Lady a Tramp

Roztomilá psí slečna Lady žije spokojeně s mladou manželskou dvojicí. Spí v měkce vystlaném košíku a pyšní se třpytivou psí známkou, která je v jejích očích krásným šperkem. Hodně času tráví se svými kamarády, dvorným Fouskem a stárnoucím Barykem, který už dávno ztratil svůj proslulý čich. ve stejném městě, v rozeschlém sudu na okraji nádraží, žije toulavý pes Tramp. Živí se zbytky jídla na dvorcích místních hostinců a úspěšně uniká nástrahám svého úhlavního nepřítele, pohodného. Náhodné setkání Lady se světáckým Trampem na fenku silně zapůsobí. Láká ji volnost jeho života, neboť se u svých pánů cítí odstrkovaná kvůli očekávanému přírůstku do jejich rodiny. A když se k manželům nastěhuje diktátorská teta Sára se svými siamskými kočkami, Lady uteče a okusí nezávislý život po boku Trampa. jejich dobrodružství však pro Lady skončí v síti pohodného a před smutným osudem ji zachrání jen její známka. Psí tulák se ale nevzdává. Ví, že tahle psí slečna je mu souzena a je ochoten pro ni nasadit i vlastní život. (oficiální text distributora)

lamps

Parádní romantická rozprávka, která zaměňuje lidské hrdiny za zvířecí tak obratně a roztomile, jak to dokázali opravdu jen géniové od Disneyho. Načančaná Lady a tulácký Tramp jsou dokonalá partie a jejich pojídání špaget nenávratně vstoupilo do historie (částečně i díky řadě parodií), zápletka s dítětem je kouzelně podaná a vedlejší postavy jsou nesmírně sympatické a různorodé (návštěvu útulku jsem si docela užil). Škoda že se více netlačilo na pilu i co se týče humoru, protože v tomto ohledu Lady a Tramp za konkurencí přeci jen trochu zaostávají. Vše ostatní naštěstí funguje naprosto výborně :-D 80% ()

inachisio

Začínám mít slabost pro Disney. Úžasně věrné zpracování psů a přitom vtipné a originální spolu s krásným dojemným a úsměvným příběhem vytváří nezapomenutelný a řekněme naprosto klasický příběh, který mi úplně sedí k Vánocům a nádherná animace, která provázela mé dětství. Jen mě mrzelo, že nskonci došli štěstí jen hlavní hrdinové, ne však chudáci psi z útulku, jejichž chorál by se určitě uplatnil v kostele. Budu doufat, že se jim podařilo prokopat tunel na svobodu... ()

Stanislaus

Disneyovská klasika Lady a Tramp proslavila špagety snad jako žádný jiný film. Snímek zaujme zejména pěknou animací a veskrz jednoduchým příběhem ze života psů (místy by se to dalo brát jako "prehistorická" verze Tajného života mazlíčků). V tomto případě je upozaděn humor a z valné části i typická hudební stránka a do popředí se dostává hlavně romantika se špetkou dramatu a akce. Tento psí příběh mě zaujal o něco víc než 101 dalmatinů, a i přes absenci výraznějšího záporáka - který je pro disneyovky typický (kočky ani krysa neměly moc velký prostor) - byl napínavý. ()

StanislachKo

Tak dlho som sa tomu bránil a potom to príde a ja si uvedomujem, aký som niekedy tupec :-). Pekné, vtipné, dojímavé, vizuálne podmanivé a hlavne magické. No fúzikova hláška "Nesnáším psy s radikálními pravicovými názory!" ma dala do kolien. :-) Ach. Obávam sa, že to bol posledný celovečerák od starého disneyho, čo som mal unseen. ()

T2

Rozpočet $4miliónyTržby USA $93,602,326Tržby Celosvetovo $99,300,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $34,242,280 //počet predaných kusov 1,373,224Tržby za predaj DVD v USA $131,012,103 //počet predaných kusov 6,493,359║ Roztomilá rozprávka, opäť animačné prevedenie na vysokej úrovni. /80%/ ()

• Film se stal velice úspěšným, při rozpočtu 4 milionů amerických dolarů dokázal jen v USA vydělat téměř 94 milionů a celosvětově pak získal dalších 187 milionů dolarů. (Varan)
  • Film byl složen ze dvou příběhů. První pojednával o fence Joea Granta a příchodu dítěte do rodiny. Tuto verzi ale Walt Disney neschválil. O několik let později četl v časopisu Cosmopolitan příběh „Happy Dan the Whistling Dog“koupil práva a příběhy spojil. (Bau.Baushka)
  • Peggy Lee se soudila se studiem Disney z důvodu údajného porušení kontraktu. Tvrdila, že je majitelkou práv k přepisům scénáře. Po dlouhých soudních tahanicích její právo soud uznal v roce 1991, načež jí byla vyplacena částka 2,3 milionu dolarů. (HellFire)

Nový Star Wars seriál bude obří

Nový Star Wars seriál bude obří