• Itálie

• slovenský

Drama / Erotický

Itálie, 1991, 111 min

• kingik

Režisér Tinto Brass je odjakživa starý chlípník a podle toho jeho film natočený na hranici porna vypadá. Erotických scén je opravdu hodně, ale je s podivem, že to příliš sexy nepůsobí. Jinak celkově není o co moc stát a film možná svým pojetím atakuje hranici kontroverznosti. Deborah Caprioglio v hlavní roli nebyla nejhorší volba.(31.7.2010)

• hippyman

ať už soft porňáč, nebo hard eroťák, především nutno říct, že je to pubertální nízkorozpočtovej počin pro milovníky stupidních scénářů, dementních hlášek a obrovských bobrů, no parodie sama sebe... sorry, ale hodina byla až až! odpad!(15.6.2009)

8/10 Jakozto Hornak nemuzu jit s hodnocenim pod 8 - te pani byla v dobe vzniku plna nejenom podprsenka ale i filmove rubriky v serioznich ceskoslovenskych periodicich. A i na zaklade tech par releasovych fotek jsem mel jeste pred filmem divoke sny ;]]] Samotny film, uz si uplne nepamatuju (radsi ;]]), ale bylo tam par veselych momentu - stejny uhel zbrani kapitana a jak se nekteri z klientu dokazali vlomit do svych roli... Mimochodem sorry ale v italskem pornu vetsinou vystupuje OPRAVDOVY Rocco a jelikoz jsem ho v zadnem ze zaberu nevidel, muzu rict, ze se o zadne porno nejedna. Mozna by s na margo TB dalo spekulovat o italske variante Russ Meyera a v tomto konkretnim pripadu na hodne EURO verzi Pretty Woman. A mezi nami devcaty o Robertsove Julii se mi nikdy nezdalo...(18.1.2008)

• DruidKarel

1343. hodnocený film:(6.2.2013)

Ptám se, v jakém měřítku mám ohodnotit pornofilm. Pornografický baron Tinto Brass natočil jeden z počátečních snímků rozvíjejících se pornofilmů. Neříkám, že filmy s erotickým zaměřením, nebo podobně měkké porno, předtím nebylo, ale pravý rozkvět tohoto tématu přišel až s devadestými léty minulého století a tomuto filmu se nedá vytknout, že je to dobrý začátek, natočený akorát v našem revolučním roce 1989. Filmu nic nechybí, což se teda o dnešních pornofilmech říct nedá, takové se se svým scénářem, a zejména dějem Paprice nevyrovnají. Film nadchne. Nechybí vtip, zápletka, ani dobří herci. Skoro bych řekl, že drtivá většina dnešního porna čerpá z nápadů použitých právě ve filmech z let minulých. Když porovnávám takové filmy s Paprikou, tak ve zkratce: srazí se sexy ženská a svalnatej chap. Řeknou si pár slov, zajdou na zmrzlinu a hned na to se spolu vyspí. Další den chlap zmizí, ale začne telefonovat a slibovat kdo ví co. V tu ránu se do toho všeho se vloží matka tý ženský. Co asi přijde potom? Vyspí se spolu všichni dohromady. A to je celé! Proto bych jako nejlepší pornofilm zvolil právě Papriku, protože kde jinde můžou vzniknout lepší příběhy, než v bordelu. Tady je to obráceně: Štětka se s nějakým sympaťákem vyspí a pak teprve s nim jde na večeři. Teď mě budete považovat za blázna, že bych se protiřečil? Ne, dnešní pornofilmy nemají žádný originální děj, je to ze starýho porna, jedinně je to vše stokrát upravené, stokrát přepsané a stokrát převedené do našeho poměru jednadvacátého století (dnes jsou v módě vychrtliny(?)). Paprika je jeden z mála pornofilmů, které mají zajímavý děj a skvělé herce. Hmm takže za mě jako že bych měl hodnotit jeden z nejdražších šperků pornografické kinematografie, tak 5*, avšak kdybych hodnotil čistě za svůj obecný názor na filmy, tak 3*, porno není zrovna můj žánr. Sečteno a podtrženo to vychází přesně na 4*, doufám, že se mi dostane do rukou více tak kvalitních filmů.(13.7.2008)