Vyhlídková trasa

• USA Scenic Route

Dva dlouholetí kamarádi uvíznou v poušti poté, co se jim pokazí auto. Co se nejdřív jevilo jen jako malá potíž, brzy přeroste v boj o holý život. Od hádky, kdy začne jeden na druhého vytahovat staré křivdy, není totiž daleko k násilí. Mitchell a Carter se znají snad celý život, jen se nějaký čas neviděli. Proto se rozhodnou společně vyrazit napříč pouští. Staré auto jim však vypoví službu a oni uvíznou někde v půli cesty. Nejdřív to vypadá, že neexistuje nic lepšího než čekat s nejbližším přítelem na pomoc. Opak je ale pravdou. S časem narůstá strach i frustrace a nehostinná poušť si brzy vybere svou daň. Jeden na druhého začne vytahovat staré křivdy, vzájemně si vyčítají dávná rozhodnutí. Od hněvu není daleko k fyzickému násilí a z nevinné nehody se rázem stává boj o přežití. (Cinemax)

sskrblik

Kámoši jak hrom jsou Mitchel a Carter. Ponorková nemoc uprostřed pouště zkouší jejich přátelství, kdy za pár dnů poznají sebe víc než za celé roky. Jednoduché, účelné, avšak cítím drobné mezery v obsahu a přehrávání. ()

zolo23

Celý čas som mal pocit, že sa tento film hrá na niečo viac na čo skutočne má. Nemám nič proti filmom, ktoré sú založené na dialógoch, ale na dialógoch o ničom?.. Rozoberanie súkromných životov dvoch kamarátov o tom čo kto v živote dokázal ma jednoducho ničilo. Nechápal som ani fakt, že keď sa niekomu pokazí auto na hlavnej ceste a všade naokolo je vyschnutá púšť je jasné že jediná záchrana môže prísť po ceste. Koľkokrát sa tento fakt vo filme potvrdil? Kašľať však na to. Keby ich odviezol hneď prvý pocestný, bolo by po filme. Záver ma mierne prekvapil, ale že by to bola nejaká bomba tak to určite nie. P.S. Účes a lá Mohawk docela cool! ()

DavidS.

Model a komediant v družném rozhovorou pod rozpáleným sluncem...Právě díky obsazení nelze brát tento survival zážitek úplně vážně...Objektivně ale třeba dodat, že dějové zvraty mají logiku a nepůsobí jako vycucané z prázdné pet láhve... ()

Corpsegrinder

Takže zde máme další dvojici kámošů co zůstanou trčet uprostřed pouště, tentokrát přímo na asfaltce. Jelikož jsou oba dost rozdílný (Duhoš je bohatej kvádroš s rodinou, Fogler je přesně to co vždy hraje a sice nezaměstnanej vyžranej magor) tak se hned začnou hádat, nejdřív nijak vážně ale samozřejmě díky situaci se začíná přiostřovat až do sebe jdou na maximum. Jsem rád že se film neubral pouze touhle cestou a tak se později zaměřuje i na přežití díky čemuž se z toho nestala Ordinace na pouštní silnici. Těch pár kolemjedoucích bych z filmu vyškrtnul neboť prakticky každá taková situace vyústila skoro až komediálně. Hvězdu přidávám za konec kterej zabránil tomu aby pointa filmu byla v tom že se z nejlepších kamarádů stanou lepší kamarádi. Průměr co neurazí a dokáže udržet pozornost přestože 90% filmu tvoří jedno místo. ()

warrenur

Tento nenapadny film je pre mna znacnym prekvapenim. V pozitivnom zmysle. To, co zacina ako konverzacna drama medzi dvoma priatelmi sa postupne radikalne meni. Pociatocne pateticke a emocne dialogy sa pod vplyvom nervov a nedostatku tekutin, vobec, bezprostredneho ohrozenia, znepokojujuco menia. A to az na otvoreny konflikt, ktory sa brutalne a necakane vyhroti. Hoci v zapati divaci i protagonisti citia oslobodzujucu ulavu, nasleduje boj o prezitie s mnohovravnym dovetkom. Ten je doslova zaklincovany zaverecnym zvratom. Priznam sa, ze som ho tak trochu tusil. Hoci film skutocne stoji len na herectve dvoch ludi a predovsetkych na ich rozhovoroch, vobec som sa nenudil. Bolo to zaujimave a rozoberali sa vskutku bezne veci zo zivota beznych ludi. Veril som im a tou atmosferou som presiel celym filmom. Urcite siahnem i po nejakom case po tomto kusku. Znacny nadpriemer. Odporucam. ()

Hapretor

Takhle to dopadá, když dva kokoti jedou na výlet a nemaj vodu a benzín v kanystru. Tohle se normálnímu a aspoň trochu předpovídavému člověku nestane. ()

