poster

Paprika

 • Itálie

  Paprika

 • slovenský

  Paprika

Drama / Erotický

Itálie, 1991, 111 min

 • anderson
  ****

  ČESKOSLOVENSKÁ KINOPREMIÉRA: ŠTÚDIO TRI/ DAVAY = 1991 + ČESKOSLOVENSKÁ VHS PREMIÉRA: DAVAY/ LUCERNAFILM VIDEO = V./ 1992 - Moje prvé zoznámenie sa s tvorbou TINTA BRASSA. V roku 1992 som si film kúpil na VHS a urobil som tú chybu, že som ho požičal nejakému nadržanému spolužiakovi. Odvtedy sa po kazete zľahla zem. :-) A mrzí ma to preto, že na kazete bol film UNCUT. Neskoršie v telke vysielali len úbohú zostrihanú verziu. TECHNICKÁ POZNÁMKA: ČSFR bolo po Taliansku prvou krajinou, kde bola snímka premiérovo uvedená. (20.10.2009)(20.10.2009)

 • kingik
  **

  Režisér Tinto Brass je odjakživa starý chlípník a podle toho jeho film natočený na hranici porna vypadá. Erotických scén je opravdu hodně, ale je s podivem, že to příliš sexy nepůsobí. Jinak celkově není o co moc stát a film možná svým pojetím atakuje hranici kontroverznosti. Deborah Caprioglio v hlavní roli nebyla nejhorší volba.(31.7.2010)

 • YURAyura
  ****

  8/10 Jakozto Hornak nemuzu jit s hodnocenim pod 8 - te pani byla v dobe vzniku plna nejenom podprsenka ale i filmove rubriky v serioznich ceskoslovenskych periodicich. A i na zaklade tech par releasovych fotek jsem mel jeste pred filmem divoke sny ;]]] Samotny film, uz si uplne nepamatuju (radsi ;]]), ale bylo tam par veselych momentu - stejny uhel zbrani kapitana a jak se nekteri z klientu dokazali vlomit do svych roli... Mimochodem sorry ale v italskem pornu vetsinou vystupuje OPRAVDOVY Rocco a jelikoz jsem ho v zadnem ze zaberu nevidel, muzu rict, ze se o zadne porno nejedna. Mozna by s na margo TB dalo spekulovat o italske variante Russ Meyera a v tomto konkretnim pripadu na hodne EURO verzi Pretty Woman. A mezi nami devcaty o Robertsove Julii se mi nikdy nezdalo...(18.1.2008)

 • Subjektiv
  *

  Brasssovi se nedá upřít nadání ke zobrazování určitým způsobem pokřivených projevů sexuality, kterážto mu často slouží jako zástupný prostředek k líčení podstaty zcela odlišných, byť skrze symboliku falu či psychoanalýzu přece jen se sexuálnem propojených fenoménů. Poměrně slušně si vede v Salónu Kitty či Caligulovi, s nadsázkou nešlape příliš vedle ve Voyeurovi, ovšem cokoliv dalšího jsem viděl, již mi přišlo slabé a Paprika (s Mirandou) nejhorší. Jistě, ani tentokrát nerezignoval a nepřistoupil na to, že by prostě jen poskytl materiál pro "navození atmosféry" či rovnou vhodný k masturbaci, však mu to taky neupírám. V Paprice opět předvedl svět, kterému vládnou různé druhy perverzí a nectností. Zvrhlými choutkami a nehezkými vlastnostmi obdařuje nikoliv prostitutky, ale jejich zákazníky, proti čemuž nic nemám, leč se mi zdá, že se až příliš seznamovitě zhostil svého úkolu a tak vrší piss, lesbickou lásku, hrbáče, trojky, SM a další záležitosti bez nějaké rozvíjející koncepce, snad s výjimkou jakési proměny hlavní hrdinky, žel nepříliš přesvědčivě zahrané. Ta totiž pořád vypadá a v mnoha ohledech se i chová jako hloupá selka nenasytně souložící při dojení krav, byť děj lehce naznačuje její proměnu v protřelou štětku schopnou pomocí vlády nad penisem i přes svou vnitřní jednoduchost dosáhnout výhod. S takovou jí těžko uvěřit životní moudro odrážející přirozenost sexuality, byť mu dala správnou formu větou: "Kunda je věčná." Hnojník ve mě totiž vzrušení spíš ničí. A že je tu stále brassovská kamera, zrcadla a symetrie? Nojono, ona je často dost stejná... A zrcadla se do filmu, v němž reflexe je neexistující pojem, stejně příliš nehodí. Silná *.(5.1.2011)

 • Omnibus
  ****

  Cituji kolegu: "Nic niterného, ani naopak silně zkaženého. Tinto Brass byl řemeslník. Nic víc ani nic míň." Souhlas. Moc dobrý řemeslník! A vzhledem k tomu, že v celém filmu padne jen pár facek, zato se tu neustále vesele souloží - ve sklepě, v přízemí, v patře... a nepromešká se ani příležitost ve vlaku, to vše okořeněno rozpustilou hudbou, vesele cválající do rytmu přírazů, a zarámováno ne nezajímavým příběhem, kterak si holčina našla práci, co jí sedla jak prdel na hrnec (pardon :-) volám z celých plic: BRAVO ! Víc takových filmů, víc Tinta Brasse, víc "alespoň trochu vykřičených domů" (řečeno s doktorem obého práva Karlem Zajíčkem - Konto separato). Lidi nám budou víc souložit a míň se nám vraždit. A taky bude míň válek... Make love, not war !!!! P.S. samozřejmě, že ty čtyři hvězdy jsou jen pro UNCUT... Sestříhané je to zprasené tak na jednu slabou hvězdu, o tom žádná.(30.12.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace