Sejmi prezidenta

Misia: Prezident

Akční / Dobrodružný

Finsko / Velká Británie / Německo, 2014, 90 min

• Kulik.Z

Teď nevím, co si o tom mám myslet... :D(8.4.2016)

Po přečtení anotace jsem usoudil, že tenhle film bude vrcholná megasračka a ani Samuel L. to nezachrání. Ale chystám se v létě na nejzazší sever matičky Evropy, a tak jsem se chtěl v rámci těšení se na cestu pokochat aspoň nějakými těmi laponskými lokacemi. A jak to dopadlo? Film mě nakonec kupodivu docela slušně pobavil, protože jsem rychle pochopil, že se jedná o jemně žertovnou nadsázku ve stylu dnes tolik populárních osmdesátkových revivalů. Malý mongoloidní lovec je tak příšerný až je vlastně skvělý a Samuelova roztomilá kreace negerského Mistera Presidenta je skvostná, věřím že si natáčení báječně užil. Ale na druhou stranu už při podezřele neseverských záběrech úvodních titulků jsem znechuceně zjistil, že se film nenatáčel v Laponsku nýbrž v Bavorsku. So eine Sauerei!(26.5.2015)

• honajz

Kdyby to aspoň mělo nějaký scénář. Než se prezident setká s klukem, uteče polovina filmu. Postavy černobílé jako z Večerníčku, a kdo viděl alespoň pár filmů, po prvních minutách dokáže sepsat na papír, co se bude dít dál včetně konce a zdi slávy. Americký prezident v laponských novinách. Mrazák v ledových horách. Katapult. Kulka u srdce. Více wtf momentů, ano prosím. A čím že byl americký prezident tak slabý, že měl hned tolik nepřátel i uvnitř své suity? Když si vzpomenu na Cliffhangera, to byl Ingmar Bergman proti tomuhletomu!(31.7.2015)

• luka4615

Tak tohle je dozajista jedna z největších hovadin, jakou jsem kdy viděl. Samueli čemu jsi se to proboha upsal?(1.7.2015)

• milka

Solidní zklamání. Místo zábavného guilty plesuare zde totiž dostáváme blbinu, která se (i když tak trochu záměrně) bere až nečekaně vážně. A bohužel to příliš nefunguje. Interakce mezi hláškujícím Jacksonem a cool klukem jsou fajn a Ray Stevenson je zatraceně cool. Jenže to je na film s minimem akce a neskutečně wtf koncem bohužel málo. 50%(31.5.2015)