poster

Poslední vrchol

 • Španělsko

  La última cima

 • anglický

  The Last Summit

 • Slovensko

  Posledný vrchol

Dokumentární

Španělsko, 2010, 82 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Matematicka
  *****

  Byla jsem na tomto filmu v kině Metropol v Olomouci. V kině už jsem pět let nebyla, tak už si asi nevybavím, jestli jsem někdy zažila větší ticho (špendlík by bylo slyšet spadnout) v průběhu celé projekce i po ní. Toť tedy konkrétní zážitek - a nejen můj, ale asi mnohých, kdo byli se mnou ve filmovém sálu. Inspirativní životní příběh kněze, který můžete následovat, ať už jste kdokoliv a kdekoliv. Láska Kristova konkrétně žitá v životě člověka dnešní doby. Svědectví o zajímavém člověku i o kráse a potřebnosti kněžství a kněží. Pablův bratr se mu svěřil o problémech, které má s člověkem, se kterým si vůbec nerozumí. "A modlíš se za něj? Zkoušel jsi pro něj něco udělat, zkusil si mu dát nějaký dárek?" Taková byla Pablova odpověď. A on sám takto skutečně žil. Zajímavé komentáře: texa, Fido.(1.2.2014)

 • texa
  *****

  "První objev je objevit Boha." Neskutečně inspirativní, plné skutečných vzpomínek na člověka skrz jeho přátel, rodiny či lidí, které stačil potkat za svůj krátký, leč bohatý život. Trochu smutné a zároveň plné optimismu. Z těch lidí to úplně sálá a ten konec s květinami úplně dojal:))(8.2.2013)

 • Misericordia
  ****

  Film plný svedectiev o kňazovi, ktorý miloval človeka a Krista, a ktorý objavoval krásu i tajomstvo kňazstva...Dostali ma slová jeho otca po udalosti jeho smrti.... Po filme sme s priateľmi ďakovali za kňazov, ktorých sme mali možnosť spoznať.(14.6.2014)

 • sator
  **

  Šel jsem dokumentu hodně vstříc, ale bohužel...(4.2.2016)

 • Mariin
  **

  S velkými rozpaky dávám dvě hvězdičky. Jde vlastně o poloamatérský dokument v takovém tom stylu amerických evangelikálních videí, kterých se v USA točí tisíce. Nechci snižovat kvality toho kněze, ale přece jen na mne superlativy fanoušků z jeho "fanklubu" působily nepříjemně a některé výroky zněly až sektářsky. Nevím, proč by známkou nějaké velikosti (a svatosti) mělo být to, že tragicky zemřel (se svou přítelkyní) v horách atd... Zcela vážně a odpovědně mohu konstatovat, že tento film bych svým "hledajícím" bližním nedoporučoval, či přesněji řečeno raději bych ho pominul. Neb podle mého názoru je dosti plytký a nese v sobě nebezpečí kultu člověka, jeho schopností a aktivismu. Jeden z nejvíce nadhodnocených titulů z žánru náboženských dokumentů, jaké jsem kdy viděl (ke dni 30.5.2014: 79%!).(30.5.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace