Píší se 70. léta 19. století. Uprostřed nových osadníků a psanců čeká dánský přistěhovalec Jon (Mads Mikkelsen) už dlouhá léta, aby mohl svou ženu se synem přivést do Spojených států. Když se mu to konečně podaří, oba se jen chvíli po příjezdu stanou obětmi hrůzného zločinu. Jon ze žalu a zoufalství pachatele zabije, což se neobejde bez ostré reakce. Bratrem zabitého vraha je totiž bezcitný plukovník Delarue, který terorizuje městečko Black Creek a nezastaví se před ničím, co by mu zabránilo pomstít svého sourozence. Bez pomoci komunity, která ho opustila a zavrhla, se Jon mění z mírumilovného osadníka v neohroženého bojovníka, který musí zachránit město a najít klid v duši. (Bontonfilm)

david666

Tleskám - výborný western. Tento styl mě nikdy nějak zvlášť nebavil ale jde vidět, že to jde udělat i jinak, stačí mít herce, co umí hrát a nepotřebujete ani prachy na triky, exteriéry apod. Mikkelsen a vlastně všichni tady jsou skvělí, nepřehrávají, spíš naopak volí minimalistické hraní. ()

kramatos

Nemůžu jinak, ale celé to ve mně vyvolalo dojem, "Na začátku stačilo myslet a vystoupit a člověk by se s rodinkou nedostal do peripetií". ()

Coolidge

Na novodobý western je film velice povedený, nehraje si na nezranitelného amerického hrdinu a přitom zachovává rysy americké klasiky. Herecké obsazení je perfektní, role jsou hercům téměř šité na míru. Filmu bych udělil i 80% bohužel mě zklamaly... dočtěte až po shlédnutí filmu.... poslední minuty kdy Mads sotva drží zbraň v levé ruce kterou má postřelenou a vzápětí je scéna v níž používá obě ruce aby se dostal do sedla s lehkostí amerického kowboye. BC 70% ()

othoson

Tak tomuhle říkám syrový western. Co se dlouho nedařilo pyšným Američanům, to se napoprvé zadařilo Dánům a spol. Když se k tomu ještě přihodí skvělé herecké obsazení (třešničkou na pomyslném dortu je Eric Cantona :) ), tak zde máme film z divokého západu jaksepatří... ()

Expozituror

Další povedenej kousek, ve kterém exceluje Mads Mikkelsen. Nedávno jsem viděl Je třeba zabít Sekala, a tohle mi to trochu připomíná. Akorát je přípěh vystavěn pozpátku. Novodobý western, který má v sobě potřebnou dávku klasiky, atmosféry a odplaty. Prostě je to tak akorát, na trošku "intelektuálnější" kýčovitou zábavu, ale ne zas moc. Oddychovka s přesahem :) aneb za vším hledej ropu....No a teď jsme zvědavý na toho Homesmana! ()

Sever

Prostě nový western. Děj je jasný od začátku, ale bavil jsem se. Díky dobře zvolené stopáži se člověk nudí jen chvíli. Tím neříkám, že jsem se nudil. Řekněme, že me to úplně nevtáhlo. ()

petr.al

,,Western" nemusí automaticky znamenat rovnítko ,,made in USA." Jak vidno, také Dánové umí prohnat velkou dávku střelného prachu ústím hlavně. Snímek ,,Salvation" nenabízí žádnou spásu či přelom v daném žánru. Ostatně proč? Je to poctivá, čistokrevná, pistolnická záležitost, ve které není čas na velké mudrování, zato kolty čeká pořádně krvavá šichta. Kdyby neostřílený, nevystřílený jedinec zažil v 89 minutách tolik utrpení co drsný, málomluvný seveřan Mads Mikkelsen, pískl by na opodál stojící drožku a raději se kvapem nechal odvézt k nejbližšímu felčarovi, aby si udělal klystýr. Ne pro každého je Amerika země zaslíbená. Pokud tedy nechcete přijít o krásnou ženu, malého synka, správňáckého bráchu, Divokému západu se širokým obloukem vyhněte. Doporučuji. 3,9*. ()

punco

Kto by to bol povedal že od dánskych tvorcov k nám priletí taký prekvapivo šikovný western. Výborné postavy,presne westernové prostredie a krvavá akcia. Kratšia stopáž filmu vobec nevadí skor pridáva filmu na tempe a ani raz nestihne nudiť. ()

rajot

Ve westernu není větší klišé než příběh o pomstě. Tenhle skromnej film si ale naprosto na nic nehraje, přitom tě udrží v napětí od začátku do konce. Eva Green a levičáckej přeskakovač reklamních bannerů z Old Trafford jako bonus. Škoda toho příliš viditelně digitálního ohně a dýmu, jinak ale moc příjemný překvapení a po True Grit další poctivej western v posledních letech. ()

Vajnlich

Tak mě to teda vadí, že se jedná o přímočarý a vlastně poměrně jednoduchý film. Scénář který by napsala i moje tří letá dcera. A bohužel to nezachrání ani závěrečná přestřelka. Po hodině jsem se už tak neskutečně nudil, že mi bylo vlastně fuk jak to dopadne. A to mám opravdu rád herce Madse Mikkelsena, ale tohle je šlápnutí vedle stejně jako HON. ()

bonovox

Tradične podaný western (hlavne atmosférou a konaním postáv), ktorých sa točí momentálne veľmi málo. To že je európsky mu dáva body nahor. Výborný Mikkelsen dokazuje, že patrí k top hercom súčastnosti. ()

SvobiQ

Smysluplné, přímočaré, uvěřitelné :) A za co dávám extra hvězdičku je za to, že nám režisér nenaservíroval v poslední scéně nějakou Princezninu promluvu, toho jsem se bál celou dobu, jen aby to nezakončili nějak že princezna něco řekne....a neřekla za vyvarování se takovýho klišé má pan režisér obdiv :) ()

Sympy

Já byl opravdu nadšen.Filmaři zde vytvořili opravdové zlo v podání záporáka a proto víc fandit hlavnímu hrdinovi snad ani nejde.Jinak parádní efekty zbraní příběhově takovej Punisher na divokém západě-není to zrovna to nejpromyšlenější,ale já mám tenhle styl prostě rád. ()

hony23

Dánové natočili western? A Mikkelsen v hlavní roli? To jsem musel vidét. A spokojenost. Samozřejmě zápletka už tisíckrát použitá, ale natočené je to dobře a na rozdíl od většiny jiných westernů se to netáhlo, jak eidam třicítka vytažená z friťáku. ()

esmoke

Příběh o dvou bratrech, kteří po prohrané válce Dánska s Německem v roce 1864 uprchli za oceán, koupili si kus půdy a vydělávali, aby mohl za nimi přijet i zbytek rodiny. Po shledání k nim do dostavníku nastoupí dva cizinci... Po delší době zase jednou western a to dokonce z Dánska, není stoprocentní pecka, ale dobré to určitě. (2D dabing) Rozpočet: €10.5 miliónů, Tržby: $42,070. ()

Cazzysvjet

Dánský Clint Eastwood (čti ýstvůd) přesvědčil , že je třetí nejdrsnější člověk na světě! Po clinťáčovi a chuckovi (chronologicky). 85% ()

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona