Dnes já, zítra ty

• Itálie Oggi a me... domani a te! (více)

Na tuhle pomstu čekal opravdu dlouho. A vychutná si ji… Bill Kiowa jde na pět let do vězení za vraždu své ženy… kterou nespáchal. Po propuštění shromáždí staré kamarády, aby mu pomohli pomstít milovanou a vyrovnat účty... Western Dnes já, zítra ty svým půdorysem připomíná Sedm statečných či jiné klasiky žánru. Plán Billovy pomsty začíná rekrutováním jednotlivých pistolníků (mezi kterými vyniká Bud Spencer v typické roli mlčenlivé mlátičky), záhy se ovšem zkomplikuje – to když celá Billova banda padne do rukou úskočných a sadistických comancheros. Jejich mexického vůdce překvapivě ztvárnil Japonec Tacuja Nakadai, dvorní herec japonského režiséra Akiry Kurosawy. Spoluautorem scénáře byl slavný italský tvůrce hororů Dario Argento, jehož rukopis je patrný v atmosféře plné napětí i v závěrečné scéně v temném lese. (Česká televize)

Saxos

V začátku se BS ztrácí v nudné skorobouchačce, kde TH chybí. Je znát, že následující spolupráce špagety western šoupli o třídu nahoru. Zápory: no ten střih a music jde pobrat ohleduplně, jinak ee. Klady: je to už fakt archiv. ()

PTuranyi

Klasický western o pomste, pretože Bill Kiowa má dobrý dôvod prečo zabiť maniakálneho zločinca, ktorý si hovorí Elfego. Najme si na to štyroch výborných pištoľníkov. Áno, Bud Spencer je jeden z nich. Produkcia je celkom slušná a dopĺňajú ju obstojné herecké výkony špagetového westernu. Takže naši hrdinovia sú dostatočne drsný, záporný hrdina poriadne šialený a o temnú atmosféru sa starajú avantgardné psychedelické sláčikové kompozície. Môžeme teda pokojne sledovať ako Bill so svojou partiou postupne likvidujú bandu Comancheros jedného po druhom. 70% ()

hary04

Český název je Dnes já, zítra ty. Jinak je to jak říká klerik, sice to má takový jednoduchý děj 5 pistolníků proti 30 ale je to velmi dobrý western i s pár humornými vložkami. A jelikož dojde i na souboj stromček vs. mačeta, tak je mé hodnocení 95%. ()

Peenugirl

Typický špagetywestern... málo blábolu, samé kone, zbrane a po pomste bažiaci chlapi a predsa trošku iný. Milujem hudbu inšpirovanú divokým západom, aj tá je celkom fajn. A vety ako 'ty nechcípneš lehce' dávajú ešte väčší dôraz na drsnosť filmu. Mám rada aj zábery na špinavú ubitú tvár s modrými očami plnými hnevu. V každom poriadnom westerne musí byť záber na chlapskú tvár. 75% ()

Pythonator

Začátek s náborem členů do party perfektní. Pokrová scéna perfektní. Hudba velmi dobrá. Jenže pak to nějak nudí, místo aby to někam gradovalo. Škoda, že tomu chybí nějaký epičtější konec. ()

Bohdy67

Malinko lepší než průměr, ale jinak klasický western z té doby... Bud Spencer zde hraje vedlejší roli,což ale úplně nevadí.  Viděno už asi dvakrát, znovu už asi nebude třeba... 58% ()

charles3

Spencer v době svých westernových začátků jako jeden z pětičlenného komanda, což si zopakoval o rok později v Armádě pěti mužů. V době vzniku filmu Spencer současně začínal ve dvojici s Hillem - ve stejném roce vznikl také prostřední díl Colliziho trilogie Trumfové eso. A současně jde o režijní debut Tonina Cerviho, z jehož pozdějších filmů jsme v mohli i v našich kinech vidět komedie Třetí na řadě a Zdravý nemocný. Film samotný je ozvláštněný asijským záporákem (byť nikterak charismatickým), černobílým flashbackem a jménem spoluscénáristy, tehdy teprve začínajícího Daria Argenta. Jinak ale jen slabý nadprůměr s nevýraznou hudbou a místy zajímavou kamerou a střihem. ()

KalimeroI

Slušné řemeslo, a to je víc, než se většinou ve westernech dá vidět. Velmi zajímavá role Buda Spencera, a souboj se stromečkem, to je síla :) Ty čtyři si to zaslouží ()

PORTER44

Trochu slabší western s B.Spencerem ve vedlejší roli,modernější prostředí ,není to klasika ze zaprášeného západu a nudnější přestřelky ubrali filmu na zajímavosti ani herecké obsazení nic moc. ()

topol999

Ale jo, proč ne? BS přece nemusí hrát jen v komediích (které jsou ovšem většinově vynikající). Tento film je pravý syrový western, kde většinou o příběh nejde. Toto se potvrdilo i tady - příběh je velice prostý a mnohokrát omílaný dokola, pomsta hl. hrdiny. "Já to říkám furt, aby nám postavili nový vězení, tohle je starý a zámky praskaj, třeba jako tenhle" :) 80% ()

milos.bradik

Když se dívám na western, ve kterém téměř všichni vypadají jako Italové, pouze ten šílený Japonec je jiný, tak si říkám proč nenatáčejí raději kriminálky o mafii, to by jim sedlo lépe, ale je fakt, že už jsem viděl i horší spaghetti westerny, ale také mnoho lepších, takže tady 50 %. ()