Návrat Falcona

• USA Falcon Rising

FAVELA, první z franšízy CODENAME: FALCON, představuje bývalého mariňáka Johna „Falcona“ Chapmana, temného antihrdinu hnaného vinou a utrpením. Trpí posttraumatickou stresovou poruchou a zničí sám sebe, pokud nedostane ke zničení něco jiného – užitečný krajní prostředek pro Ministerstvo zahraničí USA. Když je Chapmanova sestra brutálně napadena na misi v Brazílii, Chapman odlétá do Sao Paula, aby útočníky vystopoval, a rychle proniká do tamějšího podsvětí a objevuje svět drog, obchodu se sexem, úplatných policistů a syndikátů organizovaného zločinu, které bojují o nadvládu. (Filmbox)

verbal

Míša Jé Bílý, ač je černý, opět valí tudo svým unikátním neporazitelným stylem, který staří kung-fu mistři nazývají Hroší kopyto. S mrštností porážkového Segala a rychlostí rozzuřeného lenochoda tak v této céčkové sračce funivě unaví pár špatných tanečníků samby a metrových rachitických ťamanů v choreografii, za níž by se nemusela stydět ani prasátka z Maxim Turbulenc. Ale je vidět, že Míša na film tvrdě trénoval. Již zvedne své otylé koleno až k pasu! ()

SeBig

Jai White má sklony k sebevraždě (kvůli tomu že byl ve válce a má ztoho depky) takže mu je všechno ukradený a je mu jedno jestli ho někdo sejme. Jedinýho koho má je sestra a starej kamarád McDonough. Sestru někdo totálně zmlátí v Riu, tak tam Jai White letí aby dopadl ty šmejdy co mu zmlátily sestru. Celkem dost slušnej film, kde Jai White chodí po Riu a nebojí se jednat tvrdě. Bitky neměli chybu a hlavne Lateef vs. Jai White byli super. Jediný chybka je, že je to klišé no, ale i tak jsem se bavil. ()

Lacike

Dámy a páni, Torrent TV vás víta pri zapase o svetovy titul za rok 2014 v kategorii akcneho videobecka. V lavom rohu v tíme A sa nachadzaju skvelí atleti Michael Jai White a Lateef Crowder s niekolkymi zarezmi v spickovych martial arts filmoch a tretim clenom ich tímu je famozny choreograf Larnell Stovall zodpovedny napriklad za choreografiu najlepsej arenovky vsetkych cias Undisputed 3. V pravom rohu v tíme B sa nachadza jeden z najhorsich sucasnych reziserov akcnych videobeciek Ernie Barbarash, kameraman Yaron Levy s uchylkou v divnych uhloch a korunu ich tímu nasadzuje tuctový strihač Peter Devaney Flanagan. Zapas moze zacat. Larnel zacina zlahka a nasadzuje priemernu choreografiu s minimom zlozitejsich chvatov, ktore White a Crowder dokazu predviest aj o polnoci. Lenze Levy kontruje divnymi uhlami kamery v ktorych vidno, ze ku kontaktom medzi supermi nedoslo ani omylom. Tazku ranu tímu A nasadzuje strihac, ktory zasadne striha tabery v protiiducich trajektoriach. Co vyzera tak, ze White sa napriahne a svihne pästou zľava doprava, nasleduje strih a potom vidime ako päst udrie supera zprava doľava, nasleduje strih a super odleti znova zľava doprava. Vysledkom su neprehladne bitky aj ked strih nie je bleskový. K tímu B sa pridavaju aj statisti, ktori tempu hviezdej dvojice prilis nestihaju a tym padom sa musi v tempu krotit aj nasa hviezdna dvojica. Nachadzame sa v polovici zapasu a pozor. Znamy srackofil a odbornik na trash akehokolvek druhu Wacoslav1 ostentatívne vstava a znechutene odchadza. Pripája sa k nemu aj milovnik suma znacky Seagal mzss1 a dvorný šašo ČSFD verbal. Dáme si radsej reklamu. My nie sme HBO, my sme Torrent TV. Vitajte späť. Zapas bol doteraz vyrovnany ale pozor. Tímu B prichadza na pomoc scenarista E.T. paparazzi. Ospravedlnujem sa Y.T. Parazi. Doteraz o tomto cloveku nikto nepocul. Potencial v podobe razneho nametu o bývalom marinakovi, ktoremu prizabiju sestru a on sa vyda na cestu krvavej pomsty tento Paparazzi, pardon Parazi uplne pohnojil nezazivnymi dialogmi, nudnym patranim z miesta A na miesto B, trapnym zvyraznovanim dejotvornych detailov, aby ich pochopil aj jednoduchsi divak akym je Deratizer a dokonca ani nedokazal zúžitkovať prostredie favely v ktorom sa pribeh odohrava, aby mu dodal potrebnu nekompromisnu atmosferu. Tym padom stiahol tím A spolu s celym filmom do hlbokehu nudneho podpriemeru. Tym padom tu mame koniec nasho zapasu a Falcon Rising ostava v poli porazenych a aspiranta na kvalitny akcny videofilm musime hladat niekde inde. Sme radi, ze sme potesili aspom hŕstku vyvolenych ako su stuntmanMIKE alebo ywo666, ktori zvyknu byt inokedy príčetní a opozdilca a ochrancu chudobnych tvorcov vegetola.mp. Z nejakeho dôvodu sa nedostavil sniper 18, ale u neho sa da predpokladat, ze aj ked na tomto zapase najde milion chýb, tak ho oznaci ako mierne nadrpiemerny zapas. Lucim sa s vami s hodnotenim dnesneho porazeneho aspiranta 4/10 a dufam, ze ho uz nikdy neuvidim. Jeho reziserovi predavam cenu utechy v podobe titulu za sucasneho najhorsieho akcneho videorezisera a dalsim akcnym exhviezdam prajem, aby co najskor dostali rozum a dali ruky prec od tohto nemehla. Boh zehnaj Amerike a zbohom. () (méně) (více)

Ellmariachi

Je to tak krásně tupý, že je vám jedno co se děje okolo a jen chcete, aby ti zlí hrozně dostali na prdel. A když si proti sobě postavíte Blackrock v podobě MJW měli by jste tušit, že se tak i stane. Jde o jednoduchý akční film, kde nečekejte nic krom naivních dialogů, naivního chování postav a naprosto super akce. Jak sekvence se zbraněmi, tak bitky jsou pecka. Bohužel ale, abych mohl dát víc než 3 hvězdy, by musel film nabídnout ještě něco k tomu. 65 procent. ()

mzss1

|30%| No, tak tu máme béčko, kde hlavní pozornost strhává hrdina Michael Jai White. Tak jeho jsem viděl třeba v druhém US, kde záporákoval Van Dammovi nebo v druhém Neporazitelným si hezky zabojoval. Ale jo, ten chlap se umí prát. Bohužel tento slabý snímek zachranoval co se dalo, jinač by to byla nezáživná a ohranná nuda na hranici mezi odpadem a 1 hvězdou. Takhle jsem měl co dělat, páč rozhodování mezi 1 a 2 hvězdou bylo dilema, které jsem nakonec překonal, páč ke konci se to víc rozjelo, alespon – myslím po akční stránce. Je to ode mě slabé hodnocení, já mám béčka moc rád, i ty novější, často dost přilepšuju, ale toto bylo prostě o ničem. Nenadával jsem abych si řekl, ježiš toto je ale nelogické, no to je scénář. Prostě to bylo tak nudné, zdlouhavé, natahované, debilní dialogy atd, takže jsem byl na konci fakt znuděně vyčerpán. Nesnesitelné prostředí, ty lidi tam atd. Michael Jai White by ale právem měl dostat nějaké to ocenění, páč film zachranoval co se dalo. Souboje měl dobré, užíval jsem si je. Hudba – té jsem si zde ani nevšiml. Dokonce pěkné přestřelky byly na konci. 1/2 filmu je děsně utahaná, pak už se to víc rozjede, sem tam nějaká akcička a ta poslední půlhodka už je lepší. Takže asi proto jsem nakonec dal tu 2 hvězdici – ale nejslabší možnou teda ! Opravdu, béčka mám rád, ale toto mi moc neřeklo. Navíc motivy těhle akčnáků pomsta, únosy atd – to už je něco moc ohranného. Chápu, že je těžké furt něco nového vymýšlet, ale nějak vylepšit by se to dalo. Režisér Ernie Barbarash, kterého jsem si díky dvou novějších Van Dammek Nájemní zabijáci a 6 výstřelů (obě pěkné 4 hvězdičky) oblíbil, mě zde zklamal. No nevadí, holt se to nepodařilo, tak snad jeho nový chystaný film s Van Dammem na příští rok dopadne dobře, na ty 4 hvězdy sakra ! Tak to je vše, nemám co už bych dodával. ()

• Pracovný názov filmu bol Favela. (m.a.t.o.)
  • Napriek tomu, že dej sa odohráva v Brazílii, natáčanie prebiehalo v Portoriku. (m.a.t.o.)
  • Když vybuchne automobil s fotografem, je na prvním záběru detail, jak na místě řidiče někdo sedí. V dalším záběru je však místo za volantem prázdné. (jujec)