Všude dobře, doma peklo

• USA Home Sweet Hell (více)

Don Champagne má na první pohled všechno: vede úspěšný podnik, žije v dokonalém domě spolu s dokonalými dětmi a dokonalou ženu. Když se ale jeho manželka Mona dozví o Donově románku s pohlednou prodavačkou, promění se tohle předměstské hnízdečko pohody v pravé peklo. Donovi brzy dochází, že Mona se nezastaví před ničím, dokonce ani před vraždou, jen aby jejich pečlivě naplánované příkladné manželství zachránila. (Bontonfilm)

Dreamer

SPOILER - vsetky momenty su absolutne nelogicke, ved tie vyhrazky boli podmienene tym, ze to vyzradi manzelke ak nezaplati, no ona to uz vedela, dalsie chovanie postav je taktiez uplne nelogicke, este viac ako v C-ckovych hororoch, tam su aspon postavy v casovej tiesni a tym sa to da nejak ospravedlnit, tam je aspon nejaka atmosfera, napatie, tu nebolo nic z toho, ani horor, ani drama, ani komedia, 20%. ()

DavidWebb

So smútkom v srdci musím skonštatovať, že Katherine Heigl definitívne nepatrí medzi hereckú elitu, ani do "Á"čkových filmov, a zostane navždy iba "výplňou" podradnejších snímkov, resp. priblblých komédií. Z jej postavy mala ísť mrazivá hrôza, nanešťastie sa tak nestalo a nechcem sa tu príliš rozpisovať o tom, čo z jej postavy šlo. Ja mám strašne rád čierne komédie a keďže ich vyhľadávam, tak veľmi dobre viem, ako málo z nich je skutočne dobrých. Patrick Wilson sa síce snažil, ale jeho budúcnosť by som v tomto žánri takisto nevidel. Filmu ako takému chýba ľahkosť, nadhľad, zabíjanie nie je ani groteskné, ani komické, ani strašidelné, všetko je tu také polovičaté, bez atmosféry, vlastne ani neviem, či by som sa niekedy nato pozrel znova. Osobne si myslím, že prvá časť filmu (kým ešte žila Dusty) bola paradoxne lepšia, pretože som sa tešil nato, ako to Wilson vyrieši, ale po jej smrti to vzala do rúk Katherine a celé sa to stalo akési silené a neuveriteľné (práve pre chýbajúce komediálne prvky). Na jeden krát to ešte akotak ujde, ale... veľmi slabé tri. ()

anonima

Film jsem si pustila s tím, že jsem vůbec netušila o čem bude... Začátek by se dal hodnotit průměrně až mírně nadprůměrně a občas jsem se i zasmála. Ale vše skončilo ve chvíli kdy Mona držela nad Dusty kladivo a já si v hlavě říkala: "to přece neudělá" a ona to udělala. Od té doby jsem si říkala, že je to pěkná blbost. Ale ačkoliv je Katherine má oblíbená herečka musela jsem se podívat do konce, navíc mě celkem zajímalo, jak to vše dopadne. ()

ChArLeNe

Má to byť komédia, no ja som sa ani raz nezasmiala. Od podobných filmov ako napr. Keeping Mum to má ďaleko, po všetkých stránkach (teda až na telá Katherine a Jordany). Naivný bojazlivý mužský alias chodiaci penis bez mozgu a gulí a manželka, ktorá za neho musí upratať neporiadok, ktorý napáchal. SPOILER: koniec nedáva zmysel. Má gule zabiť svoju manželku, -ktorá mu pomáhala-, ale nemá gule na to, aby sa postaral o to, čo napáchal? Fakt logika nevďačného manželíka robiaceho zo seba obeť. ()

Mark1983

V podstatě se jedná o zcela průměrnou a svým způsobem kriminální zabijáckou komedii,která není žádným kultem ani u mně,ovšem zastávám názor,že tak nekoukatelné jako podprůměr to zase není. Samozřejmě záleží hlavně na vkusu a na filmových precedencích,které určitý divák má. Je to jako ukaždého dalšího filmu před tímhle i po něm,někomu se to zalíbí,někomu se to nezalíbí. Já dohlédnout film do konce jsem mohl bez všech předsudků,případného despektu a dalšího negativního vnímání,které mívám u některých snímků s červeným hodnocením,i když ne u všeh. ()

• Původní název filmu byl North of Hell. (Gabushka)
  • Natáčení probíhalo v lousianském New Orleans. (Gabushka)