Sejmi prezidenta

Misia: Prezident

Akční / Dobrodružný

Finsko / Velká Británie / Německo, 2014, 90 min

• -bad-mad-wolf-

Nepříliš funkční recese. Nebo taky prazvláštní mix rodinného dobrodružňáku a outdoor thrilleru aka Cliffhanger, u kterého nebude spokojena ani jedna zmíněná skupina. Problém je tedy spíše v tom, že nadsázka, s níž film je a chtěl být natočen, je často až moc nezřetelná - nebo jsem neměl náladu na její hru přistoupit, co já vím. Hvězda za obrázky a zásah šípem.(8.3.2016)

• Crocuta

Abych parafrázoval jednoho zdejšího génia, jemuž se téměř bez výjimky zamlouvají pouze mimořádně debilní a špatně natočené slátaniny: Nám se to nelíbilo. Podobně slaboduchou sračku, plnou nesmyslů a popírání zdravého rozumu i přírodních zákonů aby člověk pohledal. A že S.L.J. bez uzardění účinkuje v něčem podobném mi prostě hlava nebere...(16.1.2017)

Rozpočet €8,5miliónaTržby USA $24,572Tržby Celosvetovo $5,102,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $490,928 //počet predaných kusov 35,110Tržby za predaj DVD v USA $704,077 //počet predaných kusov 57,382║ nevyužilo to svoj načrtnutý potenciál v plnom rozsahu ale aj tak celkom slušné béčko, ktoré aspoň miestami troška bavilo /50%/(10.8.2015)

Docela fajn akční béčko, které ale jen roztahuje parádní trajlery na celovečerní stopáž, aniž by to mělo potřebný drajv nebo moc akce navíc.(14.6.2015)

• Morholt

Letoun Air Force One je zaměřený, tudíž je prezident uklizen do únikového modulu a vystřelen kamsi do Laponska. Tam ho najde kluk s lukem a perfektní angličtinou a spolu pak zažívají všelijaká dobrodružství s teroristy a tak podobně. U tohodle nikdo moc nepřemýšlel a podle toho to také vypadá, protože blbost se vrší na blbost a nelogičnost se střídá s tupostí. Alespoň že ta příroda byla krásná. Stevenson s Jacksonem se budou hodně snažit, aby na tohle zapomněli. 10%(24.5.2015)

• - Hudbu k filmu nahral Bratislavský symfonický orchester. (filip289)

• - S rozpočtem 8 500 000 euro se jedná o do té doby nejnákladnější film v historii finské kinematografie. (oje)

• - Režisér Jalmari Helander původně chtěl, aby hlavní roli hrál Mel Gibson. (..Lucas..)