Mosazná konvice

Komedie o chudém manželském páru, který najde kouzelnou konvičku. Ta jim poskytne peníze pokaždé, když sobě (nebo někomu jinému) v její blízkosti ublíží. John a Alice se ale musejí rozhodnout, kam až jsou při plnění svých snů ochotni zajít. John a Alice, dvacátníci z malého amerického městečka, tvoří zamilovaný manželský pár, který je ale úplně švorc. Alice, jíž odjakživa všichni předpovídali "zaručený úspěch", musí nyní šetřit každou korunu, zatímco si většina jejích přátel užívá života v hojnosti. A její muž John, neurotik se spoustou fobií, prostě jen chce zaplatit účty. Jednoho dne manželé náhodou navštíví starožitnictví poblíž silnice, kde Alici okamžitě uchvátí záhadná mosazná konvička. Záhy zjistí, že to není jen tak ledajaký kousek a že díky ní možná konečně najdou způsob, jak vyřešit svou finanční situaci jednou provždy... Magická komedie Mosazná konvice nám připomíná, že máme být opatrní na to, co si přejeme. (Cinemax)

Scaevola

Struktura neustálého stupňování je nebezpečná, protože časem omrzí, ale zde byla vystavěna a podána neuvěřitelně chytře a zábavně. Vtipné dílo s magickou podmínkou a nebezpečně příjemnými hrdiny. ()

kolodej1

až překvapivě svěží dílko, které je založeno na originálním nápadu. Je to zábavné a je v tom i poučení, jak v pohádce, že peníze, neprávem nabyté, kazí charakter a člověk se řítí do pekla. Stojí za vidění ()

topvideo

Kto by ich nemal rád? Áno, hovorím o peniazoch...ako prostriedku splnenia si svojich túžob. John a Alice sú presne ako 99% populácie novodobého kapitalizmu. ()

ludovit14

Príbehovo zaujímavé ako aj slušne podaný príbeh od rež. Ramaa Mosley (pre mňa veľká neznáma, bol to môj prví film od rež. Mosley ), herecky tak isto slušné. Dobrá oddychová záležitosť! HOD:65%.PS: Kto by už nechcel čarovnú kanvicu čo dáva peniaze! ()

JenomDominik

Opravdu zajímavý film s tématem, kam až jsou lidi schopní zajít k vůli penězům... Příběh taky nebyl úplně špatný a mladý pár myslím že herci zahráli skvěle. Film je originální, teda aspoň mě nenapadá, k čemu bych ho přirovnal. Ale něco tomu přece jenom chybělo, něco co by mě donutilo se na film třeba i podívat znova... To se ale nestalo, za mírně nadprůměrný film dávám 3* (60%) ()

`barocco

Laska k peniazom je povodcom kazdeho zla. To jest svaty Pavol, autor vyroku no ale v tejto verzii je to vtipne a poucne vysvetlene. Bizu ktora sa vie blysnut obcas ako drahokam. To je tento film. ()

jarynzlesa

Pohádkový příběh s poselstvím, bohužel nevím pro jakou věkovou skupinu. Komedie / Fantasy / Thriller to rozhodně není. Nuda a tečka. ()

hussky

Super námět, možná, nebo spíš určitě z toho šlo "vycucat" ještě víc.. nicméně je to super film na zamyšlení, kam až člověk dokáže zajít k vůli penězům.. Konec je krásně pojatý, svoboda bez peněz a že člověku stačí jen jeho milující protějšek :-) a co taky? na co se hnát za penězi, když člověk je šťastný právě bez nich a jen se svou láskou :) ()

HMTD

Tohle si musím jednou pustit znovu, skvěle jsem se bavil nad originální komedií která těží i z bolestivého humoru. Navíc přechod na temnou stranu byl velmi dobře zahrán. ()

ssarka

téma:4 hvězdičky...herci: 1 hvězda....nehodící se prostředí amerických sotva odrostlých teenagerů,takže ponurost: 0 hvězdiček....hudba: 0 hvězdiček......do očí bijící kraviny,jako třeba to,že nemají na chleba,ale na benzín v jejich autě a notebook ano a šílení neherci okolo hlavních postav....takže sečteno podtrženo,dost velká slabota...kdyby tohle dali Burtonovi,tak z toho mohla být temnota jako hrom..škoda ()

