• Itálie

• slovenský

Dokumentární

Itálie, 2013, 93 min

• Othello

Klidný, neintervenující, pozorovatelský dokument o různorodosti prostých obyvatel římských předměstí, kde společným činitelem je velký dálniční okruh se zaměřuje zejména na lidskou, rozpínavost a pomíjivost, k čemuž mu pomáhá jako metafora zlý brouk palmožrout. Pochopitelně je to nuda k posrání.(26.8.2014)

• Houdini

Zlatý Lev(11.9.2013)

Ten film není zdaleka tak slabý, jak se o něm mluví. V rámci observačního lomeno uměleckého dokumentu velmi solidní nadprůměr. Mám pocit, že určitou roli hraje i to, že někteří diváci od vítěze z Benátek čekají něco jiného a víc nápadného. Všímejte si ale, že ten filmař tady evidentně přemýšlel nad tím, jak které postavy a lokace zabírat, čímž mám na mysli práci s úhly kamery, typy záběrů nebo barvami. Navíc, a to jsem ani nečekal, se Rosimu podařilo víc, než jen zmapovat vcelku kuriozní sebranku obyvatel okolí římského dálničního okruhu, ale dotknout se otázek všeobecně lidských, platných pro všechny bez rozdílu národnosti, třídy nebo pohlaví - aniž by se musel uchylovat k manipulativním taktikám (byť nepochybuju, že o určité autorské zásahy tu nebyla nouze). Etudy vousatého staříka a jeho dcery (?) v paneláku jsou místy brilantní, totéž scéna záchranáře s jeho starou matkou. Vtipné a dojemné.(30.4.2014)

Poetika pusobiva, nektery figurky fakt zajimavy, ale popravde jako celek...(26.4.2014)

Na dokumenty koukám poměrně zřídka; dost často mi totiž připomínají spíš publicistiku než kinematografii. Pro Sacro GRA to ovšem neplatí. Tohle natočil Filmař.(26.5.2014)