Zoran, můj synovec idiot

• Zoran, il mio nipote scemo

• slovenský

Matteo Oleotto

Ferran Paredes

Kostýmy:

Emil Cerar

Otylá, cynická a Sauvignonem nasáklá tragikomická figurka na své stereotypní cestě životem potká druhou obskurní osobu, nazve jí Zagor a společně vytvoří překvapivě kompaktní dvojici. Nutno říci, že se ve filmu neděje vlastně nic zásadního, překvapivého nebo kdovíjak zvláštního, navzdory tomu to ale funguje. Obyčejný venkovský příběh, který nabízí poměrně slušnou porci svérázného humoru.(6.2.2015)

• DaviD3141

[IFF 2013, Bratislava – 45%](8.11.2013)

Upřímně jsem se bavila a často se se mnou smálo celé "kino" Evropský dům. :-)(18.2.2015)

Odpudivý tlusťoch se celý film odpudivě chová a legrační má asi být, že svému autistickému synovci říká Zagore místo Zorane. Italský humor je pro mě oxymoron.(12.9.2015)

• dwbmb

"Naprosto originální" příběh o tom, jak zarostlej, obézní a umaštěnej pobuda přijde k opatrovnictví úplnýho blbečka, ale nakonec se zkamaráděj a místo chlastu začnou po odpoledních honit králíky po poli. Co tento film odlišuje od podobných je ta nejistota, jestli se poblije jako první hlavní hrdina nebo vy při pohledu na něj.(2.9.2014)