Enrico Olivieri, předseda nejsilnější politické strany, je na pokraji krize. Preference jeho strany stále klesají a volby se nezadržitelně blíží. Jedné noci však Olivieri zmizí. Ve společenských a stranických kruzích se rychle šíří fámy a dohady a šedá eminence, Andrea Bottini, usilovně přemýšlí, jak situaci zachránit. V jeho hlavě se tak zrodí šílený a hazardní plán – podsunout veřejnosti Olivieriho bratra – dvojče. Důvtipný filozof, který trpí bipolární depresí, je však pravým opakem svého bratra. Poetické a srozumitelné vyjadřování, žoviální přístup k lidem a rozesmátá tvář jsou klíčem ke strmému vzestupu preferencí strany. Nebývalý obdiv a popularitu politika však kdosi ze zákulisí sleduje a vyčkává... (oficiální text distributora)

edie sedgwic

Toni Servillo ma zacina cim dalej tym viac presviedcat o svojich kvalitach. V poslednej dobe som videla viacero jeho filmov a mozem povedat ze je to Pan Herec. Aj v tomto filme exceluje, avsak obcas je zbytocne zdlhavy. ()

malypivo

Zajímavý, vtipný a oddychový film. Výborný Toni Servillo ve dvoj-roli. Skvělá kamera a záběry. Prostě skvělý itaslký film. ()

brumbrum

Naozaj nezvyknem zachrapat pri filme, ale teraz som mal co robit - taliansko-francuzska tahanica o nicom: naznaky, gesta, cele simplexne posmurne, trocha situacnej komiky.. Dvaja bratia, jeden na praskoch proti depke, druhy na tabletkach proti schize; jeden v politike, druhy v cvokarni. Ten z politiky zdrhne zo sceny k byvalej milenke, ktora ma uz davno rodinu, takze sa jej nanosi hned do postele, ako spravne vitalny sedemdestiatnik-kurvos. Stihne pri tom este pretiahnut tlstoritnu mladuchu v bazene. Zerie lieky, aby to nedomotal. A diskutuje s jej manzelom a jeho dcerkou, ktorych mamicku pili. Zatial jeho brat robi zazraky v politike, kedze mu prasky umoznili hladky prechod z cvokarne do prezidentskych sal: recituje filozofov, nepricetne sa udrbava, ma vzdy naporudzi odpovede hodne Einsteina, aj ked hovno znamenaju, no ale ludom sa to lubi. No a kedze je v kozi svojho brata, tak obraba jeho manzelku. A melodramaticka muzika a dej sa susnivo vlecie nevedno kam. A potom su titulky a clovek zasne, ze su dve hodiny v prdeli bez vysledku. Bratia si zasulozili vo vymenenych rolach a nakoniec sa kazdy vratil a nic sa nezmenilo. Dve * si to zasluzi LTT, pre dobry strih a este tu babenku hore-bez v bazene. Ale k odpadu to ma nebezpecne blizko: praznde gesta bez pointy. ()

JimiH

Nevtíravé komediální drama, které vás buď pobaví, nebo otráví. Mě díky Toni Servillovi a správnému odstupu režiséra pobavilo. ()

Cruchot

** je možné až příliš příkré, ale tenhle film mi neříká absolutně vůbec nic. Možná se něco klíčového ztratilo v překladu (neovládaje italštinu odkázán jen na titulky) nebo mi hlavní poselství filmu uniklo jinak, ale prostě jsem se nudil. Zápletka je víceméně stokrát provařená, postavy jednají podivně, jednoduše to šlo mimo mě. ()

štíple

Po předchozím trýznivém zážitku na filmu Houston byl tento italský snímek balzámem pro moji zdeprimovanou duši. Viva il cinema italiano! Toni Servillo a Valeria Bruni Tedeschi. Co víc si může milovník italského a francouzského filmu přát. Kritici pokleslé české politiky se pak mohou utvrdit, že politika je maškaráda nejen v naší rodné zemi. ()

Slapi15

Jednoduchá zápletka a je z toho milá komedie. Jak se zde píše skvělý herecký výkon Toni Servilla, vybraná hudba. A zdá se, že by naši vrcholní politici také potřebovali dvojče:-) (psáno za premiéra Sobotky a prezidenta Zemana) ()

mac000

Druhý skvělý herecký výkon T.Servilla v roce 2013 (po Velké nádheře). Tentokrát v roli "bláznivého" bratra-dvojčete, zastupujícího v roli politického vůdce italské opoziční strany. Srovnání mezi politikou a duševním zdravím jejích protagonistů se zde přímo nabízejí, ale film je možno vnímat též jako epizodu ze života dvou bratrů, kteří je po pětadvaceti letech setkávají na dálku tím, že hrají společnou životní roli. Záměrně (?) otevřený konec nabízí prostor k obecnějším úvahám o významu hodnot v lidském životě a přioritách, které jim každý z nás přikládá. Úžasná je scéna projevu hlavního hrdiny na davovém shromáždění (před televizními kamerami), kdy v podstatě pronáší obecné soudy, z nichž si každý může vzít to své (a "jeho" příznivci to tak pochopí). ()

