Aldabra: Byl jednou jeden ostrov

Steve Lichtag

Steve Lichtag

Robert Jíša

Oldřich Kaiser (vyp.), Jiří Knot

Aldabra je spíše rodinný film, který nemá nijak nastavenou příběhovou linii a provází jej hlas Oldřicha Kaisera, který většinou baví a vhodně zapadá do celého konceptu, jenž je určen spíše pro menší diváky. Absence zmíněného příběhu díky krátké stopáži nijak výrazně nevadí a celé dění docela svižně odsýpá. 3D technologie je zde vynikající a poměrné důležitou složkou, která spolu s malebnými záběry působí velice živě a příjemně. [70%] | 3D Kino - Prom.(19.11.2015)

• Lokutus

Dost slušně natočenej dokument, kterej bohužel VELMI kazí těžce nezvládnutá hudba a až nesnesitelně infantilní komentář.(5.1.2017)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo ▐ úplne v pohode zvládnutý dokument, pekné zábery, komentár sa dá, 3D v norme /videl v kine 3D verziu: 60%/(23.11.2015)

Možná jsem měl jít na 3D, protože ve 2D je to jenom takovej sled hezkejch (opravdu hodně hezkejch) záběrů s trochu pitomym komentářem, přičemž nejvíc zajímavý je samotný místo, kde tenhle českej projekt vzniknul.(21.11.2015)

Za českou práci palec nahoru, ale jinak to nebylo nic světobornýho...A Kaiser měl těch průpovídek až moc...55%(22.11.2015)

• - Ostrov je nedostupný a nehostinný, ale přesto kypící životem. Nachází se jižně od Seychelských ostrovů a severně od Madagaskaru. Je tvořen výhradně korály a zbytky vápenitých schránek dalších živočichů. Jeho nejvyšší vrchol se proto nachází pouze 19 metrů nad mořem. Geologická fakta navíc prozrazují, že tento unikátní atol v minulosti nejméně šestkrát zmizel pod hladinou moře. Klimatické změny a tání v polárních oblastech nás varují, že tento přírodní div světa se může brzy opět potopit. (Zdroj: Falcon)