poster

Poslední vrchol

 • Španělsko

  La última cima

 • anglický

  The Last Summit

 • Slovensko

  Posledný vrchol

Dokumentární

Španělsko, 2010, 82 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • texa
  *****

  "První objev je objevit Boha." Neskutečně inspirativní, plné skutečných vzpomínek na člověka skrz jeho přátel, rodiny či lidí, které stačil potkat za svůj krátký, leč bohatý život. Trochu smutné a zároveň plné optimismu. Z těch lidí to úplně sálá a ten konec s květinami úplně dojal:))(8.2.2013)

 • Matematicka
  *****

  Byla jsem na tomto filmu v kině Metropol v Olomouci. V kině už jsem pět let nebyla, tak už si asi nevybavím, jestli jsem někdy zažila větší ticho (špendlík by bylo slyšet spadnout) v průběhu celé projekce i po ní. Toť tedy konkrétní zážitek - a nejen můj, ale asi mnohých, kdo byli se mnou ve filmovém sálu. Inspirativní životní příběh kněze, který můžete následovat, ať už jste kdokoliv a kdekoliv. Láska Kristova konkrétně žitá v životě člověka dnešní doby. Svědectví o zajímavém člověku i o kráse a potřebnosti kněžství a kněží. Pablův bratr se mu svěřil o problémech, které má s člověkem, se kterým si vůbec nerozumí. "A modlíš se za něj? Zkoušel jsi pro něj něco udělat, zkusil si mu dát nějaký dárek?" Taková byla Pablova odpověď. A on sám takto skutečně žil. Zajímavé komentáře: texa, Fido.(1.2.2014)

 • argentina
  *****

  Z jistých hledisek nejlepší film, jaký můžeme v kině vidět. Není dokonalý - sama bych něco poupravila, vyměnila některé věty za zajímavější svědectví, přidala pár minut, ale tyto drobné výhrady vůbec nehrajou roli - je to film, na který člověk nezapomene. Film, který hovoří o tom, co všichni chceme slyšet, co je skutečností a co je naší nejvyšší radostí.(1.2.2014)

 • Misericordia
  ****

  Film plný svedectiev o kňazovi, ktorý miloval človeka a Krista, a ktorý objavoval krásu i tajomstvo kňazstva...Dostali ma slová jeho otca po udalosti jeho smrti.... Po filme sme s priateľmi ďakovali za kňazov, ktorých sme mali možnosť spoznať.(14.6.2014)

 • Tayen
  **

  Film si vzal za úkol rozšířit povědomí o jednom neobyčejném knězi, a tak i vrátit lidem důvěru v církev. Otec Pablo byl podle natočených výpovědí charismatický, skromný, optimistický, zapálený do víry, atraktivní, vždy ochotný pomoci, se smyslem pro humor, byl to velký myslitel a teolog. Samé superlativy. Celý dokument se skládá převážně z chvály blízkých osob kněze. Nechci zpochybňovat, že je všechno pravda, ale pro dobrý dokument je to málo. Poslední vrchol byl natočen posmrtně takže o otci Pablovi víme jen to, co řekli ostatní a to jsou jen dál rozvíjená pozitivní slova. Poslední vrchol otce Pabla tak nepomáhá lidem přiblížit, ale naopak z něj dělají téměř světce a tím ho od nich vzdalují. Možná je problém v tom, že v Česku neexistuje tak pevná křesťanská základna a lidé se na kněze neobrací tak jako ve Španělsku, a tudíž ho nikdy nemůžeme ocenit, tak jako v rodné zemi. Ke konci na mě začal snímek působit až strašidelně. Ve chvíli, kdy žena vykládala, jak ji rozmluva s otcem zabránila přerušit těhotenství, když věděla, že dítě má vývojové vady, jsem si říkala, že je něco špatně. A když malý chlapec do kamery říká, že se chce stát taky knězem jsem si uvědomila, jak nebezpečné je, když vás o něčem přesvědčuje tak charismatická osoba, byť s dobrými úmysly. Nakonec stejně neděláte to, co považujete za správné vy, ale to, co považuje za správné ona osoba. A uvědomuji si, jak jednoduché je potom přesvědčit i celé davy. Jsem zvědavá, co by otec Pablo říkal, kdyby viděl, jakou reklamou je film o něm. Škoda, že film nenabízí na kněze více pohledů, ale je to jen opakování téhož od různých lidí, a to ještě v nezměrné délce. Podle mě by Poslední vrchol měl mít tak poloviční stopáž.(7.3.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace