Píší se 70. léta 19. století. Uprostřed nových osadníků a psanců čeká dánský přistěhovalec Jon (Mads Mikkelsen) už dlouhá léta, aby mohl svou ženu se synem přivést do Spojených států. Když se mu to konečně podaří, oba se jen chvíli po příjezdu stanou obětmi hrůzného zločinu. Jon ze žalu a zoufalství pachatele zabije, což se neobejde bez ostré reakce. Bratrem zabitého vraha je totiž bezcitný plukovník Delarue, který terorizuje městečko Black Creek a nezastaví se před ničím, co by mu zabránilo pomstít svého sourozence. Bez pomoci komunity, která ho opustila a zavrhla, se Jon mění z mírumilovného osadníka v neohroženého bojovníka, který musí zachránit město a najít klid v duši. (Bontonfilm)

smatana.sk

Žáner v kryštalicky čistej podobe. Príbeh realistický, postavy bez zbytočných superschopností. Naviac, hlavným hrdinom je Európan, veterán z dánsko-nemeckej vojny. ()

Romeroo

Salvation je opravdová spása pro westernový žánr. Konečně přišel western, který se může alespoň trochu rovnat s tím, co tento žánr nabízí jako své nablýskané kousky. A to, že přišel z Dánska je o to větší překvapení. Krásně syrové, hezky temné, s jednuduchým, ač hezky hutným příběhem. Jediné co mohu vytknout je fakt, že Eva Green neukázala obě dvě své herecké přednosti ( ten korzet je tak zbytečná věc ). Nejlepší western za poslední dobu nebýt Djanga. 87% ()

XXXXXXXX

Na počátku všeho byla žena. A nebyla to jen tak jakákoliv žena, byla Jonova. No a po vzoru biblického Oko za oko, zub za zub, to její vrahové jaksi nerozdýchali. Problém byl v tom, že jeden z nich byl náhodou bratr místního badass záporáka a plukovníka v jednom, Delaroua. No a protože má z něho celé město v gatích nahnáno, podaří se jim Jona zajmout. Ten samozřejmě utíká a vendetta může začít. A když jsem předtím napsal oko za oko, myslel jsem to doslovně. Jako trofej si totiž odvádí němou Zelenou Evu, která je dozajista ještě více sexy než L. P. ve Vzestupu říše. Oproti mlčenlivému Barbarovi, tady bylo zřejmě v rozpočtu o špetku více pěněz, takže už Mikkelsen i mluví, ale evidentně jich nebylo dost, protože zase nemluví Eva. Ovšem, jak se říká, i se dvěma kašpárky, se dá zahrát velké divadlo. ()

Mamlas

Standardní western, trochu jednoduchý, trochu přeprocíťovaný, prostě marná snaha o emoce. Akce však téměř chyběla, jen spousta dlouhých významných pohledů a keců, zejména však pohledů. ()

angel.CZ

Seveřan Mikkelsen co umí. Green v korzetu co neřekne ani slovo a vlastně ani nemusí. Plno mrtvých, pár zloduchů, pár správných chlapu a divoký západ ? Co víc chcete vědět ? Westernovky moc nemusím, ale vůbec mi nevadila ! 70% ()

Plastík

Pěkné záběry, ale na to si pouštím jiné filmy. Nějak se mi to zdálo málo propracované. Naštěstí to mělo pěkných 90 minut. ()

Pitryx

Nu, tak to Dánsko zkusilo „po americku“ a u mne tedy uspělo. Má to všechny atributy dobrého westernu, klaďasy i záporáky, motiv pomsty, hezkou hudbu, tak proč ne. Vytknout se dá jen pár kratších pasáží, které nebyly k ničemu, ale jinak to velmi mile překvapilo. Jen tak dál. A možná to chtělo trochu více střelby, od toho zde westerny přece jsou ne? ()

Marťulka

Slibný začátek v dostavníku, potom ale přichází docela nudná, předvídatelná část, kdy celou dobu říkáte "já to věděla". Ani Mads to nezachrání. Na mě krátká stopáž. Dobrá hudba. ()

Sharleen

Ďaľší western nalinajkovaný ako podľa šablóny. Predvídateľné a ani jeden jediný wau moment. Ale aspoň efekty slušné a trojica Mads, Eva a Jeffrey štandardne veľmi dobrá..za nich tá tretia hviezda. ()

Vera2613

Priemerný western. Slabá muzika no vizuál ako celok bol veľmi pekný. Herci boli fajn, ako sa aj očakáva no tuto sa mi potvrdzuje, že Eva Green dokáže hrať prvú ligu, aj bez slov, celkom nemá. Jej oči dajú najavo všetko. ()

mrclTV

Drsný a dobrý western.Film by pokojne mohol byt 19 minútový kraťas a zožral by som ho aj s navijakom. (Lepšie ako niektoré Tarrantinovky) Zvyšok filmu bola taká nevyrovnaná jazda, ale štyri hviezdičky si uhájil, no nepridám si ho k svojím obľúbeným filmom. Príliš málo Evy Green a to finále s koncom ma tiež nejak nedostali. ()

subic

Western prostě není, není, není můj šálek ani kávy, ani čaje. Jde o to, že na území, kde se najde ropa, tehdy tomu ještě říkali ten olej, vzniká místní mafie, která likviduje nepohodlné a vykupuje pozemky a velmi nízkou cenu. A ten, co jim velí, tak má tak trochu zvrhlého bratra. Takže Jon (Mads Mikkelsen) přijde rázem o syna, manželku a potom i bratra. Takže se s tím vyrovná po svém, jako bývalý voják, oko za oko, zub za zub. Zajímavé je, že i zdejšímu fláterníkovi není puška a střílení do lidí cizí. 75% ()

adamix

Zaujímavý western, ktorý síce čerpá z osvedčenej témy, akou je pomsta, ale prednosťou sa stáva perfektné obsadenie (Mikkelsen, Morgan a Green !!!) a práca s farbami, ako aj s filtrami. Fanúšikovia tohto žánru nepohrdnú. U mňa 3* a 75%. ()

liquuid

Ikdyz mam tamni herce velice rad, tak mi tento pribeh prisel nezajimavy, prosty a velice kratky. Lehce predpovite konec a jakozto milovnik zvratu jsem zde nenasel vnitrni naplneni. Slaby prumer, bohuzel... ()

tkey

Na Westerny jsem nikdy moc nebyl, ale když se udělá správně (jako třeba tenhle), tak se na to rozhodně dívat dá. Na tomhle funguje snad skoro vše a nebýt tam pár blbejch chyb šlo by to i na těch pět. ()

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona