Série(2) / Epizody(9)

Tamirki

O zombie tady vlastně vůbec nejde :-) Mnohem spíše se jedná o komorní drama, které je alegorickým zpodobněním problému jinakosti a přijímání odlišnosti ve společnosti i v malé komunitě. Zároveň zobrazuje vztahy a postavy poznamenané tragédiemi a vinou, lidi, kteří se musí vyrovnat s tím, že spáchali nepředstavitelné, nebo ty, kteří ztratili své blízké a teď musí přijmout jejich návrat ve zcela jiné a poněkud děsivé podobě. Všechny reakce a postoje přitom působí velmi uvěřitelně a realisticky - ano, přesně takhle nějak by se Británie a její vesnické komunity mohly vyrovnávat s "obětmi částečného skonu". ()

MartinTerran

V 1. řadě, která má 3 díly se vlastně kromě jedné smrti nic důležitého nestalo. Je to takové sociální zombie drama jak píšou ostatní s pomalým tempem a nic pořádného se tam neděje, takže je to takové docela nudné, ale nikdo nesliboval vyvražďovačku, kterých je dost, takže příjemná změna každopádně uvidím co přinese druhá řada. Hodnocení: 55/100. ()

jaakub

Fantastické drama. Naprosto uvěřitelné herecké výkony - Britové a Británie (tady severní Anglie) zobrazena přesně taková, jaká opravdu je . Jaké je to být jiný, jaké je to být nenáviděný a obávaný a jaké to je, vyrovnávat se s neodčinitelnou vinou. (A zdá se, že by mohla vzniknout další řada...) ()

kramatos odpad!

Nemám rád britskou kinematografii a britskou nechutnou extrémní předposranost. Uplně je mi zle z toho že normální lidé jsou zde prezentováni jako stvůry a nebezpeční polozombie jako nějaké nebohé oběti. Tfuj thajksl. Hlavně samozřejmě přetrvává myšlenka, že jít proti vůli většiny se musí a je to ta správná cesta v jakémkoli případě, proto si nalifrujeme do VB ještě pár mega muslimů a budem doufat že jen pár z nich sem tam někomu uřízne hlavu jako naposled britskému vojákovi v civilu za bílého dne. ()

Eseter

Jsem okouzlena především námětem, protože se tu řeší to nejdůležitější, a to deprese a úzkosti, rasová diskriminace, homofobie, a vůbec prostě utlačování menšin, nebo těch, co se nějakým způsobem liší. Celé je to navíc zabalené do zombie dramatu. Děj první řady je srdcervoucí a dojemný, především Kieren; jeho návrat domů, vyrovnávání se se smrtí a životem a přijetí odpovědnosti za své činy. Druhá řada je ještě o kousíček lepší než první, nepolevilo se tu na obsahu, stále se řeší důležitá témata, stále je to neskutečně smutné ale zároveň velmi zábavné. Není tu snad žádná nezajímavá, nudná postava, hlavně mě ale bavil Philip - opravdu dobrý vývoj postavy v průběhu seriálu, z nových postav mě nejvíc zaujala Maxine (úžasná) a Simon (ještě úžasnější, Emmett J Scanlan je tu téměř k nepoznání). Soundtrack okouzlil všechny a také mě, Keatona Hensona jsem si velmi brzo zamilovala. Pusťte si In the Flesh a modlete se se mnou za třetí řadu! ()

NairuWana

Tohle drama, který využilo zombie tématiku, aby drama svět osvěžilo, si mě nečekaně získalo. Musíte se na to ale vážně dívat spíš jako na drama a ne zombie seriál, jinak je to v pytli. Kieren je sympaťák a vzhledem k tomu, že je PDS sufferer, gay a ještě k tomu tak nějak asociál obecně, vám ho musí bejt zaručeně líno, i kdybyste nechtěli. :D Jeho kamarádka Amy je zase boží flegmatik a exhibicionista. Koncept druhý řady se kromě dramatu věnoval i víc rozpracování zombie světa, a to byl pro mě další plus. ()

TaToten

Prvá séria je výborná. Dráma nieje žáner, ktorý by som vyhľadával, no toto ma fakt chytilo. Tiež tam bolo niekoľko fakt silných momentov, kvôli ktorým si to určite pustím znova. Druhá séria však začala riešiť politiku a to už som nedával. Taktiež sa veľa času venuje sestre hlavného hrdinu, ktorá celý čas len sedí v škole alebo má flashbacky z vietnamu. A ešte k tomu tá poslankyňa, ktorej jedinou funkciou je, že má byť nepríjemná mrdka...skončil som v polke druhého dielu ()