• Itálie

• slovenský

Dokumentární

Itálie, 2013, 93 min

Gianfranco Rosi

Týjo, takhle intimní a vřelý dokument, který se snaží provrtat a poodkrýt trochu toho obnošeného "lidství", tu už dlouho nebyl (a nebo vůbec jestli kdy byl). Rosi hledá kvintesenci života, aniž by to dělal nějak opulentně či podbízivě, ale činí tak upřímně a v té nejčistší formě.(5.5.2014)

Poetika pusobiva, nektery figurky fakt zajimavy, ale popravde jako celek...(26.4.2014)

• Mo.

Legalne a s dobrovolnym (!) poplatkem za shlednuti zde: http://dafilms.cz/film/8895-sacro-gra/(5.5.2014)

Na dokumenty koukám poměrně zřídka; dost často mi totiž připomínají spíš publicistiku než kinematografii. Pro Sacro GRA to ovšem neplatí. Tohle natočil Filmař.(26.5.2014)

• Othello

Klidný, neintervenující, pozorovatelský dokument o různorodosti prostých obyvatel římských předměstí, kde společným činitelem je velký dálniční okruh se zaměřuje zejména na lidskou, rozpínavost a pomíjivost, k čemuž mu pomáhá jako metafora zlý brouk palmožrout. Pochopitelně je to nuda k posrání.(26.8.2014)