Hlavní hrdina (Jota) se postará o ženu, která se vybourala na motorce. Ta si nic nepamatuje, a tak Jota ženě namluví, že je její přítel a už 4 roky spolu chodí. Pojmenuje ji Liza (podle své bývalé přítelkyně Elizy, kvůli které chtěl právě spáchat sebevraždu) a odjíždí do kempu U Zrzavé veverky.... (xjane)

piranha

Typická Medemova úchylárna na pomezí filmu o ničem a filmu o všem, kdy je divák držen zkrátka, aby měl v průběhu neustále ten pocit, že nic nechápe. Jenže tady Medem překvapil, protože tentokrát byl ten film stejně nedefinovatelně dobrý jako je nedefinovatelný sám o sobě. ()

Narciska

Julio Medem jako vždy mysteriózní a i tentokrát předvedl kvalitu, která vás sice nepřipraví o dech, ale neurazí, potěší, čas s ním příjemně odezní, je na co se koukat, je co k poslouchání, protože hloupé dialogy zde nenajdete. Prostě pohoda v mysteriózním hávu. ()

tragos

Zrzavá veverka trpí šíleně pomalou a nudnou první polovinou, mimo jiné. Trpí také žánrovou roztříštěností, stejně tak, jako Medemův pozdější kus Sex a Lucía. Ale má také tu samou erotickou jižanskou atmosféru, v níž nic není jak se zdá a v níž si realita tyká s někdy trošku syrovou fantazií. Pokud se vám Sex a Lucía líbil, bude se vám líbit i Zrzavá veverka, a naopak, a naopak. Mně osobně tenhle žánr příliš nesedí, proto 6/10. ()

Rockerman

Je to klasická "medemovština". Mysteriózní příběh o osudových okamžicích nebo náhodách, které rozhodují o dalším životě lidí. Zajímavě vystavěné vyprávění, které ještě pár minut před koncem vypadá chaoticky a nesrozumitelně, ale pak se to hezky poskládá a vše dává najednou smysl. Velká spokojenost ( tedy až na ten Felixův exces s nůžkami). ()

AloeB

Hodně zvrácená romanťárna, ani ne tak obrazově jako spíš chováním postav. Zatímco Jota namlouvá dívce s amnézií, že je jejím přítelem, samotná Elisa zase svou ztrátu paměti předstírá a hraje si s odtažitým zpěvákem. Jistěže jsem pak musel celou dobu fandit "bývalému" manželovi tohoto děvčete, ale očividně je psycho i on, takže vybírat si z rozumných protagonistů je jako listovat volebními lístky. Díky této nejednoznačnosti a určité zvrácenosti každé postavy je ovšem na první pohled směšně znějící film (lol, haha, Zrzavá veverka) velmi originálním - jak někdo řekl v komentářích níže: až lynchovským - dílem, v němž sledovat interakce všech zúčastněných baví a zároveň dává možnost pochopitelným facepalmům. ()

junxi91

Tento film, i když má mimo jiné charakteristiku "romantický", mě nakonec celkem bavil. Odehrává se v skvělých časech začátku 90. let, ve slunném Španělsku a hlavní ženská postava byla fakt kus, jen jsem čekal, kdy ukáže své přednosti - při troše štěstí se v některých záběrech objevily (v nemocnici nebo při koupání v řece). Hlavním hrdinou je Jota, neúspěšný hudebník, jehož nedávno opustila přítelkyně. Jota se chystá spáchat sebevraždu skokem z opěrné zdi na pláž pod ní, a sotva to provede, tak se na tom samém místě nabourá jedna ženská na motorce a sletí dolů. Jota jí spěchá na pomoc a zjistí, že ztratila paměť, dokonce zapomněla své jméno. Jota zalže záchranářům a personálu v nemocnici, že je jeho přítelkyní (asi v nemocnici viděl, jak je krásná a jak se jí rýsují přednosti pod trikem). To samé pak nakecá také jí a tak začíná jejich společné milostné dobrodružství s dráždivou erotikou. Vymyslí pro ni celou identitu, dá jí jméno Lisa a historii jejich vztahu si upraví podle svých vlastních fantazií. . Nemocniční psychiatr však začíná být podezíravý, a tak ji Jota vezme na motorku a společně se vydají do kempu "Zrzavá Veverka". Tvrdí ji, že to měli celou dobu v plánu. Chce, aby si sama vzpomněla na svou vlastní minulost. Jejich vztah je plný smyslné erotiky. Například si spolu zapíchají venku na chodníku pod stromem nebo si navzájem říkají, co je na tom druhém nejvíce vzrušuje a jak to mají nejraději. Elisa byla ráda nahoře. V kempu však jejich chování podnítí podezření táborníků - rodičů Antona a Carmeny, kteří mají mladého syna a dceru. Je jasné, že Lise paměť zcela nechybí a skrývá svou vlastní minulost. To se projeví například při hypnóze, kterou ji provede Antonův syn a při které Lisa prozradí své pravé jméno Sofia. Další zajímavá a dráždivá scéna byla, když se synáček rozhodnul plácnout Sofii po zadku a ta mu pak strčila ruku do rozkroku a následně silně stisknula. V rádiu zní zpráva o tom, že se ztratila žena jménem Sofia a že je duševně nemocná, a je zde také uvedena poznávací značka její motorky. Nemocniční psychiatr byl její bratr a jeho příjmení si náhodou vypůjčil Jota a nahlásil, že tak se jmenuje Elisa. Elisu po celé zemi hledá její manžel Félix, který ji s ostatními táborníky najde v kempu a na důkaz své lásky k ní si dokonce uřízne kousek obličeje. Sofia neodolá nátlaku obou soků v lásce a ujíždí na motorce, zatímco její skutečný manžel a rádoby přítel se vydávají ji pronásledovat autem. Nedopadne to úplně nejlépe a navíc je na konci celkem zajímavé odhalení. Ze všech romantických filmů, které jsem se odvážil zhlédnout, byl tento jeden z nejlepších, především díky jeho atmosféře a velice výrazným hlavním postavám. ()

