Hlavní hrdina (Jota) se postará o ženu, která se vybourala na motorce. Ta si nic nepamatuje, a tak Jota ženě namluví, že je její přítel a už 4 roky spolu chodí. Pojmenuje ji Liza (podle své bývalé přítelkyně Elizy, kvůli které chtěl právě spáchat sebevraždu) a odjíždí do kempu U Zrzavé veverky.... (xjane)

Damiel

Docela dobrej blázinec, který mě hlodal v hlavě ještě asi týden potom, co jsem ho poprvé viděl. Ukázka toho, v čem tkví kouzlo filmu, který má divákovi něco říct. Kdo by u toho chtěl relaxovat, vypnout mozek a pochruopávat popcorn, tak mi ale asi neporozumí, stejně jako tomu filmu - a to já si netroufám tvrdit, že jsem mu cele porozuměl :-) ()

PogoJoe

Medemovy filmy jsou obvykle osobité, originální a obrazově nádherné. Na amnézii tu již spousta variací samozřejmě byla, ale tato je jiná. Lži, hrátky a předstírání v zájmu silné osobní přitažlivosti nebo úniku od zla minulosti v prostředí kempu u jezera - za sebe jako spokojeného diváka mohu jen doporučit. ()

Dont

Hodně "divný" film, nebo možná podobně výstižné, ale méně pejorativní označení bude neotřelý. Mysteriózní a místy i lehce erotická atmosféra, jejíž živnou půdou je především amnézie ženské hrdinky, ale též ne zrovna zřetelná minulost Joty. Herecké výkony obou hlavních představitelů jsou každopádně na vysoké úrovni. Snímek má trochu nevyrovnané tempo, po delším a trochu nezáživném úvodu přišlo pár skvělých momentů v kempu. Celkově ale musím konstatovat, že mě film nějak minul a nezanechal ve mně výraznější dojem, proto ostatně hodnotím pouze průměrným počtem tří hvězdiček. ()

Huntelaar

Zatím za 3. Pro mě to bylo doposud nejslabší setkání s Julio Medem. Jako jeho trademark ("snová záběry", kamera, fashbacky, s*x) tam je a žeru mu ho pořád stejně, ale po předešlých zkušenostech mě ve Veverce téměř nezaujala dějová linka nebo mi spíš přišla hodně slabá. A proto na první setkání s Juliem doporučuju buď toto profláknuté anebo tento jeho finskej cestopis. ()

easaque

Tento film byl pro mě velké zklamání, protože ho vysoce hodnotili i mé spřízněné duše. Od příběhu jsem čekal něco víc než jen bezcílné potulování se šílenou ženskou plné mysteriozní atmosféry, kdy nevíte co a proč se děje. Komedii (jak je tu uvedeno) v tom rozhodně nehledejte, vlastně na nic vtipného jsem v tom nenarazil. Spíš je film depresivní a naturalistický. Nesedl mi vůbec a dostane ode mně jen slabé 2 hvězdy. Přesto na Medema nezanevřu, protože má i lepší filmy. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 0 /// ART: 2 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Martin741

No konecne sa reziser Julio medem vydal do artovych vod a natocil moc fajny artovy film - o laske dvoch ludi /on+ ona, to je jasne/, o hrach, medziludskych vztahoch medzi chlapmi a zenskymi.paci sa mi ale to, ze reziser nesklzol do lacneho a prazdneho tlachania omedziludskych vztahoch,m svoj priestor dostali aj spanielske mesta, ale aj taborak, kde holka si spatne spomina na svoje zalezitosti a tie potom riesi. Zanrovo sa La Ardilla Roja neda zaradit - nie je to ani mysteriozny film, ani drama, o komediu snad nejde uz vobec. Tak ako Almodovar riesi zenske a casto aj ich psychiku, medem nejde jeho cestou. Jaxom uz spominal, skuma vztahy, ale samostatnu kapitolu tvoria aj exteriery, kde sa odohrava podstatna cast pribehu, Medem dokaze byt na rozdiel od uchylneho Almodovara snovy a abstraktny - cize filmova basen. A to ja, jakozto artak vzdy vitam- milujem totiz filmy Yngmara Bergmana, a Tarkovskeho, ba casto aj moj oblubeny Orson Welles tocil artove veci. To moc dobre, a hlavne nech to nepozera stuntmanmike a ani verbal : 89 % ()

fantassia

Docela nudný nesmysl s přeslazeným koncem a většinou zbytečně nadhodnocený film, chtěla bych vidět někoho, kdo tomu dal pět hvězd a klidně by do toho šel znova a jestli nešel, tak je jeho hodnocení pokrytectví, všem takovým bych pustila film za odměnu třikrát za sebou. ()

pytlik...

