poster

Aldabra: Byl jednou jeden ostrov

 • anglický

  Aldabra: Once Upon an Island

 • Slovensko

  Aldabra: Bol raz jeden ostrov

Rodinný

Česko, 2014, 73 min

Režie:

Steve Lichtag

Scénář:

Steve Lichtag

Hudba:

Robert Jíša

Hrají:

Oldřich Kaiser (vyp.), Jiří Knot
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • HellFire
  ***

  Přírodopisné filmy mám rád, ale tady mi chyběl jakýsi příběh a větší posun. Úplně jsem si představoval, jak si režisér jednoduše stoupl s kamerou na ostrov, pustil ji a čekal, jestli se stane něco zajímavého. A 3D zde nemělo krom života pod vodou opodstatnění.(21.12.2015)

 • Marty7CZ
  ***

  Za českou práci palec nahoru, ale jinak to nebylo nic světobornýho...A Kaiser měl těch průpovídek až moc...55%(22.11.2015)

 • J*E*A*N*N*E
  ****

  Konečně film, kde má 3D verze smysl. Moc krásné:)(29.11.2015)

 • Jaro_slav
  ***

  Možná jsem měl jít na 3D, protože ve 2D je to jenom takovej sled hezkejch (opravdu hodně hezkejch) záběrů s trochu pitomym komentářem, přičemž nejvíc zajímavý je samotný místo, kde tenhle českej projekt vzniknul.(21.11.2015)

 • vteco
  ****

  Aldabra je spíše rodinný film, který nemá nijak nastavenou příběhovou linii a provází jej hlas Oldřicha Kaisera, který většinou baví a vhodně zapadá do celého konceptu, jenž je určen spíše pro menší diváky. Absence zmíněného příběhu díky krátké stopáži nijak výrazně nevadí a celé dění docela svižně odsýpá. 3D technologie je zde vynikající a poměrné důležitou složkou, která spolu s malebnými záběry působí velice živě a příjemně. [70%] | 3D Kino - Prom.(19.11.2015)

 • - Ostrov je nedostupný a nehostinný, ale přesto kypící životem. Nachází se jižně od Seychelských ostrovů a severně od Madagaskaru. Je tvořen výhradně korály a zbytky vápenitých schránek dalších živočichů. Jeho nejvyšší vrchol se proto nachází pouze 19 metrů nad mořem. Geologická fakta navíc prozrazují, že tento unikátní atol v minulosti nejméně šestkrát zmizel pod hladinou moře. Klimatické změny a tání v polárních oblastech nás varují, že tento přírodní div světa se může brzy opět potopit. (Zdroj: Falcon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace