Zoran, můj synovec idiot

• Zoran, il mio nipote scemo

• slovenský

Matteo Oleotto

Ferran Paredes

Kostýmy:

Emil Cerar

Upřímně jsem se bavila a často se se mnou smálo celé "kino" Evropský dům. :-)(18.2.2015)

• Madsbender

Násťročná variácia Rain Mana, ktorá zabúda, že postavy potrebujú hĺbku a osobnosť, ak si k ním máme nájsť cestu, že dej sa musí priebežne vyvíjať, nie nepresvedčivo skákať k umelým obratom a že na vzťahovanie sa k vážnym témam formou presladenej rozprávky je potrebná aspoň štipka talentu. V otázke štýlu dokonale beztvárna (pár spomalených záberov hodu šípkou to nespraví) skrumáž pubertálnych postrehov na tému života a vzťahov sa opiera o prvoplánový humor. Ploché figúrky zasa spoliehajú len na tvár a fyzický vzhľad, ktorý im prepožičiavajú síce nie zlí, avšak nanajvýš priemerní a nevýrazní herci. Do kŕčovitej absurdnosti celok doháňa absencia zmysluplného dialógu, keďže Zoran nie je zďaleka jedinou postavou, ktorá sa nedokáže plynule a bez problémov vyjadrovať. Chabú konštrukciu príbehu dobre charakterizuje scéna prvého stretnutia Zorana a Anity, zrejme zo strategických dôvodov jediných detí v mestečku, ktoré bez zjavného dôvodu, navzdory všetkej logike vedie k vzplanutiu lásky. Podobne, ako postupné zbližovanie strýka a synovca to možno zhrnúť štyrmi slovami - klišé, až to bolí. 15%(4.3.2015)

Priemerná európska komédia, ktorá sa síce na jednej strane hemžila nesympatickými postavami, avšak na strane druhej oplýva jednoduchým, ale príjemným a pozitívnym dejovým nádychom. V rámci svojho žánru nič extra, ale dá sa to pozrieť ako oddychovka. 50 %(15.5.2016)

• dwbmb

"Naprosto originální" příběh o tom, jak zarostlej, obézní a umaštěnej pobuda přijde k opatrovnictví úplnýho blbečka, ale nakonec se zkamaráděj a místo chlastu začnou po odpoledních honit králíky po poli. Co tento film odlišuje od podobných je ta nejistota, jestli se poblije jako první hlavní hrdina nebo vy při pohledu na něj.(2.9.2014)

Bolo to na hrane komédie a drámy a zároveň sa mi to zdalo dosť indie. Humor, hoci "prvoplánový" (-Čo sa stalo pani?- UMRELA. -Ale ako odišla?- UMRELA!) do polovice filmu fungoval. Potom dej "zvážnel", aby sa na konci stal divák svedkom klasického dramatického oblúka. Scenáru, podľa mňa, chýbali vedľajšie línie, ktoré by dodali spád. Celkový dojem: príjemná jednohubka, na ktorú rýchlo zabudnem. IFF BA 2013(8.11.2013)