poster

Aldabra: Byl jednou jeden ostrov

 • Slovensko

  Aldabra: Bol raz jeden ostrov

Rodinný

Česko, 2014, 73 min

Režie:

Steve Lichtag

Scénář:

Steve Lichtag

Hudba:

Robert Jíša

Hrají:

Oldřich Kaiser (vyp.), Jiří Knot
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Stanislaus
  ****

  Opravdu mě potěšilo, že i v rámci české produkce může vzniknout pěkný a kvalitní dokument o zvířatech, kterým rozhodně Aldabra je. Z technického hlediska byl film udělaný moc dobře, i když bylo na první pohled zřejmé, kdy výslednému vizuálu pomohl počítač. Příběhově byla Aldabra určena primárně pro děti, od čehož se odvíjely také Kaiserovy jednoduše podané komentáře, které sice mohly někomu lézt na nervy, avšak mě vůbec nerušily. Zkrátka milé a poučné překvapení v podobě vizuálně líbivého exkurzu do exotických krajin.(30.1.2016)

 • Renfield
  ****

  Název "Aldabra" zní dokumentárně, jeho pokračování "Byl jednou jeden ostrov" pak spíše pohádkově, či rodinně a přesně takto výsledný film vypadá. Nejedná se o dokument a nejedná se ani o pohádku, je to něco mezi a dle mého názoru bude většina rodin s dětmi spokojena. Film je plný nádherných záběrů, navíc podpořených 3D verzí, která má zas po delší době smysl. Vše je doladěno výborně sedící a znějící hudbou. Aldabra je první nedokumentární film Steva Lichtaga, to že tento slavný tvůrce točí dokumenty je znát. Hlavní příběh film vcelku postrádá, ale zase jich má několik kratších... ono to vlastně je takové spojení situací a dění na tomto krásném ostrově a jejich kvalitní okomentování Oldřichem Kaiserem. Tedy jsem rád, že se do toho Steve Lichtag a ostatní pustili, i když nástrah a nebezpečí byla jistě spousta. A samozřejmě jsem rád, že něco takového vzniklo "u nás". 70%(19.12.2015)

 • Marty7CZ
  ***

  Za českou práci palec nahoru, ale jinak to nebylo nic světobornýho...A Kaiser měl těch průpovídek až moc...55%(22.11.2015)

 • T2
  ***

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo ▐ úplne v pohode zvládnutý dokument, pekné zábery, komentár sa dá, 3D v norme /videl v kine 3D verziu: 60%/(23.11.2015)

 • Octane
  ****

  Na tenhle film jsem šel jen kvůli tý nádherný přírodě a s vysokým očekáváním ohledně 3D projekce. Musim říct, že u tohodle filmu se vyplatí jít pouze na 3D. Mě osobně se to moc líbilo. Všechny ty krásný záběry, jak v moři, tak na souši. Opravdu 3D bylo perfektní. Jinak celkově pak film musí ocenit hlavně rodiče s dětmi, pro které jen tento film primárně určen. Za mě palec nahoru a klobouk dolu, že se do tohodle kluci vůbec pustili.(26.11.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace