poster

Knězovy děti

 • Chorvatsko

  Svecenikova djeca

 • slovenský

  Kňazove deti

 • anglický

  Priest's Children, The

Komedie / Drama

Chorvatsko / Srbsko, 2013, 93 min

Režie:

Vinko Brešan

Kamera:

Mirko Pivcevic

Hudba:

Mate Matisic
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Big Bear
  ***

  Tohle bylo hodně zajímavé! Hlavní hrdina měl charisma a mně se celý ten scénář o zázračném zalidnění jednoho vymírajícího ostrůvku kdesi v Dalmácii moc líbil. Jenže od poloviny skončily dobré nápady a začalo se to táhnout. Konec mírně klesal k trapnému protahování (zpívající opilec na sloupu) stopáže. Po posledním záchvěvu humoru návštěvou biskupa se ,,komedie'' z ničeho nic stočí do tragična a na konci se fakt nebudete smát. Ta hlavní myšlenka mi asi ulétla, ale co musím uznat, těch několik desítek minut návštěvy na ostrůvku plném svérázných lidiček celkem bavilo a byl to myšlenkově takový celkem svěží mořský závan do našich luhů a hájů... Dávám za tři prezervativy - ty od Petara! * * *(12.7.2016)

 • Niktorius
  ***

  Pokud už poslední Brešanův film srovnáváme s českými komediemi, všimněme si hlavně toho, že v něm špatná rozhodnutí postav (jakkoli dobrácky motivovaná) mají vesměs dosti hořké až tragické následky. Na to v tuzemské kinematografii, kde se ke smířlivému konci bezbolestně propracovávají i amorální darebáci (viz filmy Jiřího Vejdělka), opravdu nejsme zvyklí.(4.7.2014)

 • Marek1991
  ****

  Provokatívne, ale občas trefné a hlavne to treba brať s nadhľadom a nezovšeobecňovať. Spev na veži mi zostane v pamäti asi ešte dlho, ale aj svojské vysvetľovanie si spovedného tajomstva. Dosť čierna komédia v niektorých momentoch, dosť uštipačná, no uvoľnená, celkom inteligentná, taká letná, kde človeku tá sexuálna téma nepríde nejak veľmi trápna ako v iných komédiách, aj keď je pravda, že pár vecí si mohli s úcty odpustiť alebo ich urobiť inak. Hudba v pohode, kamera v pohode, strih a umeleckosť na úrovni. Je pravda, že som čakal opäť kanonádu heftov, vtipov a trocha som to precenil, no aj tak ten nápad a jeho poňatie bude asi ešte dlho varovným prstom pre kňazov, ale zároveň aj oddychovou zábavkou na letnú dovolenku napríklad pre Čechov a Slovákov pre spríjemnenie tamojšieho pobytu nejakou tamojšou produkciou.(15.12.2013)

 • Rakosnicek77
  ***

  "Díky tomu vím, že Juro má největší nohu od stola, na celém ostrově" :o) Chorvati tohle umí a vlastně nejenom Chorvati, ale celá Balkánská kinematografie, je v komediálním žánru, oproti zbytku Evropy celkem specifická. Je to místy suchý humor, ale pokud jste naladěni na stejnou notu, bavit se budete určitě. Fabián v dobré víře koná dobro, to se ale mu i jeho napomáhačům, začne brzy vracet jako bumerang. Spojenectví začne pokulhávat "Do dvou let je ostrov plný Číňanů a černochů" :o) a dítě, novorozeně, končí před Fabiánovým kostelem... Ano, konec má do jisté míry tragický podtext, ale film je jako celek, spíše vydařenou odychovkou. Bavil jsem se, tenhle místy černý humor mi prostě sedí (scéna s rakví, převáženou na kolečku s prázdnou gumou, byla dost ulítlá :o) Rozhodně mohu doporučit, jako svěží, odlehčenou zábavu. Viděno jako 7 film v pořadí v rámci Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií(2.4.2015)

 • Snorlax
  ****

  Gorane Bregovići třes se, s touhle konkurencí si tak snadno neporadíš, tahle hudba je také geniální. Film je na tom trošinku hůře. Z pohodové první třetiny, která srší nápady a nadhledem, se mávnutím ruky stane šedá nuda, která se překlopí v tragický závěr.(2.11.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace