Penny Dreadful - Série 3 (2016) (série)

List trávy (S03E04)

(epizoda)
  • USA A Blade of Grass

Poté, co Vanessa poodhalí tajemství své temné minulosti, se snaží přesvědčit doktorku Sewardovou, aby vyzkoušela novou formu terapie v podobě hypnózy a pomohla jí tak dostat se zpátky v čase. (HBO Europe)

Necrotongue

Brutálně dobrá komorní epizoda, ve které Eva Green opět ukázala, v čem je její síla, ale musím uznat, že Rory Kinnear rozhodně nezůstal pozadu. Když se k jejich výkonům přidala bezútěšná atmosféra, hustá jako zimní smog nad Slezskem, nebylo co řešit. ()

José77

obycajne samotne diely serialov nehodnotim, pretoze mi to pride ako zbytocne nahananie poctu hodnoteni, ale v tomto pripade musim spravit vynimku. jedinecna cast, ktora sa vymyka klasickemu serialovemu spracovaniu, az by som povedal, ze je to skor divadelna vsuvka. kazdopadne 1 hodina, 2 postavy, 4 steny a aj tak je to skvela zabava. z velkej casti koli vynikajucej Eva Green, ktora to zahrala uplne excelentne, a na ktoru je radost pozerat. ()

Anderton

Tak môžete si odfajknúť, že tá "iná" epizóda v rámci tretej série je epizóda číslo 4. Takmer celá sa odohráva v jednej miestnosti, a to dokonca vo vypolstrovanej miestnosti na psychiatrii bez okien a to dokonca ako forma spomienok prostredníctvom hypnózy. Niektoré ďalšie veci urpostred hypnózy dokonca môžu byť aj ďalšie predstavy. Napriek komornosti ide o vskutku strašidelný diel, kedy Vanessa občas nevie, či sa rozpráva so zdravotníkom, alebo s Luciferom. ()

Milano33

Po filmárskej i hereckej stránke neopísateľná epizóda, je neuveriteľné, do akých výšin až ašpiruje Eva Green. Neviem to vážne pochopiť, ako jedná polstrovaná miestnosť sa vie postarať o takýto neskutočne intenzívny a živelný zážitok. Tento minimalistický prístup sa mi nesmierne pozdáva, aj z mála sa dá urobiť veľa. Táto epizóda je neskutočne odlišná od zvyšku, v zárodku dosť nekonvenčná, tónom značne komorná, avšak o to pôsobivejšia. Konverzačné scény sú prvotriedne vypilované, vskutku veľmi ľahko sa dalo z nich vypozorovať city i emócie oboch zúčastnených strán. Emocionálne a psychologické prekreslenie jednotlivých scén bolo dychberúce, mentálne výjavy či psychické stavy boli skutočne desivé svojou prehnanou autentickosťou. Prostredie samotné vzbudzovalo pocit izolácie a klaustrofóbie. ()