Knězovy děti

Svěží, satirická komedie přivede diváka na malý ostrov Dalmácie. Mladý kněz Fabian, jenž zde převzal po svém předchůdci farnost, je zděšen zdejšími statistikami. Úmrtnost je příliš vysoká, porodnost je příliš malá. S dobrým úmyslem a heslem „dokonce i papež je proti používání kondomů" se Fabian pokusí zlomit místní trend. Za pomoci pobožného trafikanta Petara a lékárníka Marina propichují prodávané kondomy a antikoncepční pilulky mění za vitaminy. Brzy se dostaví kýžené výsledky a těhotenský boom začíná. Cesta do pekla je však vždy dlážděna dobrými úmysly. (Film Europe)

dwbmb

Tady se furt srovnává s Troškou. Proboha proč? Komedie z malé vesnice s děsivou konstrukcí hlavní zápletky - to je asi jediné, co má tenhle film společného s tvorbou tohoto našeho šikuly. Výrazný rozdíl je však ten, že když se objeví nějaký gag ve filmu od Trošky, tak si řeknete, že je to debil. Když se objeví nějaký gag v tomto filmu, tak se zasmějete. Komediálnost této komedie totiž nestojí pouze na "teď řeknu nějakou boží úchylárnu, z který se poserete", ale na širších základech situace, inscenace i střihu. A navíc na konci zjistíte, že to není jenom komedie, že je nakousnuto i větší sousto. A tehdy doceníte, že tento film s církevní tématikou natočili na Balkánu a ne třeba v Polsku (kdo absolvoval dny polské kinematografie, pochopí). Ta mentalita je úplně jinde. Jinak nerozhodné hodnocení vědomě zaokrouhluji nahoru, protože divácký dojem to na mě zanechalo stoprocentně pozitivní. ()

sigi2

Prvú hodinu som sa smial často a nahlas. Záverečnú polhodinu som mal pocit, že tvorcovia (teda najmä autor predlohy a scenára) zrazu podradili z päťky na dvojku a vybrali sa úplne inou cestou. Čo bola pre mňa naozaj škoda, lebo dovtedy to bola najzábavnejšia komédia, akú som videl za dlhú dobu. ()

iz67

FFKV 2013: Není nic hroznějšího, než když naplněný Velký sál ve stoje aplauduje tvůrcům za špatný film. Vtipy povrchní, zápletka nepůvodní a vyvrcholení víc než laciné. Takový o trošku lepší Troška. Pár důvodů (?) k smíchu: opilec zpívající na sloupu, hledání slušných ekvivalentů k slovu jebat, atd. A konec přesně tak, jak ho neviděl kolega Isherwood: ztráta tempa, "překvapivý" zvrat, moralizace. ()

boombang

Nevyzpytatelné jsou cesty Páně... Zpočátku výborná zábava a satira (chorvatský Polívka je skvělý), pak zmatek v postavách i v ději, přechod na vážnou notu a nakonec jakési vyšumění do ztracena. Ale s Troškou tady dejte všichni pokoj, ten si nezaslouží jakoukoliv zmínku o sobě - proti jeho filmům jsou Knězovy děti na úrovni Občana Kanea. ()

yaqwsx

Knězovy děti jsou pro mě velkým překvapením. Z úvodní, prazvláštní scény se vyklubal neskutečný úsměvný příběh. Geniálně jednoduchá a originální zápletka dokázala udržet moji pozornost po celou dobu filmu. Film sází jednu narážku za druhou a já se občas musel smát nahlas a popadat se za hlavu. Opravdu povedený kousek! ()

stone

Příjemný, čistý......a hlavně inteligentní humor. V záplavě dnešních sraček úžasně pohodový film. ()

Pitryx

Velmi dobrý filmík k pobavení. Divák si uvědomuje, mimo jiné, jak jsou si naše jazyky podobné (pokud nekouká na dabovaný film). Je veliká škoda, že z velmi slušné komedie, nakonec vzniklo skoro drama a nakonec tragédie. Tvůrci snímku měli jednoznačně zůstat v čistě komediální poloze. Divák by se více bavil a i já bych šel s hodnocením výše. 8731/9223 ()

kymla

Souhlasím s ostatními. První půlka byla moc povedená, vtipné dialogy. Komedie jak vyšitá. Poté jako by tvůrci přehodili výhybku, pojďme do dramatu. Konec byl rozpačitý. ()

nula87

Větší polovina filmu je čistě balkánská komedie, která je svěží, a baví. Ale v poslední půlhodině se jakoby přepne do módu drama, a začne řešit dost závažné věci (potraty, zneužívání dětí, miny jako pozůstatky války, psychické problémy...) takovým nějakým podivným způsobem, který se k tomu, jak se do té doby film tvářil, vůbec nehodí. 60% ()

