Dvojníci

• Itálie

Non c'è due senza quattro

• slovenský

Dvojníci

Double Trouble

Akční / Komedie

Itálie, 1984, 99 min

• dopitak

Také Dvojníci sehrály v mém filmovém životě poměrně dlouho epizodu, staly se totiž po několikanásobném puštění a usnutí filmem, který jsem měl zkrátka doma zakázaný :-) Jedná se o typickou S-T komedii se spoustou nepovedených myšlenek, vitpů a scének. Prostě hubenej a tlustej zase každému namlátí, a koho by náhodou netrefili, ten si na jejich nastavenou pěst sám a radostně naběhne. Kdysi se to dalo, ale už je toho moc. Za zmínku stojí i dabing, dělaný tentokrát pro VHSky na začátku 90´s. V hlavních rolích Rudolf Jelínek (3/5) a Láďa Mrkvička (4,5/5).(15.6.2014)

Sice se nejedna o jeden z nejlepsich filmu tehle dvojice, ale jedna se o jeden z mejch nejoblibenejsich. Zapletka je tentokrat docela zajimava a cely je to postaveny na kontrastu mezi "dobytkama" SaH a slusnakama SaH. Kdyz jsou na scene "dobytci", tak je vse pri starem, dobry hlasky, dobry bitky a vtipky tezici z neznameho prostredi. Ale kdyz jsou na scene slusnaci, tak je to proste rezba, vystraseni Spencer a Hill jsou proste nejlepsi a zaverecna bitka je perfektni. Jediny, co bych filmu vytknul, je jedna, stale se opakujici, pisnicka. A taky mi prislo, ze Spencer dost zestarl a hodne pribral, ale jinak je vse pri starym.(6.8.2006)

Bohatí bratranci v pozadí, kteří cupitají, dezinfikují, smějí se až se jim třesou ramena a leknou se při každém zaklepání, jsou zkrátka neodolatelní.(24.7.2011)

Další z dlouhé řady italských komedií s oblíbeným duem. Opravdu vzenešené vtipy, které polechtají bránici. Své věrné "kopie" si zahrála skutečně hezky, až jsem nevěřil, že toho jsou pánové schopni.(12.9.2008)

Jeden z nejlepších filmů dvojky Spancer&Hill(21.4.2010)