Sejmi prezidenta

Misia: Prezident

Akční / Dobrodružný

Finsko / Velká Británie / Německo, 2014, 90 min

• Kamca_

Jedním slovem hrůza. Vůbec jsem nevěděla, co od filmu čekat. Jediný ty hory byly pěkný jinak nic ... 25%.(9.2.2016)

• maddy

Ultimátna kravina, tak prepálená, s tak absurdnými scénami a nezmyslami bijúcimi do očí, že nakoniec je tou svojou hlúposťou aj celkom zábavná. Teda, keď ste schopný sa nad to celé povzniesť, nebrať to ani na sekundu vážne a pripustiť, že toto je zámerná hlúposť tých najväčších rozmerov. Akčné C-éčko, ktorému niekto dal o pár stotisíc vyšší rozpočet než podobné akčné C-éčka mávajú a poslal ho do kín. Ale tak čo iné čakať od niekoho kto natočil Rare Exports. Našťastie to pochopili aj všetci zúčastnení, vrátane Samuela L. Jacksona a tak sa tu nikto netvári, že točí niečo iné ako totálne dementný akčňák. Akurát, aby som si niečo podobné mohol ako divák užiť musel by byť Big Game ešte o to viac prepálený. Áno, je to prihlúple, ale málo prihlúple, je to šialené, ale nie šialené až za hranicu, je to akčné, ale príliš málo akčné (a aj tá akcia tu prebieha tak, že hlavnému záporákovi sa kopne do rozkroku, v spomalenom zábere vyhodí zbraň do vzduchu a tá následne na milimeter presne sadne do ruky súperovi, ktorý ho zastrelí). Vo výsledku tak dosť nešťastne niekde medzi zámerne bezmozgovým akčnákom, na ktorom si má divák užívať jeho nekonečnú dementnosť a dobrodružným thrillerom, ktorý by asi mal byť aj napínavý (nie, nie je ani na sekundu!). Byť tu v hlavnej úlohe niekto iný ako Jackson, ktorý správne pochopil aké priblbé to celé je, úlohu zobral asi len z akejsi recesie a celé natáčanie sa evidentne dobre bavil, tak by som šiel s hodnotením nižšie. Takto sa nad tou zámernou prepálenosťou snáď každej scény dá aj občas zabaviť, len šedú mozgovú kôru nepúšťať pri Big Game ani na sekundu, inak hrozí vážne a trvalé poškodenie. CELKOVO: 2* (4/10)(10.7.2015)

• Enšpígl

Filmovej terorismus za kterej by si Jalmari Helander zasloužil navěděnou naváděnou raketu do svý prdele.(17.11.2015)

• Doudis19

No hodně lacinej akčňák s nedotaženým téměř ničím.. Ať už motivací záporáků, nerozhodnou brutalitou, která se na půl cesty ani nedostane i nevyúžití jediného pozitivního - finské přírody (těch pár přeletů kamer nad skálou nepočítám). A vyloženě úsměvné je, jak si tvůrci naivně myslí na pokračování :-D.(30.6.2015)

• tron

Taká chujovina, až sa nečudujem, čo na nej prilákalo Samuela L. Jacksona (ktorý v minulosti už lásku k podobným projektom preukázal Hadmi v lietadle, kde mu stačilo vypočuť si názov a bolo). No hoci je námet, scenár a následné prevedenie WTF, samotný film nie je zábavný a to dokonca ani nechcene. Je to predvídateľná klišé nuda, ktorá sa raz berie vážne a inokedy nie, čo v praxi znamená, že máme súcitiť s hlavnými postavami (čo sú americký prezident s jednou topánkou a fínsky/laponský/nórsky/sovietsky chlapec, čiže postavy, s ktorými sa súcitiť nedá), ale zároveň nie je problém strčiť sem scénu, v ktorej sa hrdinovia zo šlamastiky katapultujú a následne sa hlavného zlosyna pokúsia zlikvidovať lukom a šípom. O tom, že by šlo o akčný film nemôže byť ani reči a keďže jedným z hrdinov je chlapec, film zrejme nesmel byť krvavý, takže nejde ani o lesnú survival drsnosť. Prekvapivo nejde ani o postupné vyvražďovanie „teroristov“, nakoľko americký prezident predsa nemôže nikoho zabiť a to ani pri obrane svojho života (paradoxne sa väčšina hajzlov pozabíja navzájom alebo ich úmrtie spôsobí bizarná náhoda). Zarazilo ma, že niektoré postavy občas smrteľne vážne povedia niečo ako „sme USA, najmocnejší národ USA“ alebo „chlapče, vieš, kto ja som? Americký prezident! Mám právo zabaviť ti skúter.“. Doteraz neviem, či to bolo myslené ako paródia alebo vážne, ale obávam sa, že vážne (no ani ako paródia by to nebolo smiešne). Scenár nesie stopy po zaujímavých nápadoch (neodhalenie hlavného zradcu, VYPCHATIE prezidenta, jeleň v mrazničke), ale ten, kto ho napísal, nemal všetkých päť pokope (TAKTO sa zbaviť chalana na mrazničke by sa v praxi skončilo po pár sekundách zrútením helikoptéry).(6.2.2017)

• - Režisér Jalmari Helander původně chtěl, aby hlavní roli hrál Mel Gibson. (..Lucas..)

• - Hudbu k filmu nahral Bratislavský symfonický orchester. (filip289)

• - S rozpočtem 8 500 000 euro se jedná o do té doby nejnákladnější film v historii finské kinematografie. (oje)