Poslední vrchol

The Last Summit

Posledný vrchol

Dokumentární

Španělsko, 2010, 82 min

Byla jsem na tomto filmu v kině Metropol v Olomouci. V kině už jsem pět let nebyla, tak už si asi nevybavím, jestli jsem někdy zažila větší ticho (špendlík by bylo slyšet spadnout) v průběhu celé projekce i po ní. Toť tedy konkrétní zážitek - a nejen můj, ale asi mnohých, kdo byli se mnou ve filmovém sálu. Inspirativní životní příběh kněze, který můžete následovat, ať už jste kdokoliv a kdekoliv. Láska Kristova konkrétně žitá v životě člověka dnešní doby. Svědectví o zajímavém člověku i o kráse a potřebnosti kněžství a kněží. Pablův bratr se mu svěřil o problémech, které má s člověkem, se kterým si vůbec nerozumí. "A modlíš se za něj? Zkoušel jsi pro něj něco udělat, zkusil si mu dát nějaký dárek?" Taková byla Pablova odpověď. A on sám takto skutečně žil. Zajímavé komentáře: texa, Fido.(1.2.2014)

• sator

Šel jsem dokumentu hodně vstříc, ale bohužel...(4.2.2016)

Děkuji Nettrassovi za doporučení na tento úžasný dokument o jednom pravdivém a výjimečném knězi. Během sledování říkala jsem si, přesně vím se kterou nelehkou situací bych za takovým člověkem jela. Po skončení dokumentu vím, že bych tak daleko ani nemusela. :) Děkuji :)(26.10.2016)

Film plný svedectiev o kňazovi, ktorý miloval človeka a Krista, a ktorý objavoval krásu i tajomstvo kňazstva...Dostali ma slová jeho otca po udalosti jeho smrti.... Po filme sme s priateľmi ďakovali za kňazov, ktorých sme mali možnosť spoznať.(14.6.2014)

Z jistých hledisek nejlepší film, jaký můžeme v kině vidět. Není dokonalý - sama bych něco poupravila, vyměnila některé věty za zajímavější svědectví, přidala pár minut, ale tyto drobné výhrady vůbec nehrajou roli - je to film, na který člověk nezapomene. Film, který hovoří o tom, co všichni chceme slyšet, co je skutečností a co je naší nejvyšší radostí.(1.2.2014)

• - Čtyři dny před svou smrtí vedl Pablo exercicie v klášteře na úpatí hory Moncayo. Jeho přednášky byly zaznamenány a poté vydány jako kniha „Hasta La Cumbre - Až na vrchol“. Do konce roku 2011 vyšla už ve 14 vydáních. (argentina)

• - Přestože rozpočet dokumentu činil pouhých 200 000 euro a náklady na reklamu 2 000 euro (především webové stránky), zařadil se v prvních týdnech ke kasově nejúspěšnějším projekcím ve Španělsku. Úspěch spočíval v ústním předání. Během prvních 5 měsíců jej vidělo 125 000 diváků. (argentina)

• - Pablo Domínguez, kněz, filozof, děkan teologické fakulty v Madridu a horolezec, zemřel 15. 02 .2009 při sestupu hory Moncayo. Byla to poslední hora ve Španělsku nad 2 000 metrů, která mu zbývala zdolat. (argentina)