Aldabra: Byl jednou jeden ostrov

Steve Lichtag

Steve Lichtag

Robert Jíša

Oldřich Kaiser (vyp.), Jiří Knot

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo ▐ úplne v pohode zvládnutý dokument, pekné zábery, komentár sa dá, 3D v norme /videl v kine 3D verziu: 60%/(23.11.2015)

Na tenhle film jsem šel jen kvůli tý nádherný přírodě a s vysokým očekáváním ohledně 3D projekce. Musim říct, že u tohodle filmu se vyplatí jít pouze na 3D. Mě osobně se to moc líbilo. Všechny ty krásný záběry, jak v moři, tak na souši. Opravdu 3D bylo perfektní. Jinak celkově pak film musí ocenit hlavně rodiče s dětmi, pro které jen tento film primárně určen. Za mě palec nahoru a klobouk dolu, že se do tohodle kluci vůbec pustili.(26.11.2015)

Konečně film, kde má 3D verze smysl. Moc krásné:)(29.11.2015)

• - Ostrov je nedostupný a nehostinný, ale přesto kypící životem. Nachází se jižně od Seychelských ostrovů a severně od Madagaskaru. Je tvořen výhradně korály a zbytky vápenitých schránek dalších živočichů. Jeho nejvyšší vrchol se proto nachází pouze 19 metrů nad mořem. Geologická fakta navíc prozrazují, že tento unikátní atol v minulosti nejméně šestkrát zmizel pod hladinou moře. Klimatické změny a tání v polárních oblastech nás varují, že tento přírodní div světa se může brzy opět potopit. (Zdroj: Falcon)