Knězovy děti

Chorvatsko / Srbsko, 2013, 93 min

Vinko Brešan

Mirko Pivcevic

Mate Matisic

Lidová komedie a přesně ten typ filmu jaký Zdeněk Troška nikdy nenatočí. Film, který humor valí z plátna větším proudem, než-li karlovarská vřídla. Takhle nápaditě zpracované running-joky jsem snad ještě neviděl. Úplně nejvíc mě ale překvapuje, že většina podobných snímků ztratí ve druhé třetině dech, aby ve finále mohla moralizovat. Tady se tlačí na pilu až do úplného závěru. Ovace ve stoje pro tvůrce naprosto zasloužené.(4.7.2013)

Povedená komedie. Až na posledních zhruba 30 minut, ale to jí blahosklonně odpustím. Sice se u ní neumlátíte smíchy, za to je zde servírován, řekl bych typicky, balkánsky černý humor, plný zajímavých zvratů a hodně nevšedních situací. A potom běžte klidně do trafiky a kupte si kondom. Já bych to rozhodně neriskoval!(16.3.2015)

Hodně netradiční, ale přesto povedená komedie. Film založený na jedné melodii a výborných výkonech herců. Takový filmy já můžu. Bez váhání dávám 80%.(14.7.2014)

Kritika církve v balení balkánské komedie. Velmi zábavný film, který s lehkostí dokázal něco, co se českému filmu nedaří roky - potrápit bránice diváku vkusným a nijak trapným stylem humoru. Bravo.(26.3.2014)

Velmi originální, zábavný a povedený námět. Zpočátku komedie, která se postupem času rozvíjí až v jakési absurdní drama. Myslím si ale, že kdyby se tento film držel komediální linky po celou dobu, mohlo to dopadnout ještě lépe. I když mám jinak tragikomedie a černý humor ráda.(20.7.2014)