• Itálie

• slovenský

Drama / Erotický

Itálie, 1991, 111 min

"Od pramene k ústí..."(23.3.2009)

• Šandík

Film, který se stupiditou děje prakticky neliší od "myšlenkové komplikovanosti" pornofilmů. Jak je možné, že tenhle brak, plný velmi průměrného herectví, nijaké režie, nevtipného humoru a trapného softporna, má na CSFD 53%? Přiznávám bez mučení, že jsem, navnaděn zdejším vysokým hodnocením, čekal něco zcela jiného. Snad proto, že jediný další Brassův film, který jsem kdy viděl - Caligula, ač také žádný zázrak, a také plný perverzní a dekadentní erotiky, přecejen není úplně špatně natočený a za (jedno) shlédnutí stojí. Teď už ovšem vím, že Caligula je doslova filmový skvost oproti této podivné slátanině, která snad může uspokojit jedině filmové masochisty, milovníky totálně béčkových filmů a ctitele neskrývané filmové dekadence. Jednu hvězdičku uděluji za celkem slušnou kameru, občas i povedený vtip (spočítat by se ovšem daly asi tak na prstech jedné ruky) a místy i náznaky jakéhosi herectví... Celkový dojem: 20% Zajímavé komentáře: EdaS, hippyman, RomanHyde(23.12.2009)

• DruidKarel

1343. hodnocený film:(6.2.2013)

• EdaS

Mít v hlavní roli takovej kus (věčně nahé) ženské a přitom natočit film, který není ani trochu sexy - to je vlastně taky umění.(23.12.2009)

Ptám se, v jakém měřítku mám ohodnotit pornofilm. Pornografický baron Tinto Brass natočil jeden z počátečních snímků rozvíjejících se pornofilmů. Neříkám, že filmy s erotickým zaměřením, nebo podobně měkké porno, předtím nebylo, ale pravý rozkvět tohoto tématu přišel až s devadestými léty minulého století a tomuto filmu se nedá vytknout, že je to dobrý začátek, natočený akorát v našem revolučním roce 1989. Filmu nic nechybí, což se teda o dnešních pornofilmech říct nedá, takové se se svým scénářem, a zejména dějem Paprice nevyrovnají. Film nadchne. Nechybí vtip, zápletka, ani dobří herci. Skoro bych řekl, že drtivá většina dnešního porna čerpá z nápadů použitých právě ve filmech z let minulých. Když porovnávám takové filmy s Paprikou, tak ve zkratce: srazí se sexy ženská a svalnatej chap. Řeknou si pár slov, zajdou na zmrzlinu a hned na to se spolu vyspí. Další den chlap zmizí, ale začne telefonovat a slibovat kdo ví co. V tu ránu se do toho všeho se vloží matka tý ženský. Co asi přijde potom? Vyspí se spolu všichni dohromady. A to je celé! Proto bych jako nejlepší pornofilm zvolil právě Papriku, protože kde jinde můžou vzniknout lepší příběhy, než v bordelu. Tady je to obráceně: Štětka se s nějakým sympaťákem vyspí a pak teprve s nim jde na večeři. Teď mě budete považovat za blázna, že bych se protiřečil? Ne, dnešní pornofilmy nemají žádný originální děj, je to ze starýho porna, jedinně je to vše stokrát upravené, stokrát přepsané a stokrát převedené do našeho poměru jednadvacátého století (dnes jsou v módě vychrtliny(?)). Paprika je jeden z mála pornofilmů, které mají zajímavý děj a skvělé herce. Hmm takže za mě jako že bych měl hodnotit jeden z nejdražších šperků pornografické kinematografie, tak 5*, avšak kdybych hodnotil čistě za svůj obecný názor na filmy, tak 3*, porno není zrovna můj žánr. Sečteno a podtrženo to vychází přesně na 4*, doufám, že se mi dostane do rukou více tak kvalitních filmů.(13.7.2008)