Knězovy děti

Chorvatsko / Srbsko, 2013, 93 min

Vinko Brešan

Mirko Pivcevic

Mate Matisic

48. MFF KV Demografický problém na Chorvatském ostrově umí církev vyřešit s originalitou sobě vlastní. Nejlepší je kontrola od biskupa.(7.7.2013)

• TaxiDriver

Babovřesky 2.(7.7.2013)

Hodně netradiční, ale přesto povedená komedie. Film založený na jedné melodii a výborných výkonech herců. Takový filmy já můžu. Bez váhání dávám 80%.(14.7.2014)

Bavila mě atmosféra chorvatského zapadákova a narážky na balkánské kulturní stereotypy. V hlavní roli Bolek Polívka.(15.10.2014)

Tohle bylo hodně zajímavé! Hlavní hrdina měl charisma a mně se celý ten scénář o zázračném zalidnění jednoho vymírajícího ostrůvku kdesi v Dalmácii moc líbil. Jenže od poloviny skončily dobré nápady a začalo se to táhnout. Konec mírně klesal k trapnému protahování (zpívající opilec na sloupu) stopáže. Po posledním záchvěvu humoru návštěvou biskupa se ,,komedie'' z ničeho nic stočí do tragična a na konci se fakt nebudete smát. Ta hlavní myšlenka mi asi ulétla, ale co musím uznat, těch několik desítek minut návštěvy na ostrůvku plném svérázných lidiček celkem bavilo a byl to myšlenkově takový celkem svěží mořský závan do našich luhů a hájů... Dávám za tři prezervativy - ty od Petara! * * *(12.7.2016)