Afrika

• Česko David Attenborough: Afrika (více)
TV spot

Epizody(6)

BBC nám ve svém mimořádně úspěšném seriálu předvádí Afriku tak, jak jsme ji ještě nikdy neviděli. Vydáme se na nádhernou cestu, poznáme pět překrásných afrických regionů a v nich nové příběhy, zvířecí druhy a místa, která pro nás dosud byla naprosto neznámá. Zúčastníme se unikátní expedice, která nás zavede do nejextrémnějších částí tohoto obrovského kontinentu, uvidíme úchvatnou divočinu a její neuvěřitelnou faunu a flóru. Procestujeme Afriku od krásného a poklidného pohoří Altas až po Mys Dobré naděje, od konžských džunglí až po rozbouřený Atlantický oceán. Uvidíme záběry horských hřebenů a zasněžených pustin, jaké nikdo nikdy dříve nenatočil. Celý ten nádherný svět nám seriál předvede zcela novým způsobem, budeme mít pocit, že se s živočišnou a rostlinnou říší Afriky setkáváme tváří v tvář. Neznámá místa a chování jejich zvířecích obyvatel budeme moci sledovat z dosud naprosto nevídaného úhlu pohledu. (TV Spektrum)

blondboss

Každý jeden milovník prírody, musí hltať každý jeden prírodopisný dokument z dielne BBC a inak tomu nie je ani v tomto prípade. Sledovať úžasné zábery na africkú prírodu štýlom, akým sa to doteraz netočilo, je naozaj doslova balzam na dušu. A keď k tomu pridáte charizmatického Attenborougha a jeho "pripovídky", tak jednoducho nedá sa inak hodnotiť ako plnými. Ozaj krásny dokument, ktorý nám hovorí o tom, čo všetko máme a čo všetko si máme vážiť. 95 % ()

PaTeXx

Ani nemá smysl sem vypisovat, co všechno se mi v seriálu líbilo. Každý díl měl takových momentů spoustu a BBC jen potvrzuje, že v současném světě přírodopisných dokumentů nemá konkurenci. A zaslouženě. ()

Starlionx

Jako pátý hodnotící 5* a je to bílé na červeném: 100%. A nic jiného si ani tento dokument nezaslouží. Snad jen více dílů a hudbu George Fentona, ale to jsou jen detaily. David Attenborough se dokonce v úvodu několika dílů na krátko objeví přímo z lokací, ale jinak je dokument ve stylu Planet Earth, Life či Frozen Planet, kdy David pouze provází jeho nezaměnitelným komentářem. Nechybí ani tradiční desetiminutovka o natáčení vybraných scén. To vše samozřejmě v nejvyšší obrazové či zvukové kvalitě. ()

greppi

Souboj dvou žirafích samců měl v sobě víc náboje než nejlepší akční holywoodská scéna. Neuvěřitelný dokument. ()

Nyanka

Absolutně dechberoucí (jako vždy). Už v prvních minutách na úvodu, kdy nás David seznamoval s tím, co nás čeká, mi bylo jasný, že tohle bude absolutně ohronýn. Fantastický záběry, na který se díváte s napětím, nebo vás i dojmou - všechno je s tímhle dokumentem možné... ()

oiuoiu

Nádherný seriál, nejlepší záběry i mikropříběhy přírody, jaké jsem kdy viděla. Komentář nadstandartně vkusný. Špička. ()

JoeSO

Nové a nové věci z dílny BBC a další a další záběry z naší nádherné planety. Snad všechna místa v seriálu mne popadne chuť navštívit, když vidím tu krásu. ()

ariari

toto sa prekonať nedá. Takýto scenár nám vytvorila mater príroda a my sa ku Gai skláname s prosbou o ďalšie večerníčky.V jej podobe sú tieto rozprávky Zeme na dobrú noc naozaj pestronádherné ()

987Castiel

David Attenborough je otec dokumentov o prírode. Všetky série a filmy v ktorých mal prsty sú elitou, Africa nevynímajúc. Jeho rozprávanie nejde nahradiť a preto sa teším z každého nového dokumentu kde počuť jeho hlas, lebo nevieme kedy to bude jeho posledný. Videné: 1. Kalahari - súboj žiráf najlepšia scéna. ()

ovi77

Úžasné! BBC je TOP a potvrdzuje to opäť. Nedá sa mi nesúhlasiť, že v HD sú to hotové orgie pre očí. ()

Alvin

To máte tak, buď patříte do té jedné miliardy lidí, která má tohle všechno za domem, resp. za chýší, rodným křovím apod. a přijde vám to asi docela normálka, anebo jste měli to štěstí (ačkoli i to je relativní) narodit se do té blahobytnější části světa a pak si musíte pořídit pořádně velkou televizi a koukat s otevřenou pusou, protože příroda je zkrátka úžasná. ()

Pharao20

Je málo filmov, či už dokumentárne alebo hrané pri ktorých človek môže hodinu v kuse čumieť na telku s otvorenými ústami a zatajeným dychom, fascinovaný každým jedným záberom od začiatku až po koniec. Tento seriál k nim rozhodne patrí. Vizuálne dokonalé a zároveň obsahom neskutočne zaujímavé. Pre dokonalý zážitok je nutné pozerať tento skvost vo Full Hd. Skvelá práca... ()

Bogrant

Bez vyťahovania tých istých klišoidných superlatívov to snáď ani nejde popísať, ale keďže by som sa im pre tentokrát rád vyhol, poviem iba toľko, že ak hľadáte niekde k videniu tú najdivočejšiu a najnespútanejšiu časť čierneho kontitentu zvaného Afrika, určite sa pozrite na tento produkt. ()