arkie

Trochu tajomné, trochu erotické, trochu zmätené, trochu nelogické - ale oplatí sa to vidieť. Je tam veverica i šuška. :) ()

VeeDee

La película magnífica! Tenhle film mě ohromil... Poutavý příběh, který má od začátku do konce tajemnou atmosféru a člověk si musí klást spoustu otázek... ()

pikacu

Priznám sa, že som netušil, do čoho idem. Spočiatku som čakal, že pôjde o to, ako sa Jota bude stále viac a viac zamotávať do svojich klamstiev. Postupne z toho ale vznikol celkom zaujímavý film, kde sa miešalo niekoľko žánrov vrátane až mystický flashbackov do minulosti. Dosť dlho mi nebolo jasné, kto kým manipuluje, či Jota Lisou alebo Sofia Jotom. Nakoniec manipuloval Medem so mnou :-) ()

pepino

Zvláštní, mysteriozní snímek o vztahu dvou lidí kteří se vlastně vůbec neznají. Medem nám tu jako v pozdější Zemi nebo Sex a Lucia hází klacky pod nohy, nabízí nejrůznější klamy, slepé uličky a metafory které jsou ještě znásobeny podivnými a ještě více klamavými snovými vizemi. K čemu nám to ale je když nás režisér stejně dovede k ještě více nečekanějšímu konci, který obrátí celý předchozí děj vzhůru nohama. I přes tuto záhadnost (některé pasáže mi připomněli filmy Davida Lynche, hlavně Twin Peaks) jde o velice kvalitní a působivý snímek, který bych doporučil každému milovníkovi kvalitní španělské kinematografie . A nejen mu ale všem divákům. ()

Marat

Španělský film se naprosto lyší od filmů ostatních a proto jsem na každý snímek zvědavý. Obzvláště na snímky J. Medema, který mě doposud nezklamal. A zklamat se to nepodařilo ani v tomto filmu. Zajímavá zápletka, ale více slovy film popsat nedokážu. ()

Tichoza

Kvalitně natočený film, ale zase žádný zázrak, čekal jsem trošku víc. Lucía y el sexo o dost lepší. 6/10 ()

Monika22

Od Medema je to můj 4. film, co jsem viděla. Je poznat, že to točil on, má takové zvláštní filmy. Veverka určitě nepatří k těm filmům, co se mi od něj libí nejvice, ale přirovnala bych ho na úroveň Sex a Lucía. Opět je ve filmu dost erotičma a mystiky, ale to už k němu asi patří a mně to neva :-) La película media. ()

StrixCZ

Medemovy filmy se mi nehodnotí snadno - přiznám se na rovinu, že se v nich občas trochu ztrácím a přemýšlím, jestli jsem něco přehlédnul/nepochopil a sem tam se mi do hlavy vkrádá otázka "Co tím chtěl básník říct...?". Přesto to jakýmsi způsobem funguje a Zrzravá veverka je pro mě snímek, jehož shlédnutí rozhodně nelituji a rád mu odpustím i pár nelogičností (z toho jednu poměrně zásadní, řekl bych). Má totiž spoustu hezkých a zajímavých momentů, které jsou navíc servírovany v příjemně neotřelé formě. A je fajn vidět zase jednou nekýčovitý "happy end"... :o) 75% ()

sibskyn

Budu se muset v blízké době mnohem více seznámit s tvorbou pana režiséra, protože nejsem fanda romantických filmu, ale to co jsem od něho viděl, rozhodně patří k těm nejlepším romantickým filmů vůbec, které dávají smysl a mají člověka čím zaujmout a nepustit ho. Skvělá práce, jen k dokonalosti chybí málo. ()

Aquila

Nádherně vystavěný medemovský vztahový příběh o amnézii a lásce, protknutý mystyčnem a snovými obrazy. ()