()

SMilan

Zrejme som vychytal náladu, momentálne rozpoloženie a konštaláciu hviezd, keď som si k tomu sadol, lebo mne sa táto jednohubka celkom páčila a pobavila. Zaujímavý nápad, kanvička, vďaka ktorej kúzlu si hlavní protagonisti nič nedarujú a to doslova. Originál oddychovka. ()

Arehanah

Film, kde si jeden páreček dává dobrovolně přes držku. Kdo chce moc, ztratí ještě víc. Dobře natočeno, zajímavý příběh a koukatelné obsazení. ()