Všechny roztleskávačky zemřou

(festivalový název)
  • USA All Cheerleaders Die (více)

První mrtvou roztleskávačkou ve filmu je Lexi. Její tragická nehoda přijde vhod novopečené kapitánce středoškolského týmu roztleskávaček Tracy, která chodí s Lexiným bývalým přítelem, fotbalistou Terrym. Lexiyně kamarádce Maddy se ale Tracyina romance nelíbí, a proto vstoupí do družstva roztleskávaček, aby se Tracy a Terrymu pomstila. To se ale zase nelíbí Leeně, která k Maddy chová mnohem hlubší, než jen přátelské city. Ještě menší radost jí ale udělá, když Maddy a dalších několik roztleskávaček zemře při nečekaně drastickém incidentu s chlapeckým fotbalovým týmem. Leena naštěstí ovládá černou magii, takže přivede mrtvé roztleskávačky k životu. Jenže, aby se udržely při životě, musí obírat ostatní o jejich životní sílu. Tvůrce hororové morality Žena Lucky McKee tentokrát zvolil mnohem odlehčenější přístup k žánru a spolu s Chrisem Sivertsonem natočil krvavou komedii připomínající teenagerské horory z osmdesátých a devadesátých let, kde ke každé pořádné středoškolské párty patřila duchařská seance a kde se puberťáci měnili v ohyzdné zabijácké démony s gustem trhající hlavy svým někdejším kamarádům. Jejich přehlídka zábavné brutality dušičkově rozjímajícím divákům napoví, že smrt může být i velmi komickou událostí,... zvlášť když se jedná o smrt někoho jiného. (Festival otrlého diváka)

misterz

Tak tupý pokus o "vyvražďovaciu" hororovú komédiu som už dávno nevidel. V prvej polhodinke sa v podstate nič nedeje. Ženské tu vedú svoje typické teen stupídne dialógy o chlapoch a psoch, čo prirodzene otravuje. Z nudy som si takmer odhryzol prsty po druhý článok. Po hádke v lese a autonehode sa veci pohnú dopredu, vycucanie chlapíka na spôsob Múmia sa vracia (2001) mi prišlo minimálne zaujímavé a dokonca som zaznamenal aj jeden vydarený pokus o humor ("...je to tam studené, má to byť studené?..."). Zlepšenie však bolo iba chvíľkové, pretože potom sa to zvrhne na akýsi trápno-klišoidný zlepenec a pokus o akože humorné explo. A atmosféra? To je niečo, čo tento film nepozná. Jediné čoho má film vrchovato sú debilné dialógy. Skrátka ide o filmovú žumpu, na ktorú treba len čím skôr zabudnúť. Dve hviezdy za babenky, viem je to trápne hodnotiť na základe niečoho tak lacného, ale v tomto prípade sa ani inak nedá a určite sa tým nič nepokazí. 30/100 ()

Korbitch

Od filmu s takovým názvem jsem čekal podstatně větší porci humoru. Ony tam nejspíš určité náznaky byly, ale tomu by se smál leda retardovaný gibon. Většinu stopáže se to snad tváří i vážně a já nechápu, co si tvůrci mysleli, když napsali všechny postavy jako kretény, blbky, štětky a ňoumy. Nenajdete jedinou postavu, které by jste fandili, natož aby jste se s nějakou ztotožnili. Jestli bude part 2, chtělo by to někoho, kdo netrpí mozkovou obrnou a vyblije sem tam nějaký ten gag. Takže to dejte celý Tommymu Wirkollovi. ()

Rob Roy

Přiznám se, že jsem pochyboval. Po smíšených ohlasech z Toronta jsem šel do kina bez nějakých očekávání, spíš jen abych naplnil "kvótu" hororového fanouška a nevynechal příležitost vidět na plátně. Lucky McKee ale do toho šlape hned od začátku a definitivně potvrzuje status nejpodvratnějšího amerického hororového režiséra současnosti. Tolik nápadů, uvědomělosti, pohrávání si se žánrem a nekompromisnosti se jen tak nevidí. Po Ženě i tady probleskují vážnější tóny, ale tentokrát jde hlavně o zábavu. Energické, svižné a černohumorné, McKee s kolegou do nás za minimum peněz pumpuje jednu audiovizuální bombu za druhou a ve finále nás vyplivne s příslibem pokračování (které nejspíš nikdy nepřijde). P.S. Musím poděkovat Jiřímu Flíglovi, že už několik let takhle tříbí vkus a hlavně nám dopřává vidět tyhle kousky na velkém plátně. A zapříst rozhovor s Davidem Čeňkem, potácejícím se v alkoholovém oparu (kulantně řečeno) nočními žižkovskými ulicemi byla už jen taková třešnička na dortu...P.P.S. František Novák bude tento film milovat. ()