Karda

Za posledních 15min zvyšuju na 4*. Ten mix života a smrti umí asi nejlíp "seveřani" z Balkánu. Mají k tomu svoje důvody ... ()

yntelygent

Ved je to trapna blbost....tunajsie hodnotenia mi pripadaju,ze tento film treba vysoko hodnotit,lebo E.Kusturica je Srb a srbsky film musi byt tym padom silne umenie....no nie je tomu tak,aj Oliver Stone je American a to este neznamena ,ze vsetky americke filmy su dobre...(tu bohuzial je skor problem najst ozaj dobry film)....skratka blbost a navyse sa to mozno osobne dotyka asi mnohych normalnych Srbov a Chorvatov,pretoze si ich ostatna Europa tymto filmom zaskatulkuje....je to podobne ako ked sa u nas natoci film z vychodneho Slovenska,kde maturita je najvyssie mozne dosiahnutelne vzdelanie v dedine a podava sa to obraz Slovenska....nie ,nie je to tak Slovensko na zapad od Banskej Bystrice je min.o 10 rokov popredu oproti vychodu ,Orave,a Gemeru.... ()

Edeltruda

"To jsou samý srandičky, srandičky a jak to pak dopadá," slyšela bych doma. Každá legrace něco stojí a život není peříčko, tak se diváku lačnící po lehké letní komedii s tím vážným závěrem a svědomím, že ses před tím celou dobu smál, nějak popasuj. Chápu, že ne každý tento zvrat v komediích ocení, ale za mě palec nahoru. Ještě výše než v případě filmu Pojedeme k moři. ()

nemer

Poněkud nepodařená propaganda katolické církve a jejích debilních doktrín. Asi stárnu, neboť tzv. "moderní, svěží komedie", které každý chválí, neshledávám ani svěžími a ani je nevnímám jako komedie. Zdají se mi trapné. A Knězovy děti jsou další z příkladů trapných, těžko zařaditelných filmů. Nezasmála jsem se ani jednou, spíše se styděla i za autory, kteří podobný paskvil vyplodili. Překvapuje mě distribuce do kin, protože snímek ve mě vyvolával neodbytný pocit, že ho na koleni během jednoho líného odpoledne splácala parta amatérů. ()

Lubakus

Lékárník a trafikant rozjedou pod dohledem Biskupa Adriena/Bolka Brodyho/Polívky epické spiknutí za účelem nastartování nové populační exploze na jednom z miliónů ostrovů Chorvatsko obklopujících. ()

blondboss

Vcelku nenásilná a svižná komédia, ktorá sa ale od polky filmu zmení skôr na melodrámu. Páčili sa mi tu viaceré humorné narážky na náboženskú či politickú tému, bolo to vskutku trefné. A chorvátske prostredie dodalo tejto komédii príjemný nádych. Taká priemerná oddychovka. 60 % ()

HrudkaJ

Takhle, být o čemkoli jiném, tak s tím nemám problém, ale na druhou stranu, na to, že to bylo o tom, o čem to bylo, to dopadlo ještě poměrně dobře. Na jednu stranu mě to totiž dost uráželo, ale na druhou zase velmi bavilo, tak nevím, každopádně je to hodně dobře udělané a velmi citlivě zahrané (i když vymyšlené trochu lacině a prvoplánově, ale to bych už asi chtěl moc). Nicméně jsem i přesto všechno (co se mi na tom filmu nelíbilo) rád, že jsem to viděl. ()

panWallace

pro mě nejlepší film, který jsem na MFF letos zhlédl... často jsem smíchy vybuchl nejen já, ale i zbytek sálu... jako komedie staprocentně výborné..pár scén s ,,mladým bolkem polívkou,, je fakt parádních a jen tak se nezapomínají... ovšem jako drama.. uplně nevím co si o tom myslet.. úvodní a konečná symbolika je jasná..ale odprostit se od toho asi bych byl spokojenější..i tak VýborÝ film! (MFF Karlovy Vary) ()

o.n.d.r.a.

Rezisera Bresana zboznuju, jeho poetika je mi velmi blizka. Az do zhlednuti Knezovych deti byl mym nejoblibenejsim filmem od nej Duch marsala Tita. Ale Knezovy deti jsou jeste lepsi. (A s Troskou to nema spolecneho vubec nic.) ()

Ruadek

Tento humor mě skutečně míjí - a to je zároveň jediné velké plus a mínus tohoto díla. Buď jste cílová skupina diváka nebo to půjde zcela mimo vás. Mě stačilo prvních 20 minut abych pochopil, že tady se nezasměju ani jednou. V čem tu mnozí vidí kvalitativní rozdíl oproti našim současným "bláznivým komediím" jsem nejak nepochopil. * ()

48. MFF Karlovy Vary rozdal filmové ceny

48. MFF Karlovy Vary rozdal filmové ceny