Those Who Kill

• Slovensko Tí, čo vraždia
USA, 2014, 7 h 12 min (Minutáž: 42–49 min)

Tvůrci:

Glen Morgan

Scénář:

Glen Morgan, Andrew Wilder, Rikke de Fine Licht (původní scénář) (více)

Kamera:

Yasu Tanida

Hudba:

Johnny Jewel

Chloë Sevigny, James D'Arcy, James Morrison, Aliane Baquerot, Nicole Forester, Rodney Rowland, Chris Ashworth, Bruce Davison, Ann Henson, Michael Rispoli (více)

Epizody(10)

Policajná detektívka Catherine Jensenová a forenzný psychiater Thomas Schaffer prenasledujú sériových vrahov. Thomas sa zaoberá profilovaním najťažších zločincov a svojej kolegyni pomáha vcítiť sa do ich mysle. Len vtedy, keď pochopia, ako páchatelia uvažujú, ich majú šancu aj chytiť. Práca, v ktorej obaja detektívi denne prenasledujú tie najhoršie ľudské beštie, si samozrejme vyberá svoju daň na ich osobnom živote. Obaja sa zamýšľajú, do akej miery ich toto zamestnanie môže psychicky ovplyvniť a desí ich skutočnosť, že s páchateľmi najohavnejších zločinov sú na istej úrovni neustále prepojení. Catherine sa postupne vyrovnáva so svojou minulosťou, v ktorej mohol byť sériovým vrahom aj jej nevlastný otec a zároveň hľadá svojho brata, ktorý v sedemnástich rokoch záhadne zmizol. (TV Wau)

Gogo333

Seriálové novinky sezóna 2013/2014 - Rozkoukáno: 35 Dokoukáno: 13+1 Zahozeno: 21 _ Chloë Sevigny byla výborná v Hit & Miss a tak jsem čekal další pecku. Bohužel nedostal, něco tomu chybělo, ale snaha byla. První díl se mi docela líbil, druhý už tolik ne. A díky hodně slabé sledovanosti po druhé epizodě staženo z programu s tím, že někdy v budoucnu možná nasazeno v novém slotu. 60% ()

vnimatkrasu

Když máte v ruce potenciální bestseller, ale nutíte se obracet stránky. Those Who Kill přitom smrdí předpokladama. Má silnou předlohu, slušnýho záporáka a výraznou Chloe Sevigny. Tím to ale hasne. Tam, kde The Killing rdousí atmosférou, je v Those Who Kill vykradeno. A s váma se stane to nejhorší, co se u detektivky může stát. Je vám to celý buřt. ()

Spooner

Pilot: Tak z tohoto remaku kriminální pecka nevyroste. Atmosféra téměř žádná, zdejší policisté by se se svým logickým myšlením hodili maximálně jako ochranka do supermarketu a celé je to příšerně neoriginální a skoro až nechtěně směšné. Mám takové podezření, že Joe Carnahan na natáčení vůbec nedorazil a místo sebe poslal na plac místního popeláře. Postava Jamese D´Arcyho je pak navíc tak strašně očividnou variací na Willa Grahama, že je vám jeho výkonu skoro až líto. Klika, že tenhle seriál popravila stanice hned v jeho počátku.40% ()

DavidWebb

Dôvodom, prečo som sa rozhodol "opáčiť" tento remake bol americký The bridge. Z môjho pohľadu asi najlepšia prekopávka možno ešte lepšieho dánsko-švédskeho Bron/Broen. Nanešťastie v tomto prípade nádej zomrela po úvodnom dieli a zase sa len osvedčilo známe "výnimka potvrdzuje pravidlo". Jedná sa totiž o do bodky skopírovanú dánsku verziu s rovnako debilnými a nesympatickými postavami ako v origináli ale samozrejme so štempľom MADE IN USA. Ja to nechápem, yankeeovia nikdy nepočuli o dabingu? Je to to isté a vyšlo by ich to lacnejšie. Ale to by potom nemali "prácu" pre zástupy nezamestnaných "hercov", ktorí nevedia nič iné. Navyše celý príbeh a zápletka v úvodnom dieli je postavená na absolútnej neschopnosti a zúfalej trápnosti dvojice imbecilov, pardon hlavných vyšetrovateľov. Rovnaký čpavok ako originál. ()