Sejmi prezidenta

Misia: Prezident

Akční / Dobrodružný

Finsko / Velká Británie / Německo, 2014, 90 min

• ainny

Už dlouho jsem se tak nezasmála. Korejci jsou patetičtí ve věcech lásky, ale Amíci, to je vyšší level. U nich se patos týká zásadně pana prezidenta. Ta jedna hvězda je za toho laponskýho kluka a za tu nádhernou krajinu.(19.7.2016)

Přežít se to dá. Bylo jen otázkou času kdy si Samuel zahraje i Amerického prezidenta, protože už snad hrál opravdu všechno a všude. Jenže narozdíl od jiných aktivních herců (Cage, Lundgren, Van Damme nebo Seagal), je Jackson tím člověkem, který dokáže i takhle sračkový materiál (Big Game) dostal jen svou přítomností do lepšího hodnocení. Celý film je blbina na entou, ale mě to ani nějak nevadilo. Prostě normální zábavné béčko. 50%(25.8.2015)

• korbitch22

Helander je ten největší zabiják výtečných námětů na světě.Svůj první film o mega velkém a ještě zlejším Santovi totálně vodesral a teď se mu úspěšně povedlo zabít námět na film, který se mohl stát doslova parádním a svěžím akčním dvd béčkem.Nečekám od těhle filmů, že u nich budete mrtě drtit své KvíKvé, ale když napíšete scénář, který by neďál problém ani dawnovi po lobotomii, máte zaděláno fakt na slušný průser.Postava prezidenta je tady zbytečně zdegenerovaná na úplného debila, retardovaný klučina s lukem vás co repliku přívádí k šílenství a celé to má vypravěčský um poloslepého dyslektika, co předčítá Babičku v domově důchodců a nevšímá si, že půlka jeho posluchačů už umřela.Akce je totálně fádní a jsou tu vlastně asi jen tři scény, které stojí za to, děj se prakticky neposune víc jak o pár metrů, kdy jde prezident s malým dawnem pár stovek metrů lesem, potkaj mrazák, potkaj zlý hošany, udělaj parkrát pif-paf a je konec.Čekal jsem průser, ale ne dementní sračku.Každý akčnák se Segalem za posledních 15 let má větší koule.Helander je prostě debil a kdyby natočil nabušenou honičku po drsný přírodě, kde prezident hází padouchy ze skály a klučina (spíš holčina) lukem provrtá hlavu nejednoho proradného agenta, mohlo tu být skvělé béčko.Bohužel jak jsem napsal asi už třikrát, Helander je prostě debil a každej, kdo jde na tohle do kina za dvě čenta je ještě větší debil.20%.(5.7.2015)

• Rakosnicek77

Hroznej film v tom nejhorším slova smyslu! Už jen koprodukce VB/Finsko mne hodila do ostražitosti, hlavně kvůli akčnímu žánru, kterým film chce působit na diváka. To že se vyšvihnul distributor a z překladu Big game/Velká hra, se stalo Sejmi prezidenta, to už nikoho asi ani překvapit nemohlo. Film napěchovaný klišé a absurdními scénami, to už je mnohem horší kalibr. Ono najít agenty, kteří vyskákají v minutovém intervalu z letadla, žádnému se neotevře padák, tudíž padají jako cihla ke dnu a přesto jsou dole mrtvoly v okruhu 5m :-) a mnoho a mnoho dalších pitomostí, dělají z tohoto díla bohapustou pitomost a jít na to do kina, se rovná spláchnutí peněz do záchodu! Jedna hvězda za fakt dokonalou přírodu, víc naprosto bez nároku! Samuel u mne má tímto veledílem velikánský škraloup :-((18.6.2015)

Rozpočet €8,5miliónaTržby USA $24,572Tržby Celosvetovo $5,102,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $490,928 //počet predaných kusov 35,110Tržby za predaj DVD v USA $704,077 //počet predaných kusov 57,382║ nevyužilo to svoj načrtnutý potenciál v plnom rozsahu ale aj tak celkom slušné béčko, ktoré aspoň miestami troška bavilo /50%/(10.8.2015)

• - Hudbu k filmu nahral Bratislavský symfonický orchester. (filip289)

• - Režisér Jalmari Helander původně chtěl, aby hlavní roli hrál Mel Gibson. (..Lucas..)

• - S rozpočtem 8 500 000 euro se jedná o do té doby nejnákladnější film v historii finské kinematografie. (oje)