Aldabra: Byl jednou jeden ostrov

Steve Lichtag

Steve Lichtag

Robert Jíša

Oldřich Kaiser (vyp.), Jiří Knot

Možná jsem měl jít na 3D, protože ve 2D je to jenom takovej sled hezkejch (opravdu hodně hezkejch) záběrů s trochu pitomym komentářem, přičemž nejvíc zajímavý je samotný místo, kde tenhle českej projekt vzniknul.(21.11.2015)

Za českou práci palec nahoru, ale jinak to nebylo nic světobornýho...A Kaiser měl těch průpovídek až moc...55%(22.11.2015)

Název "Aldabra" zní dokumentárně, jeho pokračování "Byl jednou jeden ostrov" pak spíše pohádkově, či rodinně a přesně takto výsledný film vypadá. Nejedná se o dokument a nejedná se ani o pohádku, je to něco mezi a dle mého názoru bude většina rodin s dětmi spokojena. Film je plný nádherných záběrů, navíc podpořených 3D verzí, která má zas po delší době smysl. Vše je doladěno výborně sedící a znějící hudbou. Aldabra je první nedokumentární film Steva Lichtaga, to že tento slavný tvůrce točí dokumenty je znát. Hlavní příběh film vcelku postrádá, ale zase jich má několik kratších... ono to vlastně je takové spojení situací a dění na tomto krásném ostrově a jejich kvalitní okomentování Oldřichem Kaiserem. Tedy jsem rád, že se do toho Steve Lichtag a ostatní pustili, i když nástrah a nebezpečí byla jistě spousta. A samozřejmě jsem rád, že něco takového vzniklo "u nás". 70%(19.12.2015)

Opravdu mě potěšilo, že i v rámci české produkce může vzniknout pěkný a kvalitní dokument o zvířatech, kterým rozhodně Aldabra je. Z technického hlediska byl film udělaný moc dobře, i když bylo na první pohled zřejmé, kdy výslednému vizuálu pomohl počítač. Příběhově byla Aldabra určena primárně pro děti, od čehož se odvíjely také Kaiserovy jednoduše podané komentáře, které sice mohly někomu lézt na nervy, avšak mě vůbec nerušily. Zkrátka milé a poučné překvapení v podobě vizuálně líbivého exkurzu do exotických krajin.(30.1.2016)

Na tenhle film jsem šel jen kvůli tý nádherný přírodě a s vysokým očekáváním ohledně 3D projekce. Musim říct, že u tohodle filmu se vyplatí jít pouze na 3D. Mě osobně se to moc líbilo. Všechny ty krásný záběry, jak v moři, tak na souši. Opravdu 3D bylo perfektní. Jinak celkově pak film musí ocenit hlavně rodiče s dětmi, pro které jen tento film primárně určen. Za mě palec nahoru a klobouk dolu, že se do tohodle kluci vůbec pustili.(26.11.2015)