• Itálie

• slovenský

Drama / Erotický

Itálie, 1991, 111 min

• Anderton

Papriku sme kedysi na základke sledovali ako regulérny erotický film, pri ktorom nás zaujímali len kozy (a všetko iné) štedro obdarenej Debory. Že sa jedná o film kedysi ambiciózneho talianskeho tvorcu, ktorý sa postupne zošupával z piedestálu do bahna, nám bolo jedno. Pozerať to po rokoch je tak zážitok veľmi podivný. Je to dobrý erotický film, keď je to dramatická sračka? Hlavne, že má nad čím Tinto po večeroch masturbovať. Ja som to pri Paprike praktizoval naposledy pred viac ako dvoma dekádami.(10.5.2014)

• Subjektiv

Brasssovi se nedá upřít nadání ke zobrazování určitým způsobem pokřivených projevů sexuality, kterážto mu často slouží jako zástupný prostředek k líčení podstaty zcela odlišných, byť skrze symboliku falu či psychoanalýzu přece jen se sexuálnem propojených fenoménů. Poměrně slušně si vede v Salónu Kitty či Caligulovi, s nadsázkou nešlape příliš vedle ve Voyeurovi, ovšem cokoliv dalšího jsem viděl, již mi přišlo slabé a Paprika (s Mirandou) nejhorší. Jistě, ani tentokrát nerezignoval a nepřistoupil na to, že by prostě jen poskytl materiál pro "navození atmosféry" či rovnou vhodný k masturbaci, však mu to taky neupírám. V Paprice opět předvedl svět, kterému vládnou různé druhy perverzí a nectností. Zvrhlými choutkami a nehezkými vlastnostmi obdařuje nikoliv prostitutky, ale jejich zákazníky, proti čemuž nic nemám, leč se mi zdá, že se až příliš seznamovitě zhostil svého úkolu a tak vrší piss, lesbickou lásku, hrbáče, trojky, SM a další záležitosti bez nějaké rozvíjející koncepce, snad s výjimkou jakési proměny hlavní hrdinky, žel nepříliš přesvědčivě zahrané. Ta totiž pořád vypadá a v mnoha ohledech se i chová jako hloupá selka nenasytně souložící při dojení krav, byť děj lehce naznačuje její proměnu v protřelou štětku schopnou pomocí vlády nad penisem i přes svou vnitřní jednoduchost dosáhnout výhod. S takovou jí těžko uvěřit životní moudro odrážející přirozenost sexuality, byť mu dala správnou formu větou: "Kunda je věčná." Hnojník ve mě totiž vzrušení spíš ničí. A že je tu stále brassovská kamera, zrcadla a symetrie? Nojono, ona je často dost stejná... A zrcadla se do filmu, v němž reflexe je neexistující pojem, stejně příliš nehodí. Silná *.(5.1.2011)

• corpsy

Nudné soft porno s preplácanými hereckými (?) výkonmi.(11.4.2011)

• Gee.Rocks

Tohle je teda téměř nejhorší film, který jsem kdy viděla. To je na trauma! Co filmu vyneslo tu jednu hvězdičku? To, že je italský!(24.9.2011)

• EdaS

Mít v hlavní roli takovej kus (věčně nahé) ženské a přitom natočit film, který není ani trochu sexy - to je vlastně taky umění.(23.12.2009)