Celou dobu jsem čekal, kdy Emma konečně ukáže svůj potenciál... No nakonec jsem se dočkal, ale trvalo to jen cca 2 vteřiny, takže pro mě jednoznačné zklamání. Když k tomu přidám vykonstruhovaný, nepravděpodobný a nelogický děj a několikrát opakovanou písničku jak od Evy a Vaška, víc jak dvě hvězdičky to být nemůžou. ()

Brandon

Opět hooodně vydařená Medemovina. Drama plné lží, manipulací a metafor se špetkou tajemné erotiky. A o čem to je? O lidech nebo o veverkách? :-) V době páření, na jaře a v létě, samečci začínají bojovat o území s ostatními. Jeden sameček porazí druhého tím, že ho ostře pronásleduje. Dominantní sameček, zpravidla ten větší, silnější, vyhání vetřelce. Dojde k potyčce, ve které je to nejhorší, co se může stát, ztráta kousku ocásku. ......Jsou také obratné, pokorné a lehké, jako mouchy, lháři, plaché, ale rafinované, kličkují a velmi schopně kují pikle za mužskými zády. 4,5* ()

sahe

Povedený film, sice se mi "nelíbí" tak jako Lucia y el Sexo... ale "všudypřítomná" veverka je unikátní... je fakt, že pokud si člověk nepřečte o čem ten film je a pak ho vidí, tak "nepozná", že tu amnézii předstírá, ano pocítíte to až po chvíli, budete také vtáhnuti do děje a veverka vás bude pozorovat :-) ()

Houda666

Medem tradične nesklamal a pripravil pre diváka netradičný filmový zážitok. Správanie postáv sa nedá predpovedať a miestami je dokonca až nelogické (scéna, kde si Liza/Sofia strčí ruku mladého chlapca do rozkroku a iné). Tento fakt však len umocňuje filmový zážitok a nepôsobí rušivo. Rozhodne ide o film, ktorý sa oplatí vidieť. Hodnotenie: 75% ()

mohamedsfinger

Takhle nějak by asi točil David Lynch, kdyby bral větší ohledy na diváka. Ne, že bych to po Davidovi chtěl (to bych byl sám proti svým zálibám), ale tento film Julia Medema byl velmi příjemným zážitkem hlavně proto,že dokázal příjemně namíchat koktejl mysteriozna, detektivky a lehké erotiky (a samozřejmě přírodovědného dokumentu). Musím ocenit jak herce v hlavních rolích (a navíc na té Emmě Suárez fakt něco je), tak i výborný scénář, který je plný lehkých náznaků a střípků, takže divák trpí nutkáním hádat, jak to ve skutečnosti je. ()

klukluka

Neuvěřil jsem základní premise, totiž že by Jota Sofii dokázal nabulíkovat, že je (E)Lisa, s níž už čtyři roky žije ve vztahu. Ten vachrlatej motiv mě tak iritoval, že jsem se do toho filmu odmítal ponořit hlouběji a místo mimořádného diváckého zážitku odpovídajícímu aktuálnímu vysokému hodnocení (80%) jsem si ze Zrzavé veverky odnesl dojem, že je to afektovaná slátanina, ve které se mi nelíbilo prakticky vůbec nic, snad s výjimkou ochoty španělské rodiny kdykoliv se s někým podělit o oběd. ()

Schuldiner

Pár zajímavých nápadů by se tam našlo, ale jako celek je to víceméně nuda! Scénář i samotné provedení jsou nezáživné.. emocionálně skoro prázdné. Jeden z dalších mystery-filmů, který svou povahou, svojí podstatou, není nic zvláštního. Nic excelentního, nic nezapomenutelného.. Naopak!!! Jen nuda ve zdánlivé (a jakože tajemné) složitosti... Ze které jsou, podle zdejších komentářů a hodnocení, desítky lidí úplně v (nechci použít vulvarismus ani žádný jiný vulgarismus) háji! Nesmyslně nadhodnocený film!!! ()

Ixbalanke

Jo! Neuvěřitelná, geniální, magická atmosféra. Reálné reakce postav. Emoce, nereálnést a naopak totální reálnost všeho. Nepopsatelné a nehmatatelné jádro filmu, které máte pocit, že máte a v další chvíli vám opět uniká. Rozdejchám to a možná napíšu víc. ... Čtu své hodnocení po čase a koukam že jsem to asi doteď nerozdejchala :)) ()