Série(2) / Epizody(24)

Tři izraelští vojáci se vracejí po mnohaletých a složitých vyjednáváních domů na svobodu. V zajetí strávili sedmnáct let. Na jednoho čeká manželka a děti, které ho téměř neznají, na druhého otec a bývalá přítelkyně, které se vdala během jeho nepřítomnosti za jeho bratra, třetí se vrací v rakvi a truchlí pro něj sestra. Po shledání s rodinou jsou na určitou dobu posláni do vojenského centra za účelem rehabilitace a výslechů. Ale jejich výpovědi jsou zmatené, liší se, a když si psycholog všimne, jak se prozradí v tajné komunikaci, a zjistí, že vědomě lžou, objevuje se hlavní otázka. Co tají? Co se stalo v zajetí? Patří k nepříteli? (Lavinia)

meteleskublesku

jsem šťoural, ale celkový nadšení mi kazej min.dva faily. první jsou psi, který čekají na páníčka po 17ti letech. a druhej. jak věděla Iris, že má dát v hotelu Jamine ten sešit do toho odvětrání? hovadiny... :-( ()

KcarlosK

Izraelci mají pouze jeden problém - mají to všechno hrozně roztahaný. Jinak jde o kvalitní drama s několika zvraty. ()

Jarabara

Stejně jako každý fanda seriálu Homeland jsem i já vždy toužila vidět izraelskou předlohu. Když se mi to konečně podařilo, nebyla jsem zklamaná, moje očekávání se naplnilo vrchovatě. Příběh vězňů, kteří se po 17 letech vracejí domů a musí čelit všemu, co jim „svobodný“ život přináší, nemůže nechat nikoho chladným. Na rozdíl od Homelandu je zpracování mnohem drsnější, opakované brutální scény ze zajetí mě dost deptaly, ale vydržela jsem. Zároveň však je zde mnoho scén velice citových, až sentimentálních, což se v dílech s touto tématikou obecně nevyskytuje – ten protiklad je nezvyklý. Vůbec neřeším, které zpracování tématu „návrat domů“ je lepší, obě patří, podle mého soudu ke špičkám seriálové tvorby v daném žánru. ()

trasprd

Každopádně je to určitě mnohem přesvědčivější než nezaslouženě známější Homeland. Příběh dává smysl, psychologie postav je perfektně propracovaná (včetně sexuálního života dospívající Dany, což zde někteří považují za laciný pokus být zajímavý - pracuju s mládeží a tohle už jsem několikrát viděl jako reakci na velmi vážné problémy s otcem). Nicméně, Fauda to není, ba ani Our Boys. Chybí tomu to napětí, spád, tah na branku (to vše se objevuje až v závěru 2. série). Možná by bylo lepší, kdyby tvůrci stejně jako u Our Boys vměstnali celý příběh do jedné série - a dost. Stačilo by osekat nekonečné lyrické scény, kde někdo pořád fňuká nebo funí. ()