castor

Proboha, ať to není ten typický příklad „plním si svůj filmový sen a něco natočím, i když vlastně vůbec nevím, jak na to“, říkal jsem si před projekcí. Když se chce někdo vyblbnout, nemám s tím problém. Ale všeho s mírou. Když natočil Tarantino Auto zabijáka, leckomu vstávaly vlasy na hlavě. Dělal si legraci z věcí, kterých je sám součástí. Hrál si s divákem, odkazoval ke starým kinům, kde se nonstop promítaly neambiciózní série té největší béčkové břečky, jen tak mimochodem ztratil jednu taneční a velmi očekávanou scénu, kochal se detailními fetišizujícími záběry na vyzývavá ženská pozadí. Jenže když pohled na luxusní silikonová těla přestane účinkovat, musí nastoupit nějaký příběh nebo alespoň něco, čeho by se měl divák chytit (třeba takový Bitch Slap to neměl). Nemá to ani tenhle kousek. Zařízlé kraťásky jsou možná fajn, ale žít se z toho nedá. Zvlášť když se po place pohybují jen samé nesympatické a domýšlivé postavy. Chvíli se bavit můžeme, ale i příběhová přepálenost musí mít svá pravidla a meze. All Cheerleaders Die jsou jen poloprázdným výkřikem!! ()

kingik

Co udělat se všemi provařenými hororovými klišé? Naházet je do jednoho inovativního kotle a navařit z nich novou a chutnou hororovou krmi. Hororový specialisté Lucky McKee & Chris Sivertson tedy nejdříve nechají zemřít své čtyři lepé hlavní protagonistky při automobilové nehodě, aby pak s nimi rozehráli neotřelou zombie hříčku, která v sobě odvážně kombinuje filmy z americké střední, tak jak je dobře známe , sexy povrchní filmečky ve kterých je maximum záběrů na nadité dívčí dekolty a zadečky z říše fantazie s příměsí lesbického sexu a zombie horůrky s woodoo motivy s nadhledem a s cíleným výplachem mozkovým. Sličné roztleskávačky středoškolského týmu NFL zemřou. Následně jsou oživeny pomocí síly magických kamenů, jejichž kouzelnou moc ovládá jistá a okolím neoblíbená mladá čarodějka s gotickým vzhledem. A všechno je zdá se ok jen s tím problémkem, že se dotyčné musí krmit lidskou krví nebo masem. A každá z nich má zatracený důvod někoho ze svého okolí zabít. Rovnice je tedy z přímého hlediska konceptu jasná a je překvapením, jak do ní tvůrčí dvojice postupně dosazovala inovativní prvky v nemalém poměru a udělala z toho téměř rovnici o dvou neznámých s (téměř) nepředvídatelným postupem. O co hůř nebo líp, jak si kdo vybere, že v první třetině se film o horor sotva otře a převážně se soustředí na představení jednotlivých protagonistů z nichž sympatie k nim nevzejdou okamžitě. Casting si dal záležet na tom, aby nepříliš známé mladé herečky vypadaly pokud možno co nejvíc v souladu s diváckým efektem zvaným "Wau"., který se dostaví za film hned několikrát. Zpočátku respektive před proměnou slečny nijak nevybočují ze standardu povrchních krásek. Ten obdiv k nim přijde paradoxně až teprve s jejich návratem mezi živé. Najednou tady máme čtyři sexy slečny, z nichž každá je typově i charakterově jiná, které mužské publikum doslova udolají svým dráždivým sexappealem a dokonce i hereckými schopnostmi zahrát svoje postavy se sympatickým nadhledem. Jejich více než časté obnažování v tomto případě nelze vnímat jako čistě samoúčelné, ale je plnohodnotnou součástí děje, který příjemně překvapí v jednotlivostech. Jako celek se občas nedokázal zbavit ne vždy efektivní snahy dostat do filmu, co se jen dá, i když už tam toho bylo dost. A rozjezd filmu byl přece jen zdlouhavější. Další výtka směřuje k technickému provedení stěžejní scény havárie, kdy bourající auto kamera neukázala. Následně bylo vidět jen mrtvá těla ležící v řece. To bych pochopil u českého filmu, kdy by skutečné auto nahradil dost možná papírový model slepený z "ábíčka", ale u amerického filmu je to celkem prohřešek. Pozornému divákovi jistě neunikne, že se po dívkách za celou dobu neshání nikdo z jejich rodiny. Gore bylo na slušné úrovni. Speciální efekty byly horší a jejich působivost zabíjela lacinost, ačkoliv film vypadal z hlediska rozpočtu velmi dobře a vizuál byl líbivý. Film postupně gradoval a dost často se nebral vážně. Je škoda, že po tom všem vršení originálních scén s dobrými herečkami tvůrci utli film v tom nejlepším. Pár minut navíc by filmu neuškodilo, zvláště, když se v závěru vynořila postava se kterou už film ani divák rozhodně nepočítal. Film označím za sexy horor roku s neotřelým pojetím, které tady dlouho scházelo. Kdo se mu bude chtít vyhnout obloukem, vystavuje se nebezpečí, že si ho "mrtvé" roztleskávačky najdou. Tenhle horor by měl dostat z diváckého hlediska svoji šanci a lepší hodnocení než má. Mé hodnocení: 90% () (méně) (více)

• Jednou z lokácii, kde prebiehalo natáčanie, bola škola Cathedral High School v blízkosti Čínskej štvrti v Los Angeles. Škola bola založená roku 1925 na mieste, kde stal kedysi cintorín. (beso74)