Dvojníci

• Itálie

Non c'è due senza quattro

• slovenský

Dvojníci

Double Trouble

Akční / Komedie

Itálie, 1984, 99 min

Tuhle dvojku pro mne byla vždycky ohromná sranda sledovat. Spencerovy zabijácké facky a Hillův odzbrojující vtip dokáží zaujmout i po letech.(29.4.2009)

Má to pár slabších míst, ale má to i slovní humor. A ruční prácička v San José je pro milovníky rvaček této dvojice k uchechtání. A nikdy bych nevěřila, že Rudolf Jelínek je tak famózní dabér. To, co tady předvedl, by zasloužilo několik ocenění zároveň.(30.9.2013)

Aneb Hill a Spencer nadruhou. Mít na světě dva Budy, to bych se bál, že se Země vychýlí ze své oběžné dráhy (to by chtělo někoho, aby ji vyrovnával), mít na světě dva Terence, nezbyla by nám v ČR jediná ženská (hromadný exodus do Itálie). Ale vážně. Výborná vtipná podívaná, jedna z posledních velkých "siláckých" rolí Terence a Buda. Chlámal jsem se od začátku do konce, pro mě jeden z nejlepších dílů těchto bitkových výtečníků. Enzo Barboni s nimi natočil jejich nejlepší filmy.(19.7.2007)

„Antonio, vystúp prosím ťa z auta a pozdrav dobrého pána dôstojníka.“ – „Dobrý deň, dobrý pán dôstojník.“ Bud Spencer a Bud Spencer a Terence Hill a Terence Hill v jednom z mojich najobľúbenejších projektov Buda Spencera a Terencea Hilla, z ktorého mi vždy na plecia skočí nálada. Trieštivá bláznivá talianska škola 80. rokov 20. storočia a skvelé akčné scény. Tentokrát sa však výnimočne podaril i pôvabný „zámenný“ scenár; vidieť Hilla a Spencera, jednu z najskúsenejších buddy dvojíc svetovej kinematografie, ako uhihňaných a precitlivených metroseuxálnych papkáčskych horenosov, je na roztečenie pôvabné.(21.10.2007)

Když jsem byl malý byl tohle jeden z mých nejoblíbenějších filmů se Spencerem a Hillem. Obsahuje přesně to co dělá tu dvojku úspěšnou. Rád se na něj kouknu znova a znova a vždycky rád. --- Jsem Bastion Coimbra de la Coronilla. – y Azevédo!!(5.8.2006)