Nejmenší slon na světě

• angličtina The Smallest Elephant in the World (festivalový název) (více)
Animovaný / Rodinný / Krátkometrážní
Česko, 2013, 26x7 min

Béďa je sloní kluk, který moc nevyrostl – vlastně je velký jen asi jako štěně, a tak normálním slonům sahá sotva po kotníky. Ve sloním světě se přitom oceňuje hlavně velikost a síla, ale i když se na něj ostatní sloni dívají doslova „s patra“, Béďa se odradit nenechá a spolu se svým kamarádem, prostořekým damanem Edou (damani jsou příbuzní slonů a Eda jediný kluk ve školce, který je menší než Bedříšek) se odvážně vrhá do úkolů, které před něj staví jeho tatínek i sám život. Postupně tak překoná strach ze strašidel, vyzkouší podezřele bublavý zvětšovací lektvar, naučí se, že je lepší chodit po svých nožičkách, i když jsou krátké, a dokonce zachrání rodinné jezírko před drzým sloním svalovcem Helmutem. Bedříšek se sice musí potýkat s množstvím obtížných překážek, které jeho „normálním“ vrstevníkům okolní svět neklade, ale jeho velikost (nebo spíš maličkost) mu umožňuje jiný pohled na svět, a tak mnohdy pomůže vyřešit problémy, se kterými si velcí sloni nevědí rady. (Česká televize)

honajz2

Není to zas takový průšvih. Dívat se na to dá, a že bych to musel nějak přetrpět, to taky ne... Takže takový průměrný večerníček. ()

otík

Rozhodně jsem po prvním dílu nečekal, že to NEBUDE tak zlé. A opravdu není! Barevná animace děti vtáhne, dospělý si vychutná spoustu známých hlasů a docela dobrou hudbu. Nečekané, ale určitě lehký nadprůměr. Vypráví: Jan Vondráček, hudba: Jan P. Muchow ()

Gemini

Inu, říká se "dobrého pomálu"... a to pro "večerníčkovou" tvorbu posledních let platí stoprocentně. Nejmenší slon ale patří do toho "pomála", a je o to cennější, že jde o první skutečně zvládnutý 3D animovaný krátkometrážní seriál (vidíte, že "večerníček" zní líp;)). Kdybyste to náhodou nevěděli, tak v Africe nosí děti - včetně sloních - plameňáci;) Jsem nadšen, že si ČT objednala druhou řadu, která je naprosto srovnatelná s tou první. A mimochodem hudbu prý dělá nějaký Jan P. Muchow... asi nějaký nový zahraniční střelec nebo co...:)) 80% ()