Mladý Hoax náhodou našel vizitku, která slibovala splnění všech jeho přání. Zavolal na uvedené telefonní číslo a konečně našel přítele. Přítele, který ho chápe. Přítele, který splní všechna jeho přání. A chce za to od Hoaxe jenom maličkost — jeho duši! (Guild Home Video)

*CARNIFEX*

Netušil som, že "Englund" sám režíroval, no dnes už viem (a zrejme si to uvedomil aj on sám), že toto nebola cesta pre neho. Za mňa je "deväťsto-70-šestka" z 80% neskutočne nevýrazným počinom. Ten look osemdesiatok velebiť nebudem, lebo ten je samozrejmý. Pre milovníkov "starín" možno dostatočné, ostatní môžete smelo skočiť na 65 minútu, pričom ani tá posledná štvrtina nie je nijak výnimočná. Ušetril som Vám hodinu života aj nejaké drobné. NEMÁTE ZAČO .. ()

Campbell

Bohužel až přespříliš velké očekávání skončilo zklamáním. I když má film zajímavou atmosféru a výbornou hudbu, tak je děsně hloupej a herecká křečovitost byla úděsná. Nevím kde Englund ty herce vzal protože něco tak prkéného dlouho neuvidíte. A taky jsem čekal něco asi úplně jiného od Englunda. Jako film to můžu doporučit, kdybych nevěděl že to točí Englund šel bych i víc, ale přespřílišné očekávání mě zklamalo. ()

Astaroth12

Ja som ani nevedel,že sám veľký Fredy je aj režisér.Bolo tu pár zábavných momentov.Je jasné,že Englund pochytil niečo z režisérskeho umu ale celkový vizuál filmu sa nehral na nič viac ale išiel v zabehnutom štandarde 80-tkových filmov,lebo podobný vizuál ma veľa filmov z toho obdobia.Film sa tak sústredil na nepodstatné veci,že keď to konečne začalo naberať na napätí už ma to aj prestalo zaujímať.Zhrniem to: Napätie skoro žiadne,príbeh mal riadne zadrheli a ani krvi tu nieje veľa .Tak tento príbeh mohol mať oveľa lepšiu úroveň ako to celé nevýrazne vystrelilo,scenár ale aj réžia prehrali boj o vkus na plnej čiare.Tento film nemá veľa možnosti vystrašiť ale aspoň pár hlášok je perfektných-Ked si ceníš svoj život,mala by si ma nechať na pokoji. ()

MM_Ramone

Robert Englund je vo filmovom svete známy predovšetkým ako predstaviteľ kultovej horrorovej postavy Freddyho Kruegera zo série "Nočná mura z Elm Street". Túto úlohu zvládol vskutku geniálne. Bohužiaľ sa to nedá tvrdiť aj o jeho ďalších hereckých výkonoch. Tie väčšinou dopadli dosť tragicky. Rozhodne to nie je žiaden excelentný, všestranný herec. Takže buď dokonalosť v podobe Freddyho Kruegera alebo radšej nič. V roku 1988 si skusil Robert Englund sadnúť i na režisérsku stoličku. Samozrejme, že so svojimi bohatými skúsenosťami zostal plávať v horrorových vodách. Myslím, že pán Englund si za tento svoj celovečerný režisérsky debut zaslúži tri hviezdičky. *** ()

fcreading

Robert Englund po hereckej kariére, usadol na režisérsky post a zrežíroval nám Predvolbu 976. V prvom rade zaujme tento horor 80-tymi rokmi, skvelou atmosférou, ktorá neupadá ani v dnešnej dobe. Jediné čo by som tomuto snímku vytkol, je že sa to celé nejako naťahuje ale to nevadí, pretože Stephen Goffrey v roli Hoaxa nám to vynahradzuje a v poslednej polhodinke sa začne meniť. Pozor- ak zavoláte na linku 666, máte velký problém 80 percent. ()

• Americká kapela Deftones má na svém albu Diamond Eyes skladbu "976–EVIL", kterou pojmenovala po tomto filmu. (Seabeast)