• Itálie

• slovenský

Drama / Erotický

Itálie, 1991, 111 min

• corpsy

Nudné soft porno s preplácanými hereckými (?) výkonmi.(11.4.2011)

Cituji kolegu: "Nic niterného, ani naopak silně zkaženého. Tinto Brass byl řemeslník. Nic víc ani nic míň." Souhlas. Moc dobrý řemeslník! A vzhledem k tomu, že v celém filmu padne jen pár facek, zato se tu neustále vesele souloží - ve sklepě, v přízemí, v patře... a nepromešká se ani příležitost ve vlaku, to vše okořeněno rozpustilou hudbou, vesele cválající do rytmu přírazů, a zarámováno ne nezajímavým příběhem, kterak si holčina našla práci, co jí sedla jak prdel na hrnec (pardon :-) volám z celých plic: BRAVO ! Víc takových filmů, víc Tinta Brasse, víc "alespoň trochu vykřičených domů" (řečeno s doktorem obého práva Karlem Zajíčkem - Konto separato). Lidi nám budou víc souložit a míň se nám vraždit. A taky bude míň válek... Make love, not war !!!! P.S. samozřejmě, že ty čtyři hvězdy jsou jen pro UNCUT... Sestříhané je to zprasené tak na jednu slabou hvězdu, o tom žádná.(30.12.2012)

• EdaS

Mít v hlavní roli takovej kus (věčně nahé) ženské a přitom natočit film, který není ani trochu sexy - to je vlastně taky umění.(23.12.2009)

Ptám se, v jakém měřítku mám ohodnotit pornofilm. Pornografický baron Tinto Brass natočil jeden z počátečních snímků rozvíjejících se pornofilmů. Neříkám, že filmy s erotickým zaměřením, nebo podobně měkké porno, předtím nebylo, ale pravý rozkvět tohoto tématu přišel až s devadestými léty minulého století a tomuto filmu se nedá vytknout, že je to dobrý začátek, natočený akorát v našem revolučním roce 1989. Filmu nic nechybí, což se teda o dnešních pornofilmech říct nedá, takové se se svým scénářem, a zejména dějem Paprice nevyrovnají. Film nadchne. Nechybí vtip, zápletka, ani dobří herci. Skoro bych řekl, že drtivá většina dnešního porna čerpá z nápadů použitých právě ve filmech z let minulých. Když porovnávám takové filmy s Paprikou, tak ve zkratce: srazí se sexy ženská a svalnatej chap. Řeknou si pár slov, zajdou na zmrzlinu a hned na to se spolu vyspí. Další den chlap zmizí, ale začne telefonovat a slibovat kdo ví co. V tu ránu se do toho všeho se vloží matka tý ženský. Co asi přijde potom? Vyspí se spolu všichni dohromady. A to je celé! Proto bych jako nejlepší pornofilm zvolil právě Papriku, protože kde jinde můžou vzniknout lepší příběhy, než v bordelu. Tady je to obráceně: Štětka se s nějakým sympaťákem vyspí a pak teprve s nim jde na večeři. Teď mě budete považovat za blázna, že bych se protiřečil? Ne, dnešní pornofilmy nemají žádný originální děj, je to ze starýho porna, jedinně je to vše stokrát upravené, stokrát přepsané a stokrát převedené do našeho poměru jednadvacátého století (dnes jsou v módě vychrtliny(?)). Paprika je jeden z mála pornofilmů, které mají zajímavý děj a skvělé herce. Hmm takže za mě jako že bych měl hodnotit jeden z nejdražších šperků pornografické kinematografie, tak 5*, avšak kdybych hodnotil čistě za svůj obecný názor na filmy, tak 3*, porno není zrovna můj žánr. Sečteno a podtrženo to vychází přesně na 4*, doufám, že se mi dostane do rukou více tak kvalitních filmů.(13.7.2008)

• WANDRWALL

Líbilo se mi to, i když je to více komedie, než erotický film.(25.8.2010)