krivkin

Velmi civilní a nenásilný snímek, plný humoru i smutku, pochopení a lidskosti. Pro mě určitě jeden z těch lepších filmů, které jsem měl tu možnost na letošním MFF vidět. Navíc jsem předtím absolvoval projekci "opusu" Houston a možná i proto dávám plné hodnocení, protože proti tamtomu byl Viva la libertá opravdu filmařský zážitek. ()

garry

Jak je možný, že ti Italové točí tak skvělé filmy jako v 70 letech? Toni Servillo je špica. Mimochodem je o rok mladší než já. Je to strašné být vrstevníkem takových dědků, když se cítím na 25. ()

blondboss

Dal som síce tri hviezdy, ale sú veľmi slabé. Išiel som do pozerania tohto filmu s veľkými očakávaniami aj vzhľadom k hodnoteniam na tomto portáli. Po zhliadnutí musím ale povedať, že to bola strašná strašná jeden a pol hodinová nuda, ktorá ničím nenadchla, zasmial som sa možno tak dvakrát (aj to asi len preto, lebo som si spomenul na nejaký vtipný zážitok zo včerajšej párty) a celkovo sa ten film vliekol. Scenáristicky to neprinieslo nič nové a postrádal som tu dosť emócie, čo mi na talianskych filmov vo všeobecnosti vadí asi najviac. Jediným svetlým momentom je herecká potencia Tonyho Servilla, ktorý dokázal vierohodne zahrať dva úplne odlišné typy ľudí. Veľmi priemerný film. 50 % ()

DonBraso

Námět malinko přetažený,což dusí nejvíc,že by měl být i hlavně zábavný.To vůbec není,což se snaží ukázat dvojčetem Olivierem,kterýho hraje rovněž Servillo.Ano tento herec,který mně provází malinko touto dobou a byl jsem zvědav,jak při změně režisérské židle bude hrát.Hraje stejně kvalitně.Bohužel jak jsem předeslal,film si buď má utahovat z politiky či má něco předeslat,ale vlastně neukáže nic.Bohužel propojení opaků je absolutně mizérné.Odfláknout to jen tím jedním hovovrem dvojčat a Enrico,který má menší románky někde ve Francii,jsou průměrně natočené.Ke konci je v tom malinko madlajz v celém děním.Postavy nedávají najednou smysl a pospojitost snímku pro mě byla jedna velká neznámá.Vše bylo jen tak na oko..Popravdě abych jen viděl,že jeden se vymění za druhýho,který má jiný proslov,není zrovna něco dechberoucího.Přišlo mně,že tam bylo mraky vaty a nic to neřeklo.Proč tanec a případný románek jedný holky,která ukáže prsa v bazénu?Proč románky s bejvalkou,když to nikam nevede?Proč divák neví,že to bylo či nebylo plánované?Mělo to vůbec nějaký výsledek?65% ()

lida93

Viděno v Karlových Varech. Moc příjemný italský film. Tento typ humoru mě moc bavil. Je sympatické, že to je podobné :)... ()

Taarg

Při druhém shlédnutí filmu jsem nebyl tak fascinovaný dějem a film se mi zdál trochu slabší než v karlovarském kině, kde se lidé hlasitě smáli. To víte, v té době vrcholila vládní krize... Zajímavý film o tom, jestli dokážeme zburcovat sami sebe a zda zvládneme podívat se politice do tváře. ()

Santiago.

Dá se hodinu a půl bez újmy na duševním zdraví dívat na nějakého politika? A může to být dokonce i zábavné a obohacující? Ano! Ale jen za podmínek, že se nejedná o nikoho z české politické scény a jde o film. Spíš než drama se sice jedná o pohádku, ale moc pěkně se na to koukalo! Elegantní, perfektně padnoucí obleky, nablejskaná černá auta... a hlavně skvělý Toni Servillo! ()

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

29.12.2013

Pět dní italského filmu v kině Lucerna

Pět dní italského filmu v kině Lucerna

11.12.2013

Od 11. do 15. prosince 2013 v kině Lucerna proběhne Středoevropský festival italského filmu MittelCinemaFest. Do svého 11. ročníku v letošním roce vstupuje jednou významnou novinkou: mezi místa… (více)

Hřebejk v Hlavní soutěži 48. MFF Karlovy Vary

Hřebejk v Hlavní soutěži 48. MFF Karlovy Vary