Reklama

Reklama

Příběh začíná během II. světové války v přísně tajné americké vojenské laboratoři. Speciální sérum stokrát znásobí sílu mladíka Steva Rogerse, který se stane "supertajnou lidskou superzbraní" - supervojákem známým jako Kapitán Amerika. Hitler však disponuje zbraní neméně silnou - supermanem "Rudá lebka"... Je 40 let po válce, "Rudá lebka" se však opět objevuje na scéně... (Hamer Film)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (58)

willis 

všechny recenze uživatele

V současnosti by si asi Marvel dohlédl lépe na to co s jeho superhrdinou udělají filmaři, ale v 90. letech byl filmový komiks na žebříčku oblíbenosti někde jinde než dnes. Capitain America mi co se týče outfitu připadá docela směšný (overal + štít to není zrovna nějaká výbava), ale tohle si nezasloužil. ()

TERRORDROME 

všechny recenze uživatele

Béčkový Kapitán amerika zo začiatku 90-tych rokov vyzerá presne tak ako by sa dalo čakať. Ja som ho videl už v tej dobe a nebola to žiadna sláva, dnes keď sa k tomu človek zo zvedavosti vráti je to ešte horšie a dosť smiešne. Začiatok odohrávajúci sa za druhej svetovej ešte vyzerá že to malo nejaký rozpočet, sú tu nejaké kulisy, výbuchy a Kapitán pripútaný k rakete letiacej na Biely Dom. Ďalší dej sa odohráva o 50 rokov neskôr po rozmrznutí z ľadu a nič také sa už neobjaví. Kapitán dá občas niekomu po hube a najveľkolepejšou akčnou scénou zbytku filmu je tá kde unikajú s parťáčkou pred zloduchmi na bicykli a zletia s ním do mora. Čo aj čakať keď nepriateľské sily pozostávajú z Red Skullovej dcéry a jej kamarátok na motorkách, plus pár treťotriednych búchačov za cenu jedného. Ale zas treba povedať že prevedením tie bitky neboli zlé, to by som mu krivdil. Vrhanie štítom je dokonca miestami celkom efektné. Samotný Kapitán sa väčšinou tvári strašne vyorane aby bolo jasné že prespal 50 rokov a kostým s vytŕčajúcimi ušami bol tak na hrane trapasu... ale jeho technika kradnutia áut je vtipná. Z nacistického uberzáporáka Red Skulla je po plastike zjazvený taliansky mafián, čo sa mi popravde celkom páčilo a pozoruhodná bola postava amerického prezidenta ako superkladného borca, ktorý okrem zachraňovania planéty pred znečistením dokáže aj solídne rozdávať údery ( hrá ho Ronny Cox, ktorého poznám hlavne ako záporáka s Robocopa a Total recall ) Ako samostatný superhrdinský film nemá šancu, ale ak sa na to pozrieme z pohľadu filmografie Alberta Pyuna, tak z toho vychádza celkom elegantne, lebo je technicky slušne zmáknutý, jednotlivé prvky sa nesnažia od seba rozutekať a zároveň je to jeho najmainstreamovejší kúsok. Či je to pochvala to však neviem. ()

Reklama

M.Macho odpad!

všechny recenze uživatele

Skutečně transcendentní zážitek! Hodinu a půl čekání na závěrečný souboj je vyplněný řadou nesmyslných, špatně napsaných a toporně zahraných dialogů. Kde jsou ty doby, kdy blondýny byly zásadně kladné a brunety záporné postavy a bylo jedno, jestli průstřel krvácí a prezidenti chodili učesaní i když byli zdrogování. Kde jsou ty doby, kdy prezidenti dávali levý hák urostlým mladíkům s beretami a bodří hrdinové zlikvidovali bombu tím, že shodí špatně namaskovaného mutanta ze skály. Kdo ty doby hledá - chce vidět Kapitána Ameriku. Nepovedený Wolfenstein s dost špatnou italskou detektivkou a o to horším konspiračním dramatem. Jediné, na co se dalo koukat byly exteriéry - a i ty dokázaly vytvářel pocit napětí, jak je jich pro takový skvost škoda. ()

filmfanouch odpad!

všechny recenze uživatele

Captain America z roku 1990 od režiséra Alberta Pyuna je dodnes ukázkou toho, jak špatně jde s komiksovými adaptacemi naložit. A na delší dobu dokázal pošramotit filmovým adaptacím od Marvelu pověst, kterou museli později napravit až první Blade, X-Meni a Spider-Man. Vedle Captaina Ameriky z roku 1990 vypadají všechny ostatní tragické komiksové adaptace jako alespoň slušné podívané. Nízkorozpočtová tragédie, která se přitom snažila tvářit neskutečně vážně a přesto se akorát zařídila o to, aby byl Captain America nadále pro smích. Až Captain America: První Avenger napravil tomuhle hrdinovi reputaci a dokázal, že se správným vedením se i hrdina v obleku podobném americké vlajce dokáže prodat jako hrdina hoden respektu. Což je vlastně přesně opačný efekt, který v roce 1990 zvládl Pyun pod dozorem Cannon Group, které film realizovalo pouze proto, aby nepřišlo o práva. Lepší pro všechny by ovšem nejspíš bylo, kdyby ty práva propadli automaticky. ()

Dale odpad!

všechny recenze uživatele

Kto nepozná pôvodnú komiksovú predlohu, musí mať podľa tohto filmu mylný dojem, že to musí byť nejaký starý bezvýznamný komiks. Nacisti zmutujú chlapca, aby bol nepremožiteľný. Američania to však nenechajú len tak a stvoria si svojho hrdinu, ktorý je však porazený a vystrelený raketou na Aljašku, kde sa po 50 rokoch preberie. Je stále mladý a rozhodne sa zničiť starého protivníka, ktorý sa postaral o zabitie Kennedyovcov a M.L. Kinga a je stelesnením všetkého zla na Zemi. Dúfam, že toto načrtnutie deja postačí, aby sa tomu vyhol, kto môže. Pre svoje vlastné dobro. Stačí, keď uvidíte hlavného hrdinu v tom smiešnom oblečku, ktorý mu asi darovali bezdomovci. Proste B-čko ako vyšité. ()

Galerie (22)

Související novinky

Zemřel režisér Albert Pyun

Zemřel režisér Albert Pyun

27.11.2022

Z amerického Las Vegas přichází smutné zprávy pro fanoušky sci-fi a akčních filmů. V sobotu totiž po dlouhé nemoci ve věku devětašedesáti let zemřel americký režisér, scenárista a producent Albert… (více)

Reklama

Reklama