KNTRFKT

Po tomhle filmu jsem měl hroznou chuť vyholit si na gebuli číro a jít vystrašit nějakou babku s mopsíkem do podchodu. Je to celkem dobře napsaná dialogovka, která je velmi dobře odehraná a dokonce nemá přepálenou stopáž, tudíž jsem u toho ani jednou nepomyslel na vraždu, ani jiný násilně motivovaný skutek a dokonce i ty hlasy, co mě furt nabádaj k nekalostem na chvíli zmlkly, tudíž jsem byl spokojenej. V podstatě jde o to, že se dva dost nesourodý kamarádi vydaj na výlet a ten retardovanější z nich je zaveze do pouště, ze který se možná taky nedostanou. Po tom, co na ex vytáhnou vodu z chladičů, sexuálně zneužijou výfuk a karburátor, napadne je, že by nemuseli chcípnout vlivem sluníčka a dehydratací, ale že by bylo fajn se zabít navzájem. No, co vám budu povídat, mela to byla pořádná, jako když svastikáři narazej na přizpůsobivý chalany v centru Žižkova.Cvílisi to na poli dialogovejch filmů Kličkuje jak Vitalyj, pak to nabere větší tempo a tak pořád dokola, ale závěr, ten stojí za to. ()

martinnn11

Ten blbý pocit, keď zistíte, že jediné čo si po týždni budete z tohto filmu pamätať je mohawk Josha Duhamela. Ak je 70 minút film nudný a nezáživný, tak to nezachráni ani záver, ktorý u mňa vzbudil menšie prekvapenie (našťastie). ()

chrchel

Paradoxní je, že ta hlavní část filmu, tedy samotný boj o přežití, mě bavila ze všeho nejméně. Úvodní půlhodinka plná slovních přestřelek mě totiž tak odrovnala, že při samotném přežívání jsem se už nudil. Ale ten konec? TEN KONEC! Tomu se říká kurva twist, a za tohle si tu čtvrtou hvězdičku suverénně zaslouží! ()

MiTrAnDiR

Ak sa Vam bude zdat,ze film nema grady tak skuste vyckat do konca.Uprostred puste byt odkazany na milost ci nemilost "priatelovym" vycitkam a ziadne tajomstvo neostane skryte.Ponuka sa uvaha: Vazne si mozme byt isty len samy sebou? ()

dudo24

Škoda, že celý film neostal v dialógovej rovine ako prvých dvadsať minút. Potom sa striedali napreskáčku dva žánre. Jeden akčný, survival žáner ktorý nebol nejako extra zaujímavý. A druhý nazvime ho filozofický v téme prvých minút filmu. Ale bolo ho málo. A ten koniec ala Stephen King zase úplne niečo iné. Mi to prišlo ako keby potrebovali doplniť nejaké minúty alebo niekto chcel byť nasilu originálny. Za ten koniec vytrhnutý zo žánru dávam o hviezdu menej. ()

Vasyl

Na projíždění těch amerických silnic odnikud nikam ve starým plechovým Fordu musí mít člověk pořádný koule. Nebo byt blbej, jako tady. Kluci teda nejsou moc sympatičtí ani chytří (a určitě neviděli žádnej díl Ultimate Survival). Takže se vcelku rychle dostanou od vylívání srdíček k rozbíjení rypáků. Po usmiřování jedou další kolo, jenže pak si nějak uvědomí, že ten kokot se kterým trčí v poušti není to nejhorší... Na drámo o dvou hercích to rozhodně nebylo špatný, určitě vydržet až do konce! ()

solisoli

Zaujímavý, akože pútavo zahraný thriller dvoch postáv v púšti. Potom už len pocit o zmätenom deji, kedy tvrda realita, je založená na fantázii a utópii nedômyselného deja, ktorý vôbec nezapadá do koncepcie stráviteľných udalostí, ktoré by nezhltlo ani decko. Snáď ten záver o ktorom sa dá polemizovať v niekoľkých rozmeroch pochopenia. To je, ale jediné. Rozhodne nedostatočne málo pre uznanie toho, čo tu bolo divákovi ponúknuté. Nadhodnotené 3* ()

Googooplexer

Kecykecykecy a kupodivu to má spád, teda až na ten koniec (ale vôbec nie zlý koniec príbehu). Chlapci mali skrátka smolu. Alebo možno šťastie, pretože ktovie, akoby to dopadlo, keby sa auto nepokazilo. ()

AtemuLukas

Tento film jsem viděl před lety a dost mne překvapil. A to z důvodu toho, že už nikde není k sehnání. A druhy důvod byl dej, který mne zaujal. Dva kamarádi, kteří mají spolu jet na trip a zasednou se na kraji silnice uprostřed pouště bez jakýchkoliv zásob. Krásně se tu ukazuje vývoj psychiky obou hlavních hrdinů, kteří se ocitnou v nelehké situaci. Jejich přátelství tu dostane zabrat. Jako film film má sice pomalé tempo a místy Vám může připadat nudný a nizkorozpočtový, ale pokud máte rádi trochu psychologii, tak tento film dokoukáte. Konec filmu byl ale hodně povedený a nečekaný… ()