poster

Poslední vrchol

 • Španělsko

  Última cima, La

 • slovenský

  Posledný vrchol

 • anglický

  Last Summit, The

Dokumentární

Španělsko, 2010, 82 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fido
  *****

  Film jaký všichni moc a moc potřebujeme...(21.1.2014)

 • Jaccobos
  *

  Dokument, který je o knězi, jako katolík bych jej měl ocenit, nicméně nejsem jenom katolík, jsem i divák a jako takový musím film ze všech stran okousat kritikou, že z něj nezbude víc než 1-2 minuty času. Tak hrozně nadhodnocený dokument jsem neviděl. 2x jsem usnul a tak 4x chtěl odejít ze sálu, jak jsem se kousal nudou. Má kritika se vztahuje pouze k filmu nikoli k postavě Pabla Dominigueze, který byl nejspíš velmi fajnový chlapík.(28.4.2014)

 • Mariin
  **

  S velkými rozpaky dávám dvě hvězdičky. Jde vlastně o poloamatérský dokument v takovém tom stylu amerických evangelikálních videí, kterých se v USA točí tisíce. Nechci snižovat kvality toho kněze, ale přece jen na mne superlativy fanoušků z jeho "fanklubu" působily nepříjemně a některé výroky zněly až sektářsky. Nevím, proč by známkou nějaké velikosti (a svatosti) mělo být to, že tragicky zemřel (se svou přítelkyní) v horách atd... Zcela vážně a odpovědně mohu konstatovat, že tento film bych svým "hledajícím" bližním nedoporučoval, či přesněji řečeno raději bych ho pominul. Neb podle mého názoru je dosti plytký a nese v sobě nebezpečí kultu člověka, jeho schopností a aktivismu. Jeden z nejvíce nadhodnocených titulů z žánru náboženských dokumentů, jaké jsem kdy viděl (ke dni 30.5.2014: 79%!).(30.5.2014)

 • Tayen
  **

  Film si vzal za úkol rozšířit povědomí o jednom neobyčejném knězi, a tak i vrátit lidem důvěru v církev. Otec Pablo byl podle natočených výpovědí charismatický, skromný, optimistický, zapálený do víry, atraktivní, vždy ochotný pomoci, se smyslem pro humor, byl to velký myslitel a teolog. Samé superlativy. Celý dokument se skládá převážně z chvály blízkých osob kněze. Nechci zpochybňovat, že je všechno pravda, ale pro dobrý dokument je to málo. Poslední vrchol byl natočen posmrtně takže o otci Pablovi víme jen to, co řekli ostatní a to jsou jen dál rozvíjená pozitivní slova. Poslední vrchol otce Pabla tak nepomáhá lidem přiblížit, ale naopak z něj dělají téměř světce a tím ho od nich vzdalují. Možná je problém v tom, že v Česku neexistuje tak pevná křesťanská základna a lidé se na kněze neobrací tak jako ve Španělsku, a tudíž ho nikdy nemůžeme ocenit, tak jako v rodné zemi. Ke konci na mě začal snímek působit až strašidelně. Ve chvíli, kdy žena vykládala, jak ji rozmluva s otcem zabránila přerušit těhotenství, když věděla, že dítě má vývojové vady, jsem si říkala, že je něco špatně. A když malý chlapec do kamery říká, že se chce stát taky knězem jsem si uvědomila, jak nebezpečné je, když vás o něčem přesvědčuje tak charismatická osoba, byť s dobrými úmysly. Nakonec stejně neděláte to, co považujete za správné vy, ale to, co považuje za správné ona osoba. A uvědomuji si, jak jednoduché je potom přesvědčit i celé davy. Jsem zvědavá, co by otec Pablo říkal, kdyby viděl, jakou reklamou je film o něm. Škoda, že film nenabízí na kněze více pohledů, ale je to jen opakování téhož od různých lidí, a to ještě v nezměrné délce. Podle mě by Poslední vrchol měl mít tak poloviční stopáž.(7.3.2014)

 • texa
  *****

  "První objev je objevit Boha." Neskutečně inspirativní, plné skutečných vzpomínek na člověka skrz jeho přátel, rodiny či lidí, které stačil potkat za svůj krátký, leč bohatý život. Trochu smutné a zároveň plné optimismu. Z těch lidí to úplně sálá a ten konec s květinami úplně dojal:))(8.2.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace