Aldabra: Byl jednou jeden ostrov

Steve Lichtag

Steve Lichtag

Robert Jíša

Oldřich Kaiser (vyp.), Jiří Knot

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo ▐ úplne v pohode zvládnutý dokument, pekné zábery, komentár sa dá, 3D v norme /videl v kine 3D verziu: 60%/(23.11.2015)

Možná jsem měl jít na 3D, protože ve 2D je to jenom takovej sled hezkejch (opravdu hodně hezkejch) záběrů s trochu pitomym komentářem, přičemž nejvíc zajímavý je samotný místo, kde tenhle českej projekt vzniknul.(21.11.2015)

Aldabra je spíše rodinný film, který nemá nijak nastavenou příběhovou linii a provází jej hlas Oldřicha Kaisera, který většinou baví a vhodně zapadá do celého konceptu, jenž je určen spíše pro menší diváky. Absence zmíněného příběhu díky krátké stopáži nijak výrazně nevadí a celé dění docela svižně odsýpá. 3D technologie je zde vynikající a poměrné důležitou složkou, která spolu s malebnými záběry působí velice živě a příjemně. [70%] | 3D Kino - Prom.(19.11.2015)

Na tenhle film jsem šel jen kvůli tý nádherný přírodě a s vysokým očekáváním ohledně 3D projekce. Musim říct, že u tohodle filmu se vyplatí jít pouze na 3D. Mě osobně se to moc líbilo. Všechny ty krásný záběry, jak v moři, tak na souši. Opravdu 3D bylo perfektní. Jinak celkově pak film musí ocenit hlavně rodiče s dětmi, pro které jen tento film primárně určen. Za mě palec nahoru a klobouk dolu, že se do tohodle kluci vůbec pustili.(26.11.2015)

Opravdu mě potěšilo, že i v rámci české produkce může vzniknout pěkný a kvalitní dokument o zvířatech, kterým rozhodně Aldabra je. Z technického hlediska byl film udělaný moc dobře, i když bylo na první pohled zřejmé, kdy výslednému vizuálu pomohl počítač. Příběhově byla Aldabra určena primárně pro děti, od čehož se odvíjely také Kaiserovy jednoduše podané komentáře, které sice mohly někomu lézt na nervy, avšak mě vůbec nerušily. Zkrátka milé a poučné překvapení v podobě vizuálně líbivého exkurzu do exotických krajin.(30.1.2016)