Knězovy děti

Svěží, satirická komedie přivede diváka na malý ostrov Dalmácie. Mladý kněz Fabian, jenž zde převzal po svém předchůdci farnost, je zděšen zdejšími statistikami. Úmrtnost je příliš vysoká, porodnost je příliš malá. S dobrým úmyslem a heslem „dokonce i papež je proti používání kondomů" se Fabian pokusí zlomit místní trend. Za pomoci pobožného trafikanta Petara a lékárníka Marina propichují prodávané kondomy a antikoncepční pilulky mění za vitaminy. Brzy se dostaví kýžené výsledky a těhotenský boom začíná. Cesta do pekla je však vždy dlážděna dobrými úmysly. (Film Europe)

Stuck

Bomba..vtipné od začátku od konce. Sic je zde církev opět vylíčena ve špatném světle, přesto hodnotím vysoko..jelikož vtipy nejsou trapné.. ()

metztlimoon

Začalo to celkom dobre, nápad super. Teda až na tie následky. Celý film som čakala na ten moment, keď mi ten prihlúply úsmev Mony Lisy na mojich perách prerastie do záchvatu zdravého smiechu. A nič. Jediný zvrat nastal, keď som v trištvrtine privrela na päť sekúnd oči a zobudila sa až pri titulkoch. Bohapustá nuda. ()

tucnakova

Přátelé : nebýt krásnobarevné Šepuriny, kam chci jet (ne kvůlivá početí ale !) na dovolenou, hledala bych zřejmě izlaz za nuzdu urgentně ! Dobrá polovina kinosálu se řehotala (nevím čemu - tipuji, že takovému tomu "laskavému" humoru alá Zdeňda Trošků), přičemž pán po mé pravé ruce vyloženě hýkal, zatímco po levé temnobručně, hrdelně a bez ustání tak-jako-nějak zvláštně drnčel (čímžto je oba zdravím), tedy měla jsem i já o zábavu postaráno a odpouštím. ()

Tomas_PO

prijemne osviezenie v podobe chorvatskej komedie. necakany chorvatsky humor s vtipnymi narazkami na spolocnost, cirkev, mentalitu. navyse prijemne a pokojne prostredie mimosezonnej dalmacie. ()

Maraboy

Příjemná letní komedie,skvělej jednoduchej námět co dokáže rozhýbat celým ostrovem kde je o zábavu i problémy postaráno jednim knězem a jeho poblázněnou partičkou . Dobře zahrané,svěží a vtipné. ()

Saxos

Otec Fabian si poradí, jak způsobit malý populační výbuch na chorvatském ostrůvku. Propichovací akce ho však zákonitě přivede do problémů a i do blázince. Klady : humor, pohodová atmosféra, narážky, balkánská hudba, myšlenkové prostřihy na spoluobčany v akci. ()

BoKo_CzT

Osviežujúca komédia s pravou provinčnou atmosférou post-komunistických krajín. Okrem toho je plná presahov a prinúti človeka aj zamyslieť sa. Na prvom mieste však je určite humor. ()

Desmi

Z nadějně vyhlížející komedie nakonec vyplyne drama s morálním přesahem. Zbytečně, nepatřičně a těžko uvěřitelně. Zaměřit se tvůrci více na humor a nehonit hloubku příběhu, o které se vzhledem k tématu stejně nedá mluvit, byl bych spokojenější. ()

ProfChudak

Milé prekvapenie z Chorvátska, svieži nápad, celkom vtipné ale svojim spôsobom i vážne zrkadlo spoločnosti. Tých, ktorí v tom chcú vidieť kopanec či kritiku cirkvi bude asi vždy dosť, osobne si však myslím, že myšlienka je prenositeľná do viacerých prostredí. ()

bonovox

Výborná prvá a slabšia druhá polovica filmu. Nápad výborný a nám slovákom vďaka zasadeniu príbehu na chorvátske pobrežie ešte bližšie jako americké produkcie. ()

PTuranyi

Skutočne vtipný námet a dobré prevedenie. Kvalitná produkcia vytvorila všetky podmienky, aby z dobrého scenára vznikol veľmi dobrý film, v ktorom vďaka výborným hereckým výkonom kvitne typický balkánsky humor. Hudba síce nie je Goran Bregovič, ale výborne dokresľuje balkánsky kolorit príbehu. ()

VilemRousi

Tak na rozdíl od uživatele iz67 bych si to s Troškou nedovolil srovnávat. Rozhodně mě ten film překvapil, s jakou hravostí řeší takto těžkým tématem. Střídání humorných a vážných / smutných scén především ke konci velmi kontrastuje, a tyto tíživé okamžiky odlehčuje. Není co dodat - doporučuji pokud budete moct, vyrazte na to do kina! Podle mě kandidát minimálně na diváckou cenu KVIFF 2013. ()

carnacv

Netřeba asi připomínat, že takovýto film má šanci spíše získat diváckou cenu, než útočit na křišťálový globus. Avšak proč se schovávat pod roušku rádoby uměleckých kritérií a na rovinu nepřiznat, že si film pět hvězdiček zaslouží. Vtipná komedie postupně měnící se v drama rozhodně umí zaujmout a 96 minut vcelku rychle uteče. Film ústí v možná ne úplně super závěr (přeci jen je dějová linka jemně zpřetrhána a na scénáři se mělo ještě trochu zapracovat), ale i tak se jedná o relativně slušnou oddychovku, která tradiční průmer snadno převýší. ()

48. MFF Karlovy Vary rozdal filmové ceny

48. MFF Karlovy Vary rozdal filmové ceny