Monditrade

Docela poveden pojetí snu většiny lidí. 99% lidí by reagovalo stejně a myslím, že valná většina by opravdu byla jako Hitler :-) kterému to ukradli :-) herečka jako by z oka vypadal Jennifer Lawrence z prdelky..hned se lépe kouká ... jen jsem doufal, že tam začnou útoky na dvojčata a oni budou v roli čumilů :-) ()

knoxwile100

Nemyslím si, že z toho museli dělat komedii. Spíš by se to hodilo do žánru drama/fantasy. Chtělo z toho udělat spíše film k zamyšlení, takovou satiru. Kam až jsou lidé schopni dojít za cenu peněz? Určitě by bylo sympatičtější, kdyby se z konvičky sypaly zlaťáky nebo nějaké perly namísto dolarovek. Na to, že se jedná o jediný film režiséra Mosleyho, není zpracování tak hrozné. Jen je prostě škoda, že se tento scénář nedostal do rukou mistrů, jelikož měl velký potenciál. Alice je na angličanku překvapivě docela kočka a je tam i pár sexy scének. Herecké výkony průměrné. To by ale tak nevadilo, kdyby to nekazil celkem předvídatelný konec. Nicméně jsem se několikrát zasmál a celkový dojem z filmu je dobrý. 60% ()

Kanal

Celkem slušná oddechovka s dobrým nápadem. Krásná ukázka toho, čeho je člověk kvůli penězům schopen a jak sám sebe dokáže změnit. Lehce pohádkový příběh nasáklý černým humorem a neskonalou tohou obouch protagonistů po penězích. Prostě úsměvná jednohubka na večer. (60%) ()

Profík

Skvělý nápad, který nebyl vytěžen úplně nejlíp. Trochu málo využitá dějová linie s novými sousedy a kamarádským párem. Ale jinak satiry velmi slušná, hlavní postavy moc fajn a herecky hodně dobře zvládnuté. 80%. ()

Jirkacek

Snímek Mosazná konvice se pro mne stal jedním z dalších, který měl ambice stát se velmi známým filmem díky zajímavému potencionálu, který se tu nabízel. Bohužel se tak nestalo a tak se u táborových ohňů bude mluvit o jiných, které prostě někdo dokázal lépe zpracovat. Ano, rádoby komedie o mladém manželském páru, který ukradne z obchodu mosaznou konvici, mohla být lepší filmem, ale naštěstí alespoň trochu dokázala pobavit. Škoda, že zde nehrál někdo ze známějších herců či hereček, možná kvůli rozpočtu, zkrátka vše zde bylo jakési průměrné, včetně zábavy a žádného velkého překvapení. Začátek mne vůbec nebavil, ale bylo nutné se seznámit s mladými manželi z malého amerického městečka, kteří museli šetřit každý dolar, zatímco si většina jejích přátel užívala života v hojnosti. Lepší zábava začala, až John a Alice jednoho dne ukradli ze starožitnictví záhadnou mosaznou konvičku. Netrvalo dlouho a zjistili, že to není obyčejný kousek do kuchyně, ale že jim může velmi pomoci žít lepší život. Ta mosazná konvice nebyla totiž ani trochu podobná té Aladinově s hodným džinem, který se mohl přetrhnout aby splnil svému majiteli nějaké přání. Sice se jednalo také o kouzelnou konvičku, ale ta nebyla na naše hrdiny až tak hodná a zadarmo jim rozhodně nic nedala. Poskytla jim totiž peníze pouze v tom případě, když sobě nebo někomu jinému v její blízkosti ublížili. Peněz přibývalo a přibývalo, bylo jich stále více a více, ale oba byli brzy postaveni před rozhodnutí, kam jsou až ochotni zajít, aby dolarů měli ještě více. Říká se, že s jídlem rostě chuť, v tomto případě bych spíše řekl, že s penězmi roste bolest - vaše vlastní i ostatních ve vašem okolí. Peníze sami o sobě nikdy nikomu nepřinesly nic dobrého, vždy pro ně musel někdo i když třeba nepřímo něco vytrpět. A to je možná hlubším smyslem tohoto jinak průměrného až nevkusného filmu. Když jsem si toto uvědomil, rozhodl jsem se ještě jednu hvězdu přidat a tak sečteno a podtrženo si u mne Mosazná konvice vyvařila tři dolarové hvězdy ***. ()