Zoran, můj synovec idiot

• Zoran, il mio nipote scemo

• slovenský

Matteo Oleotto

Ferran Paredes

Kostýmy:

Emil Cerar

Bolo to na hrane komédie a drámy a zároveň sa mi to zdalo dosť indie. Humor, hoci "prvoplánový" (-Čo sa stalo pani?- UMRELA. -Ale ako odišla?- UMRELA!) do polovice filmu fungoval. Potom dej "zvážnel", aby sa na konci stal divák svedkom klasického dramatického oblúka. Scenáru, podľa mňa, chýbali vedľajšie línie, ktoré by dodali spád. Celkový dojem: príjemná jednohubka, na ktorú rýchlo zabudnem. IFF BA 2013(8.11.2013)

Priemerná európska komédia, ktorá sa síce na jednej strane hemžila nesympatickými postavami, avšak na strane druhej oplýva jednoduchým, ale príjemným a pozitívnym dejovým nádychom. V rámci svojho žánru nič extra, ale dá sa to pozrieť ako oddychovka. 50 %(15.5.2016)

• dwbmb

"Naprosto originální" příběh o tom, jak zarostlej, obézní a umaštěnej pobuda přijde k opatrovnictví úplnýho blbečka, ale nakonec se zkamaráděj a místo chlastu začnou po odpoledních honit králíky po poli. Co tento film odlišuje od podobných je ta nejistota, jestli se poblije jako první hlavní hrdina nebo vy při pohledu na něj.(2.9.2014)

• DaviD3141

[IFF 2013, Bratislava – 45%](8.11.2013)

Veľmi príjemná komédia. Nejde síce o nič prevratné a originálne, ale nebránilo to tomu, aby som sa v kine skvele bavil. Film mal klasickú konštrukciu, v ktorej sa spoja cesty dvoch úplne odlišných ľudí, aby si cez sériu omylov, vtipných ale aj smutných situácií, našli k sebe cestu. Čiže v tomto smere by sa dalo povedať, že ide o dosť tuctový film. Na druhú stranu ma ale zaujalo prostredie v ktorom sa príbeh odohráva a motív šípiek. Osobne som bol teda spokojný, a vôbec by mi nevadilo tento film vidieť ešte raz, čo zvykne byť pri komédiách tohto druhu u mna problém. Celkovo teda spokojnosť. 70% IFF Bratislava 2013(20